אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
ארה"ב: תפסנו את ההאקר שגנב את התוכניות של ה-F 35 צילום: בלומברג

ארה"ב: תפסנו את ההאקר שגנב את התוכניות של ה-F 35

אזרח סיני נעצר במסגרת חקירת הפריצה למחשבי חברות בואינג ולוקהיד מרטין, המייצרת בין השאר את מטוסי ה-F 35 ו-F 22. הוא נעצר בקנדה שם התגורר, ויוסגר לארה"ב בימים הקרובים

14.07.2014, 17:27 | רפאל קאהאן

אזרח סיני המתגורר בקנדה נעצר בחשד שהיה אחראי לפריצות למחשבי יצרנית המטוסים בואינג ולוקהיד מרטין. בדיווח של הוול סטריט ג'ורנל נמסר כי סו בין (Su Bin) חשוד כי בעזרתם של שני שותפים גנב תוכניות של מטוסי הקרב החדשים של חיל האוויר האמריקאי ה-F22 וה-F 35 וכן של מטוס התובלה C 17.

קראו עוד בכלכליסט

המידע שנגנב בין השנים 2009 ו-2013 נבחר מתוך מסמך בן 1,467 עמודים בו רשימה של מטרות לפריצה. המסמך שסופק לבין על ידי שני שותפיו, שעדיין לא נעצרו, שימש אותו להציע מידע לקונים פוטנציאליים. בארה"ב חושדים כי חלק מהלקוחות שלו כללו חברות תעופה סיניות.

אם הם היו יודעים כמה באגים יש בתוכנה של ה-F 35, אולי לא היו גונבים אותה מלכתחילה, צילום: בלומברג אם הם היו יודעים כמה באגים יש בתוכנה של ה-F 35, אולי לא היו גונבים אותה מלכתחילה | צילום: בלומברג אם הם היו יודעים כמה באגים יש בתוכנה של ה-F 35, אולי לא היו גונבים אותה מלכתחילה, צילום: בלומברג

הקשר בין סו בין לממשלה הסינית עדיין לא ברור, אך ממה שידוע עד כה, החשוד עבד באופן עצמאי ולא היה מרגל בשירות סין. אולם, כל זה לא מונע כי החלק הארי של המידע שמכר הגיע לידי גורמים בממשלת סין. בין, שנעצר בסוף יוני, מועמד להסגרה לארה"ב שם יואשם כנראה בריגול.

זו אינה הפעם הראשונה בה הרשויות האמריקאיות מאשימות אזרחים סינים בפריצה למחשבים. לפני כחודשיים הואשמו חמישה קצינים בכירים בפריצה למחשבים של חברות אמריקאיות במטרה לגנוב סודות מסחריים. האישום גרם למשבר בין סין לארה"ב, ונענה מצד הראשונה בביטול עסקאות רבות עם חברות טכנולוגיה אמריקאיות ובסגירת קבוצת עבודה משותפת בתחום הסייבר.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות