אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
מונדיאל 2018: פיפ"א תפחית את הדרישות מרוסיה צילום: רויטרס

מונדיאל 2018: פיפ"א תפחית את הדרישות מרוסיה

פיפ"א עשויה להחליט להפחית את מספר האצטדיונים ברוסיה שישמשו למשחקי מונדיאל 2018 , בשל החשש שלא תהיה להם הצדקה כלכלית לאחר תום הטורניר

15.07.2014, 13:21 | שירות כלכליסט
פיפ"א עשויה להחליט להפחית את מספר האצטדיונים ברוסיה שישמשו למשחקי מונדיאל 2018 , בשל החשש שלא תהיה להם הצדקה הכלכלית לאחר תום הטורניר.

נשיא פיפ"א ספ בלאטר אמר יום לאחר ניצחונה של גרמניה 0-1 בגמר על ארגנטינה כי משלחת של הארגון תיפגש בספטמבר עם מארגני המונדיאל ברוסיה לדון בתכניות לטורניר הבא.

קראו עוד בכלכליסט

בלאטר ופוטין. פיפ"א שוקלת מחדש את הפורמט ברוסיה מכיוון ששלושה מבין האצטדיונים שנבנו עבור הטורניר ב-2010 בדרום אפריקה הם כעת לא בשימוש, צילום: רויטרס בלאטר ופוטין. פיפ"א שוקלת מחדש את הפורמט ברוסיה מכיוון ששלושה מבין האצטדיונים שנבנו עבור הטורניר ב-2010 בדרום אפריקה הם כעת לא בשימוש | צילום: רויטרס בלאטר ופוטין. פיפ"א שוקלת מחדש את הפורמט ברוסיה מכיוון ששלושה מבין האצטדיונים שנבנו עבור הטורניר ב-2010 בדרום אפריקה הם כעת לא בשימוש, צילום: רויטרס

בלאטר העניק ציון של 9.25 מתוך 10 נקודות למונדיאל "יוצא מגדר הרגיל" בברזיל, שארגונו עלה 11 מיליארד דולר. הטורניר מהווה אתגר מורכב למארגנים, הוא הוסיף, כפי שבא לידי ביטוי בעיכובים בבנייה של כמעט כל אחד מ-12 האצטדיונים שבה נערכו 64 המשחקים בברזיל.

"המונדיאל גדל כל כך שהארגון הפך לעבודה קשה מבחינת המדינה המארחת וכן מבחינת פיפ"א", אמר בלאטר במסיבת עיתונאים שקיים באצטדיון מרקנה בריו דה ז'נרו, שבו זכתה גרמניה בגביע הרביעי שלה, והפכה למדינה האירופית הראשונה שזכתה בטורניר בדרום אמריקה.

לדבריו, פיפ"א שוקלת מחדש את הפורמט ברוסיה, מכיוון ששלושה מבין האצטדיונים שנבנו עבור הטורניר ב-2010 בדרום אפריקה הם כעת לא בשימוש. בלאטר נפגש עם נשיא רוסיה ולדימיר פוטין לפני משחק הגמר.

"פיפ"א דנה בשאלה מה המספר האידיאלי של אצטדיונים בטורניר, מבחינה זו שיהיה מדובר במספר בר ביצוע, הגיוני ותחת שליטה", הוסיף.

אלכסיי סורוקין, שעומד בראש הוועדה המארגנת של המונדיאל ברוסיה, אמר כי לא היה מודע להסתייגויות של פיפ"א לגבי מספר האצטדיונים, אך הודה כי ההחלטה הסופית תלויה בפיפ"א. ההכנות למונדיאל 2018 "מהווים מאמץ לוגיסטי עצום", טען השבוע שר הספורט הרוסי ויטלי מוטקו.

"אנחנו מתחייבים לבנייה של 12 אצטדיונים ברוסיה עד 2017", הוסיף.

בפיפ"א מחייבים מינימום של 8 אצטדיונים עבור האירוע שבו משתתפות 32 נבחרות. היא הייתה מעוניינת ב-10 אצטדיונים בברזיל, אך הסכימה ל-12 בעקבות הפצרות מצד הממשלה במדינה.

ברזיל הוציאה 3 מיליארד דולר על בניית 4 אצטדיונים, כולל האצטדיון בברזיליה, שנחשב ליקר ביותר, בערים שאין להן קבוצת כדורגל המשחקת בליגה הבכירה. כתוצאה מכך עלו החששות שלא יהיה להם קיום כלכלי בתום הטורניר.

רוסיה הוציאה סכום שיא של 43 מיליארד דולר על ארגון אולימפיאדת החורף שהתקיימה בתחילת בשנה בסוצ'י, וכבר הקציבה 20 מיליארד דולר למונדיאל 2018. היא מתכננת לערוך את הטורניר ב-12 אצטדיונים ברחבי 11 ערים. ריו דה ז'נרו תארח את אולימפיאדת 2016.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות