אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
כלכלני לאומי: בעקבות המצב הביטחוני - יש להימנע משינוי חד בתמהיל ההשקעות צילום: shutterstock

כלכלני לאומי: בעקבות המצב הביטחוני - יש להימנע משינוי חד בתמהיל ההשקעות

בלאומי כותבים זאת "לנוכח חוסר הוודאות ועל מנת להימנע מפגיעה בתשואת התיק לאורך זמן"; במקביל חוזרים בבנק על המלצתם על חשיפה נמוכה לשוק המניות הישראלי

11.07.2014, 10:01 | כלכליסט

"לנוכח חוסר הוודאות ועל מנת להימנע מפגיעה בתשואת התיק לאורך זמן, אנו ממליצים להימנע משינוי חד בתמהיל תיק ההשקעות", כך כותבים כלכלני בנק לאומי בסקירתם השבועית בהתייחסות למצב הביטחוני ומבצע "צוק איתן" ברצועת עזה. במקביל מציינים בבנק כי "מזה תקופה שאנו ממליצים על חשיפה נמוכה לשוק המניות הישראלי, על רקע חולשת הכלכלה הריאלית. אנו נותרים בהמלצה זו גם כעת". לפיכך ממליצים שם על שוק המניות בחו"ל. 

קראו עוד בכלכליסט

כלכלני לאומי כותבים כי "תגובת שוק ההון המקומי לאירועים הבטחוניים הייתה מתונה, עד כה. בטווח הקצר, שינויים במצב הביטחוני יכולים לגרום לירידות נוספות במניות ובאג"ח הקונצרניות בישראל, או לעליות במקרה ותורגש רגיעה".

כלכלני בנק לאומי ממליצים על חשיפה גבוהה לאג"ח ממשלת ישראל תוך התמקדות במח"מ בינוני-קצר (עד 5 שנים). לדבריהם, "רמת מחירים גבוהה בחלק הארוך של העקומים, מגדילה את הסיכון בהחזקת פלח זה". בנוסף כותבים בלאומי כי "סביבת האינפלציה שמתומחרת בשוק האג"ח הממשלתי הינה נמוכה (אינפלציה צפויה של כ-1% בשנה הקרובה, וכ-2% בממוצע שנתי בחמש השנים הקרובות). תמחור זה משאיר להערכתנו רק הסתברות קטנה להפתעות משמעותיות (כלפי מטה) באינפלציה בפועל אל מול הצפי. עקב כך, אנו עוברים להעדיף את העקום הצמוד על פני השקלי באפיק האג"ח הממשלתי".

פגיעת רקטה בבית בב"ש, צילום: חיים הורנשטיין פגיעת רקטה בבית בב"ש | צילום: חיים הורנשטיין פגיעת רקטה בבית בב"ש, צילום: חיים הורנשטיין

בנוגע לאפיק הקונצרני כותבים בלאומי כי רמת המרווחים בו בישראל עדיין נמוכה ולפיכך "מומלצת חשיפה מצומצמת בלבד לאפיק, תוך התמקדות בסדרות של חברות תזרימיות בדירוגי השקעה בינוניים-גבוהים ומח"מ קצר (עד 3 שנים). פתיחת המרווחים הקלה שהתרחשה בחודשיים האחרונים, הינה תיקון בריא בשוק יקר".

עוד נכתב כי "הרכיב המנייתי בתיק ההשקעות ממשיך להיות האפיק המועדף לנטילת סיכון. אנו ממליצים על משקל יתר משמעותי למניות חו"ל, לנוכח חולשת הביקושים המקומיים בישראל. במניות חו"ל אנו ממליצים על חשיפת יתר לשווקים מתעוררים, חשיפת יתר קלה למניות אירופה, וחשיפת חסר לארה"ב. להערכתנו, התמחור העדיף של מניות השווקים המתעוררים מספק תמורה לסיכון העודף בהשקעה בשווקים אלו,במיוחד במידה שרמת הנזילות בשווקים הגלובליים תמשיך להיות גבוהה".

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות