אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
לא מְכוֹנָה. אורגניזם צילום: אימגבנק, Gettyimages

לא מְכוֹנָה. אורגניזם

נבחרת גרמניה היא לא מרצדס או ב.מ.וו, היא עץ אלון עם שורשים עמוק

14.07.2014, 08:26 | אוריאל דסקל

את נבחרת גרמניה מכנים "מְכוֹנָה" - בגלל הקשרים היסטורים וסטריאוטיפים ישנים. ואולם, יואכים לב, מאמן נבחרת גרמניה, לא אוהב שמכנים את הקבוצה שלו "מכונה". הוא לא רואה אותה מכונה. הוא אף כינה אותה "אורגניזם". 

קראו עוד בכלכליסט

"כדורגל הוא לא משחק מחשב שאפשר להבין בקלות מה הולך" אמר לב לפני שהקבוצה שלו ניצחה את צרפת ברבע גמר המונדיאל. "אי אפשר לתכנת את הקבוצה. תמיד עושים טעויות".  

ואכן, אלופת העולם החדשה, נבחרת גרמניה, אינה מרצדס, ב.מ.וו או פולקסוואגן. הנבחרת מורכבת משחקנים שגדלו יחד, התגבשו כבני אדם ושחקנים בארבעה טורנירים גדולים יחד ובניגוד למכונות, הם כאבו את ההפסדים שלהם בטורנרים הקודמים והראו נחישות אדירה כדי להתגבר על הכאב הזה. הם כולם גדלו וטופחו בשיטת אקדמיות שאיפשרה להם לפתח רמת קוארדינציה גבוהה ויכולות קוגנטיביות חדות כדי לבטא את עצמם בצורה הטובה ביותר ולגדול בטבעיות לתוך הגוף שלהם.

נבחרת גרמניה אלופת העולם בכדורגל , צילום: אימגבנק, Gettyimages נבחרת גרמניה אלופת העולם בכדורגל | צילום: אימגבנק, Gettyimages נבחרת גרמניה אלופת העולם בכדורגל , צילום: אימגבנק, Gettyimages

הם הראו רוח לחימה נפלאה - באסטיין שוויינשטייגר החבול, המדמם, הכואב והנחוש גילם אותה במשחק הגמר ההירואי שלו. הגרמנים הראו יכולות טכניות עדיפות על פני יריבותיהן, יכולות שפותחו בשיטות אימון מתקדמות וחדשניות שנועדו להתאים לכל אחד בנפרד - את היכולות הללו ניתן היה לראות בשער של מריו גצה בהארכה נגד ארגנטינה. עצירה מושלמת של הכדור על החזה ובעיטת יעף מדויקת מול שוער. הכל במהירות ובשטח מצומצם. 

הגרמנים הראו במונדיאל הזה יכולות ריכוז, יכולות התמדה ויכולות למידה. הם התחברו לשורשי הכדורגל העמוקים שלהם - ל"כדורגל היעיל" והאסרטיבי - כשהם היו צריכים. הם התבססו על שוער ענק (מנואל נויאר), בלם ענק (מאטס המלס), קשר 

עושה משחק ענק (טוני קרוס) ושחקנים גמישים, יצירתיים, מאלתרים וחושבים. היה להם כמה מנהיגים על המגרש (פיליפ לאהם, ושוויינשטייגר) והם השתמשו בניסיון שלהם בזכייה בתארים מבאיירן מינכן ודורטמונד. והיה להם גם מאמן שלמד מטעויות עבר וידע להקשיב לביקורות ולצוות הנפלא שלו בזמן המונדיאל ולפניו. 

נבחרת גרמניה לא "הורכבה" כדי לשחק כמו מכונה. שחקני נבחרת גרמניה גדלו אחד לתוך השני במשך שנים כדי לייצר אורגניזם מפותח וחכם. הם יותר עץ אלון חזק עם שורשים עמוקים וענפים בריאים מאשר "מכונה".  

טיפלו בהם, טיפחו אותם, גידלו אותם. וב-2014 הם בשלים מספיק כדי לזכות באליפות העולם.

הם לא "מכונה" הם אנשים. האנשים הטובים ביותר בכדורגל.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות