אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
VMware היזהרי, חואווי מאחורייך צילום: shutterstock

VMware היזהרי, חואווי מאחורייך

ענקית התקשורת הסינית הופיעה בפעם הראשונה בדירוג ריבוע הקסם של גרטנר בתחום הווירטואליזציה. האם המובילות, מיקרוסופט ו-VMware צריכות להתחיל לחשוש?

09.07.2014, 12:40 | רפאל קאהאן

חואווי זכתה להיכנס בפע הראשונה בתולדותיה לדירוג ריבוע הקסם של גרטנר, כך על פי דיווח של אתר הרג'יסטר. החברה מופיעה ברביע "שחקני נישה", מה שאומר שמתחרותיה הישירות על פי חברת המחקר הן: סיטריקס, רד האט ופארללס.

קראו עוד בכלכליסט

מוצר הווירטואליזציה של חואווי מתמקד בתשתיות שרתי x86. מבחינת השוק, בגרטנר מאמינים כי חואווי היא שחקן משמעותי בשווקים מתפתחים כגון ברזיל, סין ורוסיה. החברה הסינית כבר הצליחה לגייס מאות לקוחות באיזורים אלה, וחבילת תוכנות הווירטואליזציה שלה מספקות לדברי גרטנר, "תמהיל פתרונות איכותי".

חואווי הופכת לשחקן משמעותי בתחום הווירטואליזציה, צילום: איי אף פי חואווי הופכת לשחקן משמעותי בתחום הווירטואליזציה | צילום: איי אף פי חואווי הופכת לשחקן משמעותי בתחום הווירטואליזציה, צילום: איי אף פי

החלק הפחות מעודד מבחינת חואווי, היא התמיכה החלקית בחומרה שאינה מתוצרתה. עד כה, החברה לא יכלה להציג סרטיפיקציות למערכות חומרה של יצרנים גדולים. אולם אני סמוך כי עם כניסתן של שחקניות סיניות כגון לנובו לשוק ייצור החומרה, לא יקשה עליה להציג אישורים כאלה בעתיד.

מבחינת שחקניות אחרות כגון סיטריקס, VMware או אורקל, בגרטנר טוענים כי VMware ממשיכה להוביל את השוק ביחד עם מיקרוסופט. אורקל נצפית במתחרה עולה שעלולה להוות גורם משמעותי בשנה הקרובה ומצבה של סיטריקס מדאיג, עקב ירידה בהשקעותיה במחקר ופיתוח. 

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות