אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
ווינד ריבר שוקלת לסגור את מרכז הפיתוח ברעננה צילום: בלומברג

פרסום ראשון

ווינד ריבר שוקלת לסגור את מרכז הפיתוח ברעננה

המרכז מעסיק כיום כעשרים עובדים, שחלקם קיבלו הודעה לא רשמית לפיה המרכז יסגר בקרוב. במידה והדיווחים נכונים, ככל הנראה חלק מהעובדים ישולבו מחדש במשרדי אינטל ברחבי הארץ

10.07.2014, 15:16 | אסף גלעד

עובדי מרכז הפיתוח של חברת ווינד ריבר (Wind River) הופתעו לגלות אמש (ד') כי הנהלת החברה שוקלת לסגור את הפעילות במרכז הפיתוח ברעננה. כמה עובדים - מתוך עשרים המועסקים במרכז - קיבלו הודעה לא רשמית כי המרכז יסגר בשבועות הקרובים משיקולי התייעלות, וכי פעילות הפיתוח בישראל תשולב בפעילות החברה בקנדה. זאת לאחר שמייל רשמי מהנהלת החברה אמר לעובדים כי עליהם לצפות לשינוי ארגוני נרחב בתקופה הקרובה.

קראו עוד בכלכליסט

הדיווח מפתיע במיוחד בהתחשב בכך שרק לאחרונה החברה הודיעה על כוונתה להעביר את מרכז הפיתוח ברעננה למבנה חדש וגדול יותר, ועל הרחבת פעילות המו"פ בישראל. מנהל פעילות הפיתוח של החברה בישראל, אייל דרורי אמר ל"כלכליסט" כי החברה עדיין לא קיבלה החלטה סופית באשר לסגירת הפעילות. ככל הנראה, הודעה רשמית באשר לפעילות המרכז הישראלי תצא רק בשבוע הבא. המהלך אינו צפוי לפגוע בפעילות השיווק והמכירות של ווינד ריבר בישראל.

שבבים של פריסקייל. גם הם משתמשים בתוכנה של ווינד ריבר שבבים של פריסקייל. גם הם משתמשים בתוכנה של ווינד ריבר שבבים של פריסקייל. גם הם משתמשים בתוכנה של ווינד ריבר

עוד נודע כי במידה ומרכז הפיתוח ייסגר, עשויים חלק מעשרים העובדים  להשתלב בתפקידים שונים בחברת האם, אינטל, כפי שקרה בעבר עם עובדי Telmap שפעילות הפיתוח שלה נסגרה לפני שנה. בסופו של דבר, רבים מעובדיה שולבו במרכז הפיתוח של אינטל ביקום.

מרכז הפיתוח ברעננה הוקם ב- 2008, אך עיקר הצמיחה בו נרשמה דוקא בשנתיים האחרונות. החברה התכוונה להגדיל את המרכז לשלושים עובדים עד סוף השנה, והמכז היה אמור לקבל אחריות על תחומי פיתוח נוספים כגון טכנולוגיות "אינטרנט הדברים".

ווינד ריבר החזיקה בעבר במערכת ההפעלה הנפוצה בעולם, שהותקנה על לא מעט מערכות משולבות. היא מתמחה בפיתוח תוכנות ומערכות הפעלה לרכיבי חומרה משולבים. היא נרכשה על ידי אינטל ב-2009 תמורת 884 מיליון דולר, כחלק מכוונתה של ענקית השבבים להרחיב את היריעה לתחומי התוכנה ואינטרנט הדברים.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות