אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
שוק ביטוחי הסייבר העולמי יגדל ל-2 מיליארד דולר ב-2014 צילום: בלומברג

שוק ביטוחי הסייבר העולמי יגדל ל-2 מיליארד דולר ב-2014

הערכות של ענקית הביטוח לוידס מראות שהדרישה לביטוחים על נזקי סייבר כמעט שילשה את עצמה בשנתיים האחרונות. הסיבה העיקרית לכך היא פריצת הסייבר לרשת טארגט בשנה שעברה

07.07.2014, 13:56 | רפאל קאהאן

מנהל תחום ביטוחי הסייבר, הטכנולוגיה והמדיה בענקית הביטוח לוידס, אמר לעיתון הטלגרף הבריטי כי פרמיות הביטוח על נזקי סייבר קפצו מ-850 מיליון דולר ב-2012 ל-1.3 מיליארד דולר בשנה שעברה. לפי הערכות החברה, היקף הביטוחים יגיע ל-2 מיליארד דולר עד סוף השנה, גידול של כ-150% בשנתיים.

קראו עוד בכלכליסט

הסיבה העיקרית לכך לטעמו היא הפריצה לרשת הקמעונאות האמריקאית טארגט בסוף שנה שעברה, במהלכה נגנבו פרטי האשראי של יותר מ-40 מיליון לקוחות. הפריצה הביאה לעלייה משמעותית בדרישות לביטוחי סייבר מצד קמעונאיות רבות, בעיקר בארה"ב.

הפריצה לרש טארגט העלתה את הדרישה לכיסוי ביטוחי על נזקי סייבר ב-150%, צילום: בלומברג הפריצה לרש טארגט העלתה את הדרישה לכיסוי ביטוחי על נזקי סייבר ב-150% | צילום: בלומברג הפריצה לרש טארגט העלתה את הדרישה לכיסוי ביטוחי על נזקי סייבר ב-150%, צילום: בלומברג

העלייה בדרישות לכיסויים ביטוחיים עלתה, אך ממחקר שנעשה בבריטניה, כ-9 מתוך 10 עסקים קטנים ובינוניים סובלים מחדירות ופריצות למחשביהם. הסיבה העיקרית לכך היא דווקא התקדמות טכנולוגית.

כך על פי פרופסור פיטר סומר מהאוניברסיטה הפתוחה הבריטית, "המירוץ הטכנולוגי משאיר את העסקים חשופים לגמרי. הם משתמשים בטכנולוגיות כמו מחשוב ענן מבלי להבין את הסיכונים הכרוכים בכך", הסביר.

"הבעיה היא שחברות ביטוח דורשות ממך להגן על עצמך, אחרת לא תוכל לדרוש פיצוי", מוסיף סומר, "בנוסף יש בעיה אקטוארית (הערכת סיכון) קשה, מפני שעדיין לא ניתן לחשב את הסיכונים בצורה יעילה".

"בסופו של דבר מדובר בחינוך", אומר ג'ף ווייט מלוידס, "ביטוח הוא רק אחד מההיבטים בנושא פתרונות אבטחת המידע וניהול סיכונים. האלמנט האנושי הוא גורם הסיכון מספר אחת. זה לא משנה כמה תוכנות אנטי וירוס או חומות אש תתקינו. מספיק שעובד אחד יקליק על לינק באימייל חשוד, וכבר פורצים לך למערכות".  

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות