אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
אלוני חץ: רווח של 55 מיליון שקל עקב שערוך בניין הוושינגטון פוסט צילום: אוראל כהן

אלוני חץ: רווח של 55 מיליון שקל עקב שערוך בניין הוושינגטון פוסט

דוח שמאות חיצוני שפורסם אמש מעריך ב-195 מיליון דולר את שוויו של הנכס שנרכש בנובמבר תמורת 160 מיליון דולר

09.07.2014, 16:07 | אורן פרוינד

ההשקעה של אלוני חץבבנין המשרדים של עיתון הוושינגטון פוסט בארה"ב התבררה הבוקר (ד') כמוצלחת. דוח שמאות חיצוני שפורסם אמש מעריך את שוויו של הנכס ב-195 מיליון דולר, רווח של 35 מיליון דולר מאז נרכש בנובמבר 2013 בתמורה לסכום של 160 מיליון דולר. כתוצאה מעליית הערך תרשום אלוני חץ רווח הון של 50-55 מיליון שקל בדוחות הרבעון השני של 2014 בהתאם לחלקה היחסי בנכס.

קראו עוד בכלכליסט

בניין העיתון ממקום בעיר וושינגטון והוא מוחזק על ידי אלוני חץ באמצעות חברת הבת שלה (44%) Carr Properties שבבעלותה מספר נכסים מניבים באזור וושינגטון. אלוני חץ נכנסה להשקעה ב-carr במאי 2013 בהשקעה של 300 מיליון דולר בשותפות עם קרן להשקעות בנדל"ן מבית ג'יי.פי מורגן. נתן חץ, הבעלים והמנכ"ל של אלוני חץ, מכהן בעצמו כיו"ר דירקטוריון של carr בארה"ב ומעורב מאוד בפעילות השוטפת השלה.

Carr רכשה את מתחם העיתון בנובמבר 2013, חצי שנה לאחר כניסתו של נתן חץ לתפקיד יו"ר הדירקטוריון, מידי חברת Graham Holdings, החברה האם לשעבר של העיתון, שכיום בבעלות ג'ף בזוס, נשיא חברת אמזון.

מתחם הוושינגון פוסט משתרע על פני שטח של כשבעה דונם והוא ממוקם בלב מרכז העסקים של וושינגטון בשדרה ה-15. כיום מצויים בו משרדיה של מערכת עיתון הוושינגטון פוסט. הסכם השכירות של העיתון יסתיים בספטמבר 2015 ובינתיים הוא מניב רווח תפעולי נקי (NOI) של 8 מיליון דולר בשנה. Carr אמרה בעבר כי היא מתכננת להקים במתחם בנייני משרדים ומסחר חדשים בהיקף של 82 אלף מ"ר.

בניין וושינגטון פוסט , צילום: בלומברג בניין וושינגטון פוסט | צילום: בלומברג בניין וושינגטון פוסט , צילום: בלומברג

אלוני חץ, בניהולו של נתן חץ, נסחרת בת"א לפי שווי שוק של 3.3 מיליארד שקל לאחר שהוסיפה לערכה 10% מתחילת השנה. בשנה הקודמת הסבה אלוני חץ תשואה של 5.5% למשקיעיה בת"א. החברה עוסקת בהשכרת נדל"ן מניב בחו"ל ובישראל ושולטת בחברת הנדל"ן אמות ובאנרג'יקס העוסקת באנרגיות מתחדשות.

לחברה שתי סדרות אג"ח בהיקף של 1.7 מיליארד שקל הנסחרות בתשואות יציבות 1%-3%. יחס המינוף של החברה הוא די גבוה. לחברה התחייבויות שוטפות של 930 מיליון שקל עם נכסים שוטפים של 200 מיליון שקל. נוסף על כך, לפני חודשיים חתמה אלוני חץ על מזכר עקרונות עם בנק אוף אמריקה לקבלת הלוואה של עד 195 מיליון שקל לתקופה של שלוש שנים.

ההלוואה תועמד לאלוני חץ במהלך הרבעון השלישי ותהיה ללא זכות חזרה ללווה (Non-Recourse) אך תובטח בשעבוד ראשון בסל של בטוחות סחירות שיכלול את מניות.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות