אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
ארדן ליועמ"ש: "אורי יוגב נוקט בפעולות לא חוקיות בדואר" צילום: נמרוד גליקמן

ארדן ליועמ"ש: "אורי יוגב נוקט בפעולות לא חוקיות בדואר"

שר התקשורת במתקפה על מנהל רשות החברות הממשלתיות: "ניסיונו להדיח את יו"ר הדואר חזי צאיג נובע ממניעים נסתרים". קורא ליועץ המשפטי לממשלה להורות ליוגב "לחדול מהתנהגותו הבוטה, שמסתמכת על דברי רכילות של אחד הדירקטורים"

14.07.2014, 09:08 | אופיר דור

שר התקשורת גלעד ארדן פנה אתמול ליועץ המשפטי לממשלה יהודה וינשטיין בתלונה חריפה בשל שימוש לא חוקי בסמכות מצד רשות החברות הממשלתיות והעומד בראשה אורי יוגב. במכתב משתמש ארדן במילים קשות ביחס לרשות וכותב כי "אין לו אמון בעמדותיה בשלב זה". בנוגע ליוגב עצמו כותב ארדן כי הוא פועל "בחוסר תום לב" ו"נוקט בפעולות בלתי חוקיות".  

קראו עוד בכלכליסט

מכתבו של ארדן לווינשטיין מגיע בעקבות מכתב אזהרה ששלח יוגב בשבוע שעבר ליו"ר דואר ישראל חזי צאיג, שמונה על ידי ארדן לתפקיד, ובו הוא מאיים להדיחו מתפקידו. יוגב שלח את מכתב ההתרעה בעקבות תלונה נגד צאיג שהגיעה מדירקטור בחברת הדואר חיים קליין. לטענת קליין, צאיג פוגע בחברה וחותר באופן קבוע להדחת מנכ"ל הדואר חיים אלמוזנינו.

ארדן מותח ביקורת חריפה על הודעתו של יוגב כי הוא שוקל פתיחת תהליך הדחה נגד צאיג, על סמך מכתבו של קליין אשר לדבריו "אינו אלא גיבוב של טענות רכילויות חסרות כל בסיס".

"אציין כי הודעתו הדרמטית של מנהל הרשות ליו"ר הדירקטוריון נעשתה יום אחד בלבד לאחר שהתקבלה פנייתו של קליין", כותב ארדן. "סמיכות הזמנים ופזיזותו של מנהל הרשות באיומיו כלפי יו"ר הדירקטוריון, מבלי לבצע בדיקה ולו הבסיסית ביותר של דברי הרכילות במכתבו של קליין, ומבלי לעדכן אותי בכוונותיו מרחיקות הלכת, מעידים כאלף עדים על מניעיו הנסתרים של מנהל הרשות אשר חבר לצורך הגשמת כוונותיו אל דירקטור בעל אינטרסים אישיים ברורים הנובעים מהרצון להרחיק עצמו ככל האפשר מהאחריות למצבה החמור של חברת הדואר".

ארדן מוסיף כי "העובדה שיוגב נחפז לאיים בסעיף העוסק בדירקטור שאינו ממלא את תפקידו כראוי, כאשר הוא מעולם לא הפעיל בדיקה כזו לגבי איש מהדירקטורים הוותיקים בחברה ואף לא התייעץ עמי כלל בנושא – מעידה כאלף עדים על חוסר תום ליבו של מנהל רשות החברות".

אורי יוגב, מנהל רשות החברות הממשלתיות, צילום: נמרוד גליקמן אורי יוגב, מנהל רשות החברות הממשלתיות | צילום: נמרוד גליקמן אורי יוגב, מנהל רשות החברות הממשלתיות, צילום: נמרוד גליקמן

ארדן מסיים את מכתבו בבקשה "לנקוט בכל הצעדים הנדרשים על מנת להשיב לי את סמכויותיי על פי חוק, ולהורות למנהל רשות החברות הממשלתיות לחדול מהתנהגותו הבוטה והבלתי חוקית".

המאבק בין ארדן ליוגב העמיק בחודשים האחרונים, כאשר שתי נקודות המחלוקת העיקריות בין הצדדים הן כהונתו של מנכ"ל הדואר אלמוזנינו ונושא מינוי דירקטורים חדשים לחברת הדואר. יוגב ואנשי האוצר נותנים גיבוי לאלמוזנינו וטוענים כי גם אם אי אפשר להסיר ממנו את האחריות למצב אליו נקלעה החברה, כרגע תפקודו תקין והוא מקדם את יישום תוכנית ההבראה שנועדה להציל את הדואר מהגעה לחדלות פירעון.

ברשות טוענים כי ההתנגדות של ארדן וצאיג לאלמוזנינו נובעת ממניעים לא עניינים הקשורים לאינטרסים פוליטיים. לעומת זאת ארדן וצאיג מגלים חוסר אמון מתמשך כלפי אלמוזנינו וטוענים כי הוא האחראי המרכזי למצבו הפיננסי של הדואר. אתמול שלח ארדן מכתב נפרד לדירקטוריון הדואר ובו הוא דורש ממנו לקיים דיון דחוף בנושא תפקוד הנהלת החברה בעניין השירות הלקוי הניתן לציבור. במכתב לווינשטיין שב ומציין ארדן את החלטתם של מחזיקי אג"ח של חברת הדואר לנקוט בהליכים משפטיים נגד החברה לצורך הגנה על זכויותיהם נוכח החשש לפשיטת רגל של החברה. מחזיקי האג"ח צפויים לפנות היום לבית המשפט בנושא.

סוגיה נוספת שבמחלוקת בין ארדן ליוגב היא מינוי הדירקטורים לחברת הדואר. לטענת ארדן, יוגב מסכל מינויים של מועמדים מטעמו לדירקטוריון ודורש ממנו למנות רק מועמדים ספציפיים מנבחרת הדירקטורים שגיבשה רשות החברות. לדברי ארדן, מדובר "בפעולות בלתי חוקיות שכל תכליתן למנוע ממני לממש את מדיניותי כלפי החברה, בהתאם לסמכות המוקנית לי על פי חוק". מרשות החברות נמסר: "המכתב עדיין לא התקבל ברשות, נשמח למעורבות היועמ"ש בליבון מחלוקות".

הנקודות שבמחלוקת בין גלעד ארדן ואורי יוגב

1. מינוי דירקטורים לדואר: ארדן טוען כי יוגב מונע ממנו למנות דירקטורים לדואר, אף

שהם עומדים בקריטריונים של רשות החברות עצמה.

2. תפקוד מנכ"ל הדואר: יוגב מעניק גיבוי מלא למנכ"ל המכהן של הדואר חיים אלמוזנינו, בעוד ארדן מטיל עליו את האחריות למצב הפיננסי הקשה של החברה.

3. תפקודו של יו"ר הדואר: ארדן מעניק גיבוי ליו"ר הדואר חזי צאיג שמונה על ידו בסוף 2013 וטוען כי יוגב מאיים להדיח אותו בחוסר תום לב וממניעים נסתרים.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות