אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
בית הדין להגבלים אישר: סטימצקי תשלם 1.5 מיליון שקל ותיק החקירה נגדה יסגר צילום: אביגיל עוזי

בית הדין להגבלים אישר: סטימצקי תשלם 1.5 מיליון שקל ותיק החקירה נגדה יסגר

כך במסגרת הסדר הפשרה לסגירת תיק החקירה הפלילי נגד הרשת והמנכ"לית שלה לשעבר, איריס בראל, שתשלם 50 אלף שקל. לפי החשד, סטימצקי דרשה ממו"לים שונים בלעדיות במבצעים

15.07.2014, 13:57 | תומר גנון

בית הדין להגבלים עסקיים אישר שלשום (א') את הסדר הפשרה לסגירת תיק החקירה הפלילי נגד רשת סטימצקי והמנכ"לית שלה לשעבר, איריס בראל. על פי ההסדר (צו מוסכם) שלו נתנה תוקף השופטת תמר בזק רפפורט, סטימצקי תשלם לרשות ההגבלים קנס של 1.5 מיליון שקל ובראל תשלם 50 אלף שקל תמורת סיום ההליכים.

קראו עוד בכלכליסט

החקירה הגלויה נפתחה בסוף יולי 2011. בראל ובכירים נוספים נחקרו במשרדי הרשות בתל אביב בחשד להפרת תנאי המיזוג עם רשת ספקי משנת 1995. על פי החשד, במהלך החודשים נובמבר 2010 ליוני 2011 דרשה סטימצקי ממו"לים שונים בלעדיות במבצעים עבור ספרים שישתתפו במבצעי מועדון הלקוחות שלה, כך שאותם ספרים לא ישתתפו במבצעים של חנויות ספרים אחרות.

סניף של רשת סטימצקי, צילום: יובל חן סניף של רשת סטימצקי | צילום: יובל חן סניף של רשת סטימצקי, צילום: יובל חן

חשד נוסף שנחקר הוא שבמהלך יולי 2011 דרשה סטימצקי ממו"לים שונים בלעדיות במבצעים עבור הספרים שישתתפו במהלך אותו חודש במבצעי סטימצקי, כך שאותם ספרים לא ישתתפו במבצעים של חנויות ספרים אחרות באותה תקופה. סטימצקי חזרה בה ביוזמתה מדרישת בלעדיות זו לאחר מספר ימים.

בינואר 2013 זומנו הרשת והמנכ"לית בראל לשימוע בטרם הגשת כתב אישום. לאחר שהמחלקה המשפטית ברשות בחנה את הראיות בתיק, היא החליטה להגיע עם הרשת להסדר כספי שיסיים את ההליכים. על פי הרשות, ההפרות הנטענות אירעו לפני כניסתו לתוקף של התיקון לחוק המאפשר להטיל קנסות מנהליים על הפרות של החוק. על פי התיקון במחזור מכירות בסכום העולה על עשרה מיליון שקלים חדשים, רשאי הממונה על ההגבלים, דיוויד גילה, להטיל על תאגיד מפר קנס מינהלי בשיעור של עד 8% ממחזור המכירות. הקנס המינהלי המקסימלי הוא 24 מיליון שקלים.
שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות