אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
לאחר פטירתם של מובילי העסקה: בוטלה מכירת סונול מעזריאלי לשלמה החזקות צילום: אוראל כהן

לאחר פטירתם של מובילי העסקה: בוטלה מכירת סונול מעזריאלי לשלמה החזקות

החברה שבראשה עמד שלמה שמלצר הודיעה כי בעקבות פטירתו החליטה "לסיים את המו"מ בקשר לרכישת מניות סונול". איש העסקים עזריאלי נפטר הלילה, יממה לאחר פטירתו של שמלצר

09.07.2014, 09:34 | ליאור גוטמן ומיקי גרינפלד

לאחר פטירתם של מובילי העסקה: בוטלה מכירת סונול מעזריאלי לשלמה החזקות. החברה שבראשה עמד שלמה שמלצר הודיעה הבוקר בדיווח לבורסה כי בעקבות פטירתו החליטה "לסיים את המשא ומתן בקשר עם רכישת מניות סונול". קבוצת עזריאלי הוציאה מייד לאחר מכן דיווח משלה לפיו קיבלה הלילה הודעה על הפסקת המו"מ משלמה החזקות.

בצירוף מקרים מעציב, איש העסקים עזריאלי נפטר הלילה, פחות מיממה לאחר פטירתו של שמלצר, שותפו לאחת העסקאות הגדולות שנרקמו בשוק ההון הישראלי בחודשים האחרונים.  רק לפני כחודש הודיעה קבוצת עזריאלי כי חתמה על מזכר הבנות למכירת מלוא החזקותיה (100%) בחברת סונול לקבוצת שלמה שמלצר בתמורה ל- 450 מיליון שקל.

איש העסקים, שלמה שמלצר אמר בעקבות ההודעה על העסקה כי,"סונול מהווה פעילות משלימה לכלל החברות והנכסים שבבעלות קבוצת שלמה, בענפי התעשייה השונים. מדובר בחברה טובה וחיונית להנעת גלגלי התעשייה הישראלית והמשק הישראלי בכלל. אני סמוך ובטוח שסונול, תחת קבוצת שלמה, תוכל למנף את פעילותה ולמצות את מלוא הפוטנציאל שלה".

שמלצר, בעל השליטה בחברת שלמה אחזקות, שמחזיקה בעסקי הרכב שלמה סיקסט, עסקי נדל"ן ומלונאות, נפטר אתמול בגיל 67. דוד עזריאלי נפטר הבוקר בגיל 92 בקנדה. בשבוע שעבר, בעקבות הידרדרות במצבו הבריאותי של עזריאלי, הודיעה הקבוצה על מינויה של בתו דנה לממלאת המקום שלו כיו"ר הדירקטוריון.

שמלצר החזיק ברשותו את צי הליסינג והשכרת הרכב הגדול בישראל עם קרוב ל-80 אלף מכוניות, כך שרכישת חברת הדלק סונול הייתה מעניקה לו יתרון משמעותי מול המתחרים ביכולת "לתפור" עסקעות ליסינג תפעולי עם שירותי תדלוק. שלמה אף החזיק בחברת ביטוח כך שבמידה שהעסקה הייתה נחתמת קבוצת הרכב הייתה משווקת "חבילה" של רכב, תדלוק וביטוח, הסדר שאף חברת ליסינג מתחרה לא מחזיק בו.

מימין: דוד עזריאלי ושלמה שמלצר, צילום: אוראל כהן מימין: דוד עזריאלי ושלמה שמלצר | צילום: אוראל כהן מימין: דוד עזריאלי ושלמה שמלצר, צילום: אוראל כהן

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות