אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
ביהמ"ש מחק הבקשה למינוי מפרק זמני לסטימצקי צילום: יובל חן

ביהמ"ש מחק הבקשה למינוי מפרק זמני לסטימצקי

ההחלטה התקבלה בעקבות הסכם מסחרי שנחתם בין סטימצקי ועם עובד, אף שזו היתה בין מגישות הבקשה, בשל סירובן של הוצאות הספרים לתספורת של 30% בחוב של סטימצקי כלפיהן

13.07.2014, 17:08 | נורית קדוש

הסכם מסחרי שנחתם בסוף השבוע בין סטימצקי ועם עובד, שהיתה אחת מהוצאות הספרים שהגישו לפני כשבועיים בקשה למינוי מפרק לסטימצקי, הובילה למחיקת בקשת הפירוק הרשת. בהחלטת יחזקאל קינר שופט בית המשפט המחוזי בלוד נכתב כי הבקשה למינוי מפרק זמני לסטימצקי נמחקת כמבוקש וכמוסכם ללא צו להוצאות.

קראו עוד בכלכליסט

כזכור, לפני כשבועיים הגישו הוצאת מודן, הוצאת עם עובד, הוצאות אופוס, התאחדות המו"לים והוצאות קטנות שביקשו להישאר בעילום שם בקשה למינוי מפרק זמני לסטימצקי בטענה כי הרשת חדלת פירעון. הסיבה להגשת הבקשה היתה סירובן של הוצאות ספרים אלו לתספורת של 30% בחוב של סטימצקי כלפיהן ופריסת יתרת החוב על-פני חצי שנה, כפי שדרשה קבוצת הרוכשים בראשות יפית גרינברג, עופרה מיתר, הוצאת קוראים ורו"ח גידי הירש ורז שפירא.

יפית גרינברג, העומדת בראש קבוצת הרוכשים של סטימצקי, צילום: עמית שעל יפית גרינברג, העומדת בראש קבוצת הרוכשים של סטימצקי | צילום: עמית שעל יפית גרינברג, העומדת בראש קבוצת הרוכשים של סטימצקי, צילום: עמית שעל

ביום חמישי האחרון הוגשה לבית המשפט המחוזי מרכז בקשה מוסכמת למחיקת בקשת הפירוק הזמני, אשר כאמור התקבלה על ידי השופט יחזקאל קינר. בעקבות ההחלטה נמסר מסטימצקי כי "בשלושת השבועות האחרונים מאז נודע דבר רכישת סטימצקי על ידי קבוצת גרינברג ושותפיה, ניסו מספר הוצאות למנוע הרכישה על ידי בקשה לפירוק סטימצקי. בשבועות אלה גייסה סטימצקי את הרוב המוחלט של הוצאות הספרים בישראל, למעט ההוצאות שהגישו את בקשת הפירוק".

עוד הוסיפה קבוצת הרוכשים בראשותה של יפית גרינברג כי בסוף השבוע הצטרפה הוצאת עם עובד, להסכם סטימצקי, מה שככל הנראה סתם את הגולל סופית על הבקשה למינוי למפרק זמני. "רשת סטימצקי יוצאת לדרך חדשה וטובה יותר. כעת עם הסרת איומי הסרק כלפינו, כל מעניינו נתונים לפיתוח הרשת ותוכניות הייעול", נמסר מהרשת.

במסגרת תוכנית ההתייעלות שמתחילה הרשת בימים אלו צפויה הרשת לסגור סניפים הפסדיים, להעתיק מיקומי חנויות שבהן שכר הדירה מכביד על הרשת למיקומים יקרים פחות, ולפטר עובדים. כפי שנחשף בכלכליסט, אייל גרינברג יכהן כמנכ"ל הרשת.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות