אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
ניצל את הבהלה: מייקל דל רכש מניות רמי לוי ב-2.5 מיליון שקל ביומיים צילום: בלומברג

ניצל את הבהלה: מייקל דל רכש מניות רמי לוי ב-2.5 מיליון שקל ביומיים

קרן ההשקעות MSD הגיעה כעת לאחזקת שיא של 9.22% ממניות רשת הקמעונאות, בעלות שווי שוק נוכחי של 210 מיליון שקל

09.07.2014, 13:35 | ערן סוקול
קרן ההשקעות MSD של מייקל דל ניצלה את ההיסטריה ביומיים החולפים בשוק ההון בשביל לאסוף מניות של רמי לוי. מהודעת החברה היום (ד') עולה כי לאחר תחילת מבצע "צוק איתן" הקרן רכשה בתוך יומיים מניות ב-2.5 מיליון שקל והגיעה כעת לאחזקת שיא של 9.22% ממניות החברה, בעלות שווי שוק נוכחי של 210 מיליון שקל.

קראו עוד בכלכליסט

ביום שני עם ההסלמה במצב הביטחוני, כאשר החל גל המוכרים לצבוע את המדדים בתל אביב באדום, נפלה מניית רמי לוי ב-2.4%, עוד באותו יום החלה קרן ההשקעות לאסוף סחורה ורכשה מניות ב-711 אלף שקל לפי מחיר של 167.08 שקל למניה המהווה ירידה של 2.3% מהבסיס. למחרת,

רכשה הקרן מניות ב-1.77 מיליון שקל נוספים במחיר של 167.13 שקל למניה, המהווה עלייה של 0.14% מהבסיס.

כעת, במסגרת המסחר בתל אביב, עולה מניית רמי לוי כ-1%, אולם עדיין נסחרת ברמה הנמוכה ב-19% מרמת שיא כל הזמנים שנרשמה בינואר.

מתחילת השנה, הגדילה קרן MSD את אחזקתה במניות רמי לוי ורכשה 1.5% ממניות החברה, או 200 אלף מניות, בעלות שווי שוק נוכחי של 34 מיליון שקל.

רמי לוי. המניה נסחרת במחיר הנמוך ב-19% משיא כל הזמנים שנרשם בינואר, צילום: טלי מאייר רמי לוי. המניה נסחרת במחיר הנמוך ב-19% משיא כל הזמנים שנרשם בינואר | צילום: טלי מאייר רמי לוי. המניה נסחרת במחיר הנמוך ב-19% משיא כל הזמנים שנרשם בינואר, צילום: טלי מאייר

בתחילת החודש, על רקע הודעתה הדרמתית של שופרסל על תוכנית ההתייעלות, אשר חשפה כי תיאלץ למחוק 150 מיליון שקל ותידרש להוצאה חד־פעמית בגובה 50 מיליון שקל ליישום התוכנית, וכן כי צפויה פגיעה בתוצאותיה ברבעונים הקרובים.

רמי לוי, שמכירותיו בניכוי חנויות חדשות ירדו ב־0.87% ברבעון הראשון, אולם הרווחיות התפעולית שלו נותרה הגבוהה בענף (3.9%), החליט על צמצום שעת פתיחת הסניפים בשלושת ימי תחילת השבוע. לדברי לוי, ההחלטה נבעה מהתאמת שעות הפעילות לעונת הקיץ המתאפיינת בהארכת שעות האור. לטענתו, לשינוי זה תהיה תרומה חיובית לעלויות התפעול.

לדברי דורין פלס, אנליסטית המזון של בית ההשקעות IBI "הנתונים בענף מתחילת השנה מצביעים על ירידה בצריכה מצד אחד, ועל התחזקות הרשתות הפרטיות מנגד. רמי לוי שממותגת כמובילת שוק הרשתות המוזלות, צפויה ליהנות ממגמה זו בהיבט של נתח שוק, אך צריך להבין שעל התדמית הזולה משלמת החברה במרווחים. ככל שהתחרות מעמיקה על הרשת להציג מחירים נמוכים מהמתחרות בצורה עקבית בכדי להצדיק את התדמית".

דורין פלס, אנליסטית המזון של בית ההשקעות IBI - "מחיר יעד של 178 שקל למניה" דורין פלס, אנליסטית המזון של בית ההשקעות IBI - "מחיר יעד של 178 שקל למניה" דורין פלס, אנליסטית המזון של בית ההשקעות IBI - "מחיר יעד של 178 שקל למניה"

זוהי האסטרטגיה הנכונה לרשת רמי לוי, אומרת פלס, אבל "יש לצפות ששיעור הרווח התפעולי ישאר בטווח הקצר עד בינוני סביב רמה של 4.5%-5%. על כן, מודל הערכת השווי שלנו מוביל אותנו למחיר יעד של 178 שקל למניה בהמלצת - ניטרלי".

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות