אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
Vidyo גייסה 20 מיליון דולר

Vidyo גייסה 20 מיליון דולר

החברה, שפיתחה כלי וידאו צ'ט מבוססי תוכנה אשר שולבו כבר בשירותי גוגל, מתחרה בכלים דומים מבין סיסקו ופוליקום שנועדו לשוק הארגוני. ב-9 שנות פעילותה גייסה גייסה וידיו 139 מיליון דולר

13.07.2014, 16:42 | אסף גלעד

הסטארט-אפ Vidyo שהוקם בידי צוות של ישראלים בניו ג'רזי גייס 20 מיליון דולר בסבב גיוס חמישי, כך הודיעה החברה במהלך סוף השבוע. חברת שיחות הוידאו, שמתחרה בין השאר בסקייפ, מגייסת מיליוני דולרים על בסיס כמעט שנתי; מאז הוקמה ב-2005, גייסה 139 מיליון דולר.

קראו עוד בכלכליסט

החברה מעסיקה כבר 300 איש ומייצרת הכנסות, ועדיין השוק בו היא מצויה בנוי בעיקר מענקיות כמו סיסקו ופוליקום. הגיוסים נועדו לממן את מאמציה להתחרות בשוק הארגוני.

וידיו הוקמה בניו ג'רזי בשנת 2005 בידי עופר שפירו (מנכ"ל החברה) ואברי מור ומעסיקה כיום שדרה ניהולית רחבה של עובדים ישראלים שעברו אליה מחברות תקשורת בתחום הוידיאו כגון רדוויז'ן ונייס.

החברה פיתחה טכנולוגיה מבוססת תוכנה לתקשורת וידאו בין מכשירים שונים ונוגסת בשוק המערכות של סיסקו ודומותיה, שמבוססות על חומרה ייעודית. בין היתר, מפעילה וידיו את תכונת הוידאו צ'ט של Hangouts מבית גוגל ואת שירות הוידאו צ'ט של ראונדס הישראלית. הגמישות של תוכנת וידיו מאפשרת הוספת יכולת שיחות וידאו למכשירים רבים ומגוונים. החברה מתכננת להתמקד בתחומי הבריאות והבנקאות, במטרה להציע ללקוחות כלים שיאפשרו, למשל, להתייעץ עם רופא בתקשורת וידאו ישירה.   

הסבב כולו גוייס מהמשקיעים הקיימים בחברה: ענקית התקשורת ג'וניפר והקרנות מנלו ונצ'רס, רו ונצ'רס, קרן סבין רוזן, סיינטס קפיטל, פור ריברס גרופ, אור ונצ'רס, טריאנגל פיק וקווסטפארק פרטנרס. בשנותיה הראשונות של החברה השקיעה בחברה גם קרן ההון סיכון הישראלית סטאר שכבר אינה פעילה כיום, אך עדיין מחזיקה במניות בחברה המבטיחה.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות