אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
נעילה בת"א: המניות ירדו - האג"חים טיפסו צילום: אי פי איי

דיווח שוטף

נעילה בת"א: המניות ירדו - האג"חים טיפסו

המדדים ת"א 25 ות"א 100 ירדו ב-0.3%, מניות הבנקים נחלשו ב-0.4%; האג"ח הממשלתית ל-10 שנים התחזקה ב-0.23% - התשואה ירדה ל-2.85%; דסק"ש עלתה ב-3.1%, כן פייט טיפסה ב-4.3%. אקסלנס: "מבצעים צבאיים לא משפיעים על המסחר לאורך זמן"

10.07.2014, 17:40 | שי סלינס

ת"א 25 ת"א 100 בנקים תקשורת נפט וגז נדל"ן 15 ביומד

תל בונד 20 תל בונד 40 תל בונד 60

 , צילום: אי פי איי צילום: אי פי איי  , צילום: אי פי איי

 

17:30 - נעילה שלילית בת"א: המדדים ת"א 25 ות"א 100 ירדו ב-0.3%, מניות הבנקים נחלשו  ב-0.4% - לאחר התמתנות של הירידות בשעה האחרונה של המסחר. האג"ח השקלית ל-10 שנים התחזקה ב-0.23%, והתשואה ירדה לרמה של 2.85%. האג"ח השקלית ל-30 שנה התחזקה ב-0.37%, התשואה ירדה ל-4.12%. עליות של כ-0.4% באג"ח הקונצרניות. נייסירדה ב-1.6%, החברה לישראלב-1.4%, דסק"ש טיפסה ב-3.1%. מחזור המסחר הסתכם ב-1.26 מיליארד דולר, כשברקע פקיעת האופציות השבועית מהבוקר. מניית בזק ריכזה את המחזור הגבוה בבורסה, 93.5 מיליון שקל. במדד ת"א 75 ריכזה אירפורט סיטי את מירב הפעילות, עם מחזור גבוה של 25.5 מיליון שקל.

17:15 - האג"ח הממשלתיות נסחרות בעליות מרשימות, והתשואות יורדות בהתאם: האג"ח השקלית ל-10 שנים מטפסת ב-0.25%, והתשואה יורדת לרמה של 2.85%. האג"ח השקלית ל-30 שנה מתחזקת ב-0.3%, התשואה יורדת ל-4.18%.

17:10 - מתמתנות הירידות בת"א בעקבות מהלך דומה בבורסות של ניו יורק, בעקבות נתוני מאקרו טובים מהצפוי בארה"ב. נתוני המלאי הסיטונאי לחודש מאי הראו עלייה של 0.5% - מול צפי אנליסטים לעלייה של 0.6%. ככל שהמלאי גדל בשיעור גבוה יותר, משמעות הדבר היא שלילית בשל הצורך בהיקף ייצור קטן יותר בהמשך; שבוע שעבר נרשמו 304 אלף דרישות ראשוניות לדמי אבטלה. הצפי בשוק היה ל-316 אלף דרישות ראשוניות, בדומה ל-315 אלף דרישות שנרשמו בשבוע הקודם.

 

 

17:00 - שמוליק אנצ'ל (57) מונה לתפקיד מנכ"ל דלק ישראל שבשליטת קבוצת דלק. אנצ'ל יחליף בספטמבר הקרוב את אבי בן אסייאג, שכיהן ב4 השנים האחרונות כמנכ"ל החברה והודיע לאחרונה על פרישתו.

16:35 - המסחר בניו יורק נפתח בירידות, כשברקע החשש בשווקים מפשיטת רגל של בנק גדול בפורטוגל: דאו ג'ונס ו-S&P 500 יורדים ב-1%, נאסד"ק מאבד 1.5%.

16:30 - מניות בולטות בת"א 25: נייסמאבדת 2.6% ומובילה את המניות היורדות במדד, קבוצת דלק ומזרחי טפחות יורדים ב-1.4% כ"א. רק 5 מניות במדד נסחרות בעליות, בראשן גזית גלובשעולה ב-1%. בזקשעולה ב-0.9% מרכזת את המחזור הגבוה בבורסה, 81 מיליון שקל.

15:50 - התייחסות נוספת למשבר בפורטוגל: אדריאן מילר, ראש מחלקת נכסים מניבי הכנסה קבועה ב-GMP סקיוריטיז בניו יורק: "אם המצב בפורטוגל ימשיך להתדרדר, הרי שהדבר עלול לזלוג לאגרות החוב ולנכסים אחרים של מדינות אחרות בגוש היורו. המצב בפורטוגל מחזק את הדעה כי ניסיונו של האיחוד האירופי להפריד בין נכסים ריבוניים לבין המערכת הבנקאית לא צלחו", הוסיף מילר והתייחס להצהרת חברת אספריטו סנטו אינטרנשיונל כי לא עמדה בהתחייבויותיה למספר לקוחות בינהם בנק בנקו אספריטו - הגדול בפורטוגל מבחינת שווי שוק.

 

15:30 - ירידות חדות בבורסות העולם: הבורסות בספרד ובאיטליה יורדות ב-2.5%, הבורסה בפורטוגל צוללת ב-3.5% - חברת האם של הבנק הגדול במדינה לא עמדה בתשלומי החובות. החוזים העתידיים על דאו ג'ונס, S&P 500 ונאסד"ק יורדים ב-0.9%.

14:40 - עדכונים מהמבצע בעזה. אחרי שעה קלה של הפוגה, התחדש הירי לעבר דרום הארץ ומרכזה ביום השלישי למבצע צוק איתן : אזעקות נשמעו בצהריים בכל רחבי אזור השפלה ובחלק מגוש דן: בנס ציונה, צריפין, אשדוד, אשקלון ושורת יישובים. באזור המרכז נראו שיגורי "כיפת ברזל" ונשמעו קולת נפץ עזים. מערכת ההגנה האווירית יירטה שתי רקטות מעל אשדוד וככל הנראה שניים נוספים באזור השפלה. מעט לפני כן חוסלו בעזה שלושה פעילי טרור, והופגז ביתו של יחיא סנוואר.

במקביל צה"ל אישר כי ראש המערך הרקטי של חמאס חוסל בתקיפת צה"ל.

 

14:00 - הבנק המרכזי בבריטניה הותיר את הריבית ללא שינוי ברמה של 0.5%. הירידות באירופה מתגברות וגוררות אחריהן גם את הבורסה בתל אביב.

כן פייט ביופרמה קיבלה את אישור משרד הבריאות לשימוש כטיפול חמלה לסרטן הכבד בתרופת ה-CF102 התוכנית מאפשרת לרופא לתת לחולה טיפול ניסיוני חדשני או תרופות בשלב הפיתוח שטרם נרשמו בשום מדינה בעולם. תרופת ה-CF102 של כן-פייט גם קיבלה מעמד של תרופת יתום מה- FDA האמריקאי לטיפול בסרטן הכבד.

 

13:15 - פלאזה סנטרס, שבשליטת אלביט הדמיה (62.5%) הודיעה היום כי בית המשפט בהולנד אישר את הסדר החוב של החברה. ההסדר אושר לאחר שזכה לרוב של 92% מקרב הנושים שהשתתפו בהצבעה על תנאיו. הסדר החוב של פלאזה משמר את השליטה בחברה בידי אלביט הדמיה ואינו כרוך בוויתור על חוב מצד הנושים ("תספורת").

 

12:45 - ירידות חדות באירופה ובחוזים העתידיים בניו יורק. מדד הבנקים יורד ב-0.8% בהובלת לאומי ומזרחי. המדדים באירופה נסחרים בשפל של חודשיים.

12:00 - המדדים בבורסה עברו לירידות בצל המשך הירי על ישראל ובעיקר על רקע הירידות באירופה. פוטסי קאק דאקס

11:10 - חברת דירוג האשראי מעלות הודיעה על העלאת הדירוג לחברת ריט 1 ל-"-AA", לעומת דירוג קודם של "A+", זאת לאור השיפור בפרופיל הפיננסי.

"במהלך השנה האחרונה הציגה החברה שיפור בפרופיל הסיכון הפיננסי, כפי שמשתקף ביחסים פיננסיים חזקים יותר, בגידול בתזרים המזומנים ובהארכת משך החיים הממוצע של התחייבויות החברה. במקביל, תיק הנכסים של החברה שמר על ביצועים תפעוליים חזקים. תחזית הדירוג היציבה משקפת את הערכתנו כי תיק הנכסים של החברה ימשיך להציג שיעורי תפוסה גבוהים ויציבות בהיקף ההכנסות בו שיעורי הרווחיות", כתבו במעלות.

10:45 - המדדים עברו להיסחר בסמוך לרמת הפתיחה. בשוק המט"ח, הדולר שב למגמת ההיחלשות ויורד ב-0.3% לרמה של 3.43 שקלים.

אקסלנס: "השוק המקומי מוכיח שוב כי מבצעים צבאיים, גם אם מעורבים בהם טילים לכיוון המרכז, לא משפיעים לאורך זמן".

יממה אחרי הדיון שנערך בבית המשפט המחוזי בעקבות צו מניעה זמני שביקשה אי.די.בי פתוח לפירעון המיידי שדרשה מנורה מבטחים, פנתה מנורה לבית המשפט כדי שזה יעכב את מתן החלטתו בהליך. זאת כדי לאפשר לשני הצדדים, אי.די.בי פתוח ומנורה, לסיים את המחלוקת ביניהן בהסכם, שכן הצדדים הגיעו להסכמות עקרוניות שייתרו את הצורך במתן הכרעה על ידי בית המשפט. הסכום שמנורה ביקשה להעמיד לפירעון מיידי היה 197 מיליון שקל הכולל את ההלוואה של 155 מיליון שקל ובנוסף עמלת פירעון מוקדם של 42 מיליון שקל.

 

10:15 - אלעד שמש האסטרטג הראשי של Colmex (קולמקס) בית השקעות: "ברקע לפרסום פרוטוקול הריבית אמש, והירידה בעודף המסחרי של סין ניתן לסמן את תחתית התיקון בטווח הקצר. נראה כי השווקים סימנו את רמת ה-1,960 כתחתית ולאחר ביצוע התאמת חשיפות צפויים לחזור ולקנות מניות במזומנים שהתפנו. בחדרי העסקאות ניתן לזהות ירידה חדה בביקוש למכשירי גידור קצרים ובינוניים המאותת על אמון המשקיעים בטווח הבינוני".

10:00 - עליות של עד 0.5% במדדים המובילים עם פתיחת המסחר. איגרות החוב הממשלתיות מוסיפות 0.2% לערכן.

עם פתיחת המסחר פקעו האופציות השבועיות על מדד ת"א 25 ברמה של 1,379.09 נקודות.

חברת צינורות המזרח התיכון, מקבוצת גאון אחזקות, בוחנת חלופות שונות להשבחה ומימוש של נכסי הנדל"ן שברשותה. החברה מחזיקה כ-183 דונם באזור התעשייה ניר צבי (אזור צריפין), עליהם ממוקם גם מפעל החברה. החלופות שבוחנת החברה להשבחת הנדל"ן הינן במסגרת תכנית אסטרטגית כוללת שמיישמת החברה.

כמו כן, במסגרת התכנית, בוחנת החברה רכישת אחזקות בחברות כוכב ופלסים, הפועלות בתחומים הסינרגטיים להתמקדותה בתחום התשתיות הזורמות.

9:00 - הבוקר השלישי במבצע "צוק איתן" נפתח עם אזעקה ברחבי תל אביב, חולון, רמת גן, גבעתיים ובני ברק. רסיסים פגעו בדרום תל אביב. נזק נגרם לכלי רכב. שני יירוטים בנתיבות וירי לאשכול ולאזורים נוספים. בעזה חוסלו שלושה פעילי רקטות מהג'יהאד האיסלאמי. מאז תחילת המבצע נהרגו ברצועה 76 בני אדם. "עיתוי הכניסה הקרקעית ייקבע תוך יומיים-שלושה".

 

8:10 - בכירי נובל אנרג'י, השותפה הבכירה של דלק במאגרי הגז בישראל, ביטלו אתמול סבב פגישות שתוכנן לישראל, וטסו חזרה לארה"ב. מי שעמד בראש המשלחת, ששהתה בישראל כמה ימים, הוא דיוויד סטובר, שעתיד להתמנות למנכ"ל החברה במהלך 2015.

 

8:00 - הבורסות בוול סטריט ננעלו אמש בעליות שערים לאחר יומיים של ירידות; דאו ג'ונס ו-S&P טיפסו ב-0.4%, מדד נאסד"ק עלה ב-0.6%. "בטווח הקצר, אנו חוששים מאופטימיות יתר בכל הנוגע לתוצאות החברות ברבעון השני", אמר ג'ו נל, אנליסט ב-Schaeffer’s Investment. הפדרל ריזרב יסיים את רכישות האג"ח באוקטובר - כך עולה מהפרוטוקולים של ישיבת הריבית שערך הבנק המרכזי האמריקאי ביוני.

07:30 - רוחות המלחמה בדרום הארץ לא שכנעו את המשקיעים בת"א ביומו השלישי של מבצע צוק איתן. אחרי יומיים של ירידות שערים בהן איבדו המדדים המובילים 2% מערכם ונרשמו פדיונות של קרוב למיליארד שקל בקרנות הנאמנות, חזרו המדדים להיסחר אתמול בעליות שערים ומגמת הפדיונות בקרנות נבלמה. כל זאת למרות ירידות שערים שנרשמו אתמול בשאר שוקי העולם. המדדים ת"א 25 ות"א 100 עלו ב-0.8% ומחזור המסחר - 1.24 מיליארד שקל.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות