אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
רכישת ענק לאורבוטק: קונה את SPTS הבריטית ב-370 מיליון דולר

רכישת ענק לאורבוטק: קונה את SPTS הבריטית ב-370 מיליון דולר

לצורך הרכישה תקח חברת ציוד הבדיקה למסכים שטוחים ומעגלים מודפסים הלוואה של כ-300 מיליון דולר, כאשר העסקה צפויה להיסגר ברבעון השלישי

07.07.2014, 11:56 | ניר צליק
אורבוטקמבצעת רכישת ענק. חברת ציוד הבדיקה למסכים שטוחים ומעגלים מודפסים קונה את SPTS Technologies Group Limited, יצרנית בריטית מובילה של מוצרי חיתוך שבבים (etch), שיקוע אדים (deposition), ועיבוד תרמי לתעשיית המיקרו-אלקטרוניקה מידי קרן ההשקעות הפרטית האירופית Bridgepoint ומידי אחרים, תמורת 370 מיליון דולר. לצורך הרכישה תקח אורבוטק הלוואה של כ-300 מיליון דולר, כאשר העסקה צפויה להיסגר ברבעון השלישי.

קראו עוד בכלכליסט

SPTS מציעה מגוון מקיף של פתרונות ייצור בתעשיית המארזים המתקדמים והמערכות המיקרו-אלקטרו-מכניות (MEMS), תעשיות הנהנות כיום מצמיחה מהירה מאוד. הרכישה תאפשר לאורבוטק להאיץ את יישומה של אסטרטגיית הצמיחה וביזור הפעילויות שלה, ולהתקדם במעלה שרשרת הערך של התעשייה.

אשר לוי אשר לוי אשר לוי

במהלך 2014 צפויה SPTS לייצר הכנסות בסדר גודל של כ-180 מיליון דולר, רווח גולמי של כ-48% מהכנסותיה ורווח תפעולי תזרימי (EBITDA) של כ-45 מיליון דולר.

בהתבסס על מצבן הפיננסי של אורבוטק ו-SPTS, נכון ל-31 במרץ 2014, מעריכה אורבוטק שלאחר סגירת העסקה יהיו בידה כ-100 מיליון דולר במזומנים ושווי מזומנים על בסיס מותאם. מאחר ובסוף הרבעון הראשון היו בכיסה כ-211 מיליון דולר, סביר להניח כי היא תממן ממקורותיה העצמיים כ-100 מיליון דולר על הרכישה.

הרכישה הנוכחית מעניינת במיוחד על רקע העובדה כי רק לפני כחודש ביקשה קרן ION, המחזיקה ב-6.2% ממניות החברה, מאורבוטק להגדיל את תוכנית הרכישה העצמית או להגדיל את חלוקת הדיבידנד, תוך כדי אמירה כי גם אם אורבוטק תרצה לבצע רכישה ההון העצמי של החברה אמור להספיק גם לרכישה וגם להגדלת הדיבידנד.

מאחר והרכישה הנוכחית היא בהיקף גבוה, אורבוטק עשויה להתקשות להגדיל את תוכנית הרכישה העצמית ולכן ייתכן ולקראת בחינת מבנה ההון של אורבוטק, כפי שהיא התחייבה בפני המשקיעים, ההסכם שנכרת בין הקרן לבין אורבוטק לא יחזיק והקרן תפעל להחלפת חלק מחברי הדירקטוריון.
שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות