אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
השרים יתבקשו לאשר העברת יותר מ-400 מיליון שקל לדרום צילום: אלכס קולומויסקי

השרים יתבקשו לאשר העברת יותר מ-400 מיליון שקל לדרום

הכסף ייועד ל"חיזוק החוסן האזרחי" בשדרות ובעוטף עזה, וכן במטרה לתת מענה לצרכים מיידיים שעלולים לנבוע מהסלמה במבצע צוק איתן

12.07.2014, 19:24 | רוני זינגר
שרי הממשלה יתבקשו מחר (א') לאשר את החלטת ראש הממשלה שגובשה בימים האחרונים, להעניק תוספת תקציב של 210 מיליון שקל לשנת 2014-2015 וכן עוד 200 מיליון שקל לשנת 2016 ליישובי עוטף עזה. התקציב הזה הוא נוסף ל־166 מיליון השקלים שהוקצו בשנת 2014, במסגרת החלטה קודמת של הממשלה לחיזוק החוסן האזרחי בשדרות וביישובי עוטף עזה.

קראו עוד בכלכליסט

הצעת ההחלטה שמוגשת על ידי ראש הממשלה בנימין נתניהו גובשה בימים האחרונים על ידי מנכ"ל משרדו הראל לוקר, ובשיתוף עם ראשי הרשויות בדרום ומשרדי הפנים, הכלכלה, האוצר, הבריאות, התחבורה, המשרד לפיתוח הנגב והגליל ומשרדים נוספים.

הכסף ייועד ל"חיזוק החוסן האזרחי" בשדרות ובעוטף עזה, וכן במטרה לתת מענה לצרכים מיידיים שעלולים לנבוע מהסלמה במבצע צוק איתן.

פגיעה ביישוב בדרום, צילום: רויטרס פגיעה ביישוב בדרום | צילום: רויטרס פגיעה ביישוב בדרום, צילום: רויטרס

בין היתר מציעה ההחלטה כי מי שהיה במשך כל השנה האחרונה תושב יישובי עוטף עזה יהיה זכאי בשנות המס 2015–2016 לזיכוי מס בגובה 20% מהכנסתו. כמו כן הפטור מתשלום דמי חכירה לרשות מקרקעי ישראל ימשיך גם בשנים האלו. כך תימשך גם ההנחה בשיעור 30% משיעורי הארנונה למגורים והנחה של 24% משיעור הארנונה לתעשייה, מסחר, שירותים, מלאכה וחקלאות ביישובי עוטף עזה.

מענקים יועברו לעיריית שדרות ולמועצות האזוריות שבעוטף עזה, למימון הוצאות הנובעות מהמצב הביטחוני. כך למשל תקבל עיריית שדרות 11 מיליון שקל, מועצה אזורית אשכול 4 מיליון שקל, המועצות האזוריות שער הנגב ושדות נגב יקבלו 2.5 מיליון שקל כל אחת, ולמועצה האזורית חוף אשקלון יועברו 1.25 מיליון שקל. בנוסף, 8 מיליון שקל יילקחו משורה של משרדי ממשלה לצורך מה שהוגדר כחיזוק מרכזי החוסן ביישובי עוטף עזה. תינתן גם שורת הטבות והקצאות לעידוד הקמת מרכזי פיתוח ומחקר בדרום, תוספת למעונות יום, מעונות לסטודנטים ועוד.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות