אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.

טיסת מכשירים

אלביט מע' משיקה את Skylens, מערכת לבישה לטייסים, להמראה ונחיתה בתנאי ראות קשים

08.07.2014, 14:18 | עוזי בלומר

חברת אלביט מערכות משיקה בימים אלה את Skylens, מערכת לבישה להמראה ונחיתה בתנאי ראות קשים, למטוסים ומסוקים. המערכת מזכירה בצורתה משקפי "גוגל גלאס". היא משתמשת במספר סנסורים שמקרינים על המשקף את נתוני הטיסה ואת תוואי הסביבה בה נמצא המטוס, ובכך מאפשרת לטייס להסיע על המסלול, להמריא ולנחות בצורה אוטומטית ("טיסת מכשירים") גם כשהראות מאד לקויה.

בשוק התעופה האזרחית קיימות מערכות תצוגה עילית שמקרינות את נתוני הטיסה על חלונות תא הטייס, ובכך מסייעות בביצוע המראות ונחיתות בתנאי ראות קשים. אולם, המערכות האלה יקרות, ודורשות מרחב גדול בתא הטייס. לדברי דרור יהב סמנכ"ל תעופה אזרחית באלביט מערכות,  המערכת היא ראשונה מסוגה בשוק האזרחי, והיתרון שלה הוא בזמינותה גם למטוסים בינוניים וקטנים שבהם לא ניתן להתקין מערכות גדולות.

 

 

המערכת גם רלוונטית למסוקים, שמערכות תצוגה עילית גדולות אינן מתאימות להם. טייסי מסוקים נאלצים לבצע נחיתות והמראות גם במנחתים מאולתרים, לעיתים תוך טיסה לצדדים. המערכת הלבישה מציגה לטייסי המסוקים את תמונת המצב סביבם, בסנכרון עם תנועות הראש שלהם, ובכך מאפשרת להם להתמצא גם בסביבה בעייתית ובתנאי ראות קשים.

SkyLens מערכת המראה ונחיתה בתנאי ראות קשים, של אלביט מערכות, צילום: יח"צ אלביט SkyLens מערכת המראה ונחיתה בתנאי ראות קשים, של אלביט מערכות | צילום: יח"צ אלביט SkyLens מערכת המראה ונחיתה בתנאי ראות קשים, של אלביט מערכות, צילום: יח"צ אלביט

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות