אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
הערכות: רוטקופף יתקשה לשמש יועץ של דלק למכירת מאגרי תנין וכריש צילום: ענר גרין

הערכות: רוטקופף יתקשה לשמש יועץ של דלק למכירת מאגרי תנין וכריש

הסיבה: רוטקופף עזב את תפקיד מנכ"ל משרד המשפטים רק בינואר האחרון ותקופת הצינון שלו לא הסתיימה

09.07.2014, 21:05 | ליאור גוטמן

מנכ"ל משרד המשפטים לשעבר ד"ר גיא רוטקופף, שהיה צפוי לשמש כיועץ מקצועי של קבוצת דלק, עלול להישאר מחוץ לעולם האנרגיה.

קראו עוד בכלכליסט

כפי שנחשף ב"כלכליסט", רוטקופף היה אמור לייעץ לדלק על מכירת מכירת מאגרי הגז "תנין" ו"כריש". מדובר בזוג מאגרים שקבוצת דלק, כמו גם שותפתה לאחזקות נובל אנרג'י האמריקאית, מחוייבים למכור מכוח החלטה של הממונה על ההגבלים העסקיים דיוויד גילה, במטרה לייצר תחרות בהיצע הגז בישראל. המכירה מהווה תנאי מצד גילה לקבלת פטור מהסדר כובל על האחזקות שלהם במאגר לווייתן.

זוג מאגרי הגז מכיל כ-7%-8% מכלל מאגרי הגז שיש בידי ישראל. בעבר הובעה התעניינות ראשונית ברכישה מצד איש העסקים בני שטיינמץ, וגם מצד אחד מבעלי השליטה בשותפות מודיעין, צחי סולטן.

על פי ההערכות במשק האנרגיה, נציבות שירות המדינה עשויה למצוא בעייתיות בעובדה שרוטקופף עזב את תפקידו כמנכ"ל משרד המשפטים רק בינואר האחרון ותקופת הצינון שלו לא הסתיימה.

דיוויד גילה, הממונה על ההגבלים העסקיים, צילום: עומר מסינגר דיוויד גילה, הממונה על ההגבלים העסקיים | צילום: עומר מסינגר דיוויד גילה, הממונה על ההגבלים העסקיים, צילום: עומר מסינגר

במסגרת חוות דעת שתוגש בנושא מטעם הנציבות עלולים להצביע שם על אפשרות שבמידה ורוטקופף כבר נפגש עם בכירי דלק בטרם הוגשה בקשה לקיצור תקופת הצינון שלו אזי יש לבחון היטב בקשה מסוג זה. בנציבות מזכירים שתקופת הצינון הנדרשת בחוק היא 12 חודש, אלא אם כן נקבע אחרת.

מנציבות שירות המדינה נמסר שעד לרגע זה לא הוגשה בקשה להתייחס לנושא ואם תוגש אז היא תועבר לוועדה לבחינת קיצור תקופת צינון של עובדי ציבור שפרשו מתפקידם.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות