אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
אלון חיפושי גז טבעי תבצע פירעון מוקדם של האג"ח צילוםף שאטרסטוק

אלון חיפושי גז טבעי תבצע פירעון מוקדם של האג"ח

סדרה א', שתיפרע לפי שווי של 250 מיליון שקל, נושאת ריבית של 8%

13.07.2014, 08:42 | אורן פרוינד

אלון חיפושי גז טבעי, המחזיקה ב־4% ממאגרי הגז תמר ודלית, החליטה לבצע פירעון מוקדם לכל האג"ח שברשותה תמורת 250 מיליון שקל. זאת על רקע העלייה בשווי מאגר הגז תמר ובעקבות הסכם מימון חדש שביצעה החברה לפני חצי שנה עם קונסורציום בנקאי.

מדובר בסדרה א' של אג"ח שהונפקה בינואר 2012 בהיקף של 200 מיליון שקל. הסדרה, הנסחרת בתשואה יציבה של 1.2% והיא נושאת ריבית של 8%, הייתה אמורה להיפרע במלואה בינואר 2019.

החברה תשלם למחזיקי האג"ח את ערך השוק של האג"ח לפי מחיר הנעילה הממוצע בשלושים ימי המסחר האחרונים, בנוסף החברה תצטרך לשלם "קנס" של 43 מיליון שקל (בניכוי הפרשי הצמדה) בעקבות הפירעון המוקדם, שיירשם בספריה כתשלום ריבית. אלון חיפושי גז טבעי מחזיקה בתמר ודלית באמצעות אחזקה של 95% בחברת דור חיפושי גז ועיקר תזרים המזומנים שלה נובע ממאגרי הגז.

קידוח תמר, צילום: אלבטרוס קידוח תמר | צילום: אלבטרוס קידוח תמר, צילום: אלבטרוס

 

ברבעון הראשון של 2014 ייצרה אלון חיפושי גז טבעי תזרים מזומנים של 38 מיליון שקל לעומת תזרים של 1.9 מיליון שקל בתקופה המקבילה. מצב הנזילות של החברה השתפר גם כתוצאה מהסכם מימון מחדש שביצע דודי ויסמן, בעל השליטה, עם קונסורציום בנקאי בראשות בנק מזרחי טפחות בהיקף של 225 מיליון דולר בינואר 2014.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות