אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
עורך הוול סטריט ג'ורנל: "דאו ג'ונס יגיע ל-20 אלף נקודות" צילום: איי אף פי

עורך הוול סטריט ג'ורנל: "דאו ג'ונס יגיע ל-20 אלף נקודות"

בראיון ליאהו פייננס לרגל ציון 125 שנה לייסודו של מדד דאו ג'ונס, אמר ג'רארד בייקר כי בתנאים הנכונים הוא יגיע לסף זה. "מאז המשבר הפיננסי דאו ג'ונס התקדם באופן מרשים ביותר וכמעט שילש את ערכו"

10.07.2014, 14:39 | שירות כלכליסט

מדד דאו ג'ונס ציין אתמול (ג') 125 שנה להיווסדו, וביאהו פינננס ציינו את האירוע בשיחה עם העורך הראשי של הוול סטריט ג'ורנל, ג'רארד בייקר (Gerard Baker). שבוע קודם לכן חצה המדד לראשונה את סף ה-17 אלף נקודות – ואף שמאז נסוג מעט, הוא עדיין נותר בסביבה גבוהה למדי.

בייקר מזכיר את הדרך הארוכה והמרשימה של המדד מאז רמת השפל של 6,500 נקודות שנרשמה במרץ 2009, כתוצר של המשבר הפיננסי. "המדד התקדם מאז באופן מרשים ביותר, הוא כמעט שילש את ערכו בחמש השנים האחרונות".

בייקר, כך מתברר, הוא בצד של האופטימיים. "האם הדאו יגיע ל-20 אלף? הייתי אומר שכן. אני לא מתכוון לנבא מתי זה יקרה, אך אני כן חושב שנגיע לשם, כשיתקיימו התנאים המתאימים בארה"ב, בין השאר שוק פיננסי חזק עם יסודות עמוקים, פעילות יזמית וסביבת מס נמוך יחסית", אמר בייקר.

אגב, בייקר הימר לפני המונדיאל כי גרמניה תחזור הביתה עם הגביע. הסבירות שתחזית זו תתממש נראית נכון לעכשיו גבוהה למדי. לגבי הדאו ג'ונס? נמתין ונראה.

מעבר למעמדו הרם של הוול סטריט ג'ורנל בעולם הפיננסים בכלל, ובשוק התקשורת הכלכלית בפרט, לפנייה לבייקר ביום "חגו" של מדד דאו ג'ונס היה היבט סמלי. זאת משום שאת המדד המכובד שתיקנו לראשונה האדונים צ'רלס דאו ג'ונס (Edward Jones) ואדוארד ג'ונס (Edward Jones), הם פרסמו בעלון יומי שאותו הוציאו לאור - העלון שהפך ברבות הימים לוול סטריט ג'ורנל. כך שבמידה רבה, חגו של הדאו' הוא גם חגו של הוול'.

הוול סטריט ג הוול סטריט ג'ורנל | צילום: בלומברג הוול סטריט ג

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות