אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
יוזמה חדשה ממפה את מיקומי המקלטים בכל הארץ צילום: עיריית תל אביב

יוזמה חדשה ממפה את מיקומי המקלטים בכל הארץ

עשרות עיריות ברחבי הארץ אינן מספקות מידע מסודר, או נגיש, על מיקומי המקלטים בשטחם. יוזמה חדשה של איש ההייטק מורד שטרן מעודדת את היצירה של מפת מקלטים כלל-ארצית על בסיס חוכמת ההמון

10.07.2014, 10:56 | אסף גלעד

מה קורה כשהרשויות לא מתפקדות? יוזמות אזרחיות נאלצות לעשות עבורן את העבודה. הניווט למקלט העירוני הקרוב במקרה של אזעקה הוא משימה מורכבת בדרך כלל, השמורה בעיקר לוותיקי האזור או לאלה שמתגוררים ממש בסמוך למקלט. רשויות מקומיות רבות כלל אינן מפרסמות מידע ברשת על המקלטים הציבוריים הנמצאים בשטחיהן, ואלה שכן מפרסמות עושות זאת באמצעות מידע שאינו ניתן לשימוש באופן דיגיטלי.

קראו עוד בכלכליסט

יוזמה של איש ההייטק מורד שטרן למפות את מיקום המקלטים על גבי גוגל מפות וכקוד תוכנה לשימוש באפליקציות אחרות תופסת תאוצה ברשת, ומצרפת מתנדבים שמתרגמים בזמנם החופשי את המידע המפורסם באתרי הרשויות למידע שניתן לשימוש באפליקציות.

מקלט בתל אביב. לא כל העיריות מדווחות על מיקום המקלטים שלהן, צילום: עיריית תל אביב מקלט בתל אביב. לא כל העיריות מדווחות על מיקום המקלטים שלהן | צילום: עיריית תל אביב מקלט בתל אביב. לא כל העיריות מדווחות על מיקום המקלטים שלהן, צילום: עיריית תל אביב

מטרת היוזמה היא להמיר את המידע החלקי שקיים ברשת בקבצים גרפיים או תמונות על גבי הרשת, ולמצות מהם מאגר של כתובות ואיכונים שאותו ניתן יהיה להזין לאפליקציות מפות כמו תוכנת המפות של גוגל. לטענת שטרן, עיריית תל אביב היא הרשות המקומית היחידה שמפיצה את נתוני מיקום המקלטים שלה בקובץ Excel מסודר שממנו ניתן לבנות פורמט דיגיטלי.

עם זאת רשויות מקומיות כמו רעננה, ראשון לציון, גבעתיים, קריית אונו וטבריה מציגות את הנתונים בדף רשת שאינו ניתן לשליפה. הוד השרון וגבעת שמואל מציגות נתונים אלה במסמך PDF שאינו ניתן להעתקה, ואילו רשויות מקומיות רבות אחרות כלל אינן מציינות את מיקום המקלטים באתרי האינטרנט שלהן.

אם כן האזרחים הם אלה שיצטרכו לתת את המענה במקום הרשויות המקומיות או אפילו פיקוד העורף. אתמול הזינו משתמשים פרטיים רבים את פרטי המקלטים של הערים חדרה, עפולה, ערד, חיפה, הרצליה, טבריה ורמת גן. הסטנדרטיזציה שיוזם שטרן מבקשת לקחת את אותם הנתונים — רחוב, עיר, מספר מקלט וסוג המקלט — ולהפוך אותם לשמישים לכל אפליקציה שתרצה לשלב נתונים אלה.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות

5 תגובות לכתיבת תגובה לכתיבת תגובה

5.
מיפוי המקלטים
שלום.... כגודל ההיסטריה כך גודל אי הדיוקים בכתבה... ברבים הישובים בארץ בדגש על המועצות האזוריות קיים מיפוי מדויק של כלל המקלטים, כולל בעזר שניתן להורידו וכולל בגוגל מפות. לא צריך כותרות שיזם היטק התחיל - באמת אנחנו מיפינו את המקלטים בגוגל כבר לפני 3שנים. ואני מדבר על רשות שיש בה מעל 750 מקלטים. רק לנו יש אחריות ומשמעת - אסור לפרסם את הנתונים בגוגל כך שכל חיזבלון או חמסניק בזכותו של יזם ההיטק ידע בדיוק היכן כל המקלטים ולשם יכוון..... אסור לפרסם את זה לכל העולם. ובאמת - לא מכל דבר עושים כותרת ומחדשים!!!!!
ישי , צפון  |  11.07.14