אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
אוהבים אמנות? תקפצו

אוהבים אמנות? תקפצו

Art & Twist החדשה שנפתחה בדיזנגוף סנטר מנסה להציג פלטפורמה חדשה למכירת אמנות. וגם: גלריה מתנפחת שתנדוד לפריפריה, ציבי גבע ייצג את ישראל בביאנלה 2015, זוכי פרס האמן הצעיר ותערוכת קומיקס בלונדון

16.07.2014, 09:47 | רעות ברנע

גלריה חדשה

בדיזנגוף סנטר בתל אביב נפתחה החודש Art & Twist, גלריה שהיא גם בית מכירות פומביות, שתהיה פלטפורמה חדשה למכירת אמנות. "הגלריה תהיה פתוחה למכירה באופן שוטף, ובכל ארבעה חודשים נקיים מכירה פומבית של היצירות", אומר רון לאופר, מנהל הגלריה, שבעבר ניהל גלריות וירטואליות. "הכוונה היא להתמקד באמנים עכשוויים חיים, שברוב המקרים הם פחות פופולריים במכירות שעורכים בתי המכירות בארץ".

קראו עוד בכלכליסט

המחירים, כמקובל בענף, נקובים בדולרים, וכרגע למשל מוצגות בגלריה עבודות של נחום אליאשימוב, שמחיר היצירה שלו "סברס" הוא 2,000 דולר, ושל האמן הצעיר אלדד פניני, שמחיר היצירה שלו "The Girl" הוא 800 דולר.

פרטים: בקומה השלישית (ליד איידיגיטל), artandtwist.com

הדמיה של הג הדמיה של הג'ימבולריה הדמיה של הג

גלריה מתנפחת בירושלים

 

אחד הפרויקטים המעניינים בפסטיבל ToolBox לאמנות עצמאית, שייפתח בשבוע הבא בירושלים, יהיה יריית הפתיחה לג'ימבולריה - גלריה לאמנות במתקן מתנפח, בדומה לג'ימבורי המוכר מעולם הילדים, שהיוצרת שלה מקווה להקים בעזרת מימון המונים. בפסטיבל מבית היוצר של קבוצת הצעירים הירושלמית רוח חדשה, המתקיים זו הפעם השלישית, יוצגו עבודות של אמנים ישראלים צעירים.

"בפסטיבל תוצג טעימונת מהפרויקט העתיד לבוא", מספרת האמנית פולי גלצר. "בחלל התצוגה יהיו מזרנים מתנפחים, הדמיות של הגלריה העתידית ווידיאו שמתאר את התוכנית שאני עובדת עליה. הגלריה המתנפחת תהיה ניידת ושמחה, ומטרתה להביא את האמנות ואת השיח עליה לפריפריה ולקהל חדש".

גצלר טוענת כי בַיחס לאמנות יש משהו כבד, שהיא מבקשת להקליל. "בצפייה באמנות אפשר יהיה גם לקפוץ, אבל הכוונה היא לא להפוך את הגלריה למגרש משחקים לילדים. מנגד, מובן שלא אגרש ילדים שיגיעו לראות אמנות".

פרטים: בית הנסן, ירושלים, 31–24 ביולי, הכניסה חופשית.

The Girl של אלדד פניני The Girl של אלדד פניני The Girl של אלדד פניני

איש הציפורים לוונציה

האמן ציבי גבע נבחר לייצג את ישראל בביאנלה בוונציה - תערוכת האמנות הגדולה והחשובה בעולם - ב־2015. בין האמנים שכבר ייצגו את ישראל באירוע ישנם סיגלית לנדאו, יהודית סספורטס, רפי לביא, גלעד רטמן וגם אחיו הגדול של גבע, אביטל.

גבע (63) הוא צייר ופסל, בין החשובים והפעילים כיום בישראל, פרופסור לאמנות באוניברסיטת חיפה ובעבר ראש המחלקה לאמנות במדרשה בבית ברל. הוא מוכר בעיקר בזכות מוטיב הציפורים, שמופיע ברבות מעבודותיו.

דביר בין הטובות בעולם

גלריה דביר התל־אביבית דורגה במקום ה־52 ברשימת 100 הגלריות הטובות בעולם שפרסם כתב העת לאמנות "Flash Art". את הגלריות דירגה קבוצת אמנים בינלאומית בהזמנת המגזין. במקום הראשון נמצאת גלריית David Zwirner הניו־יורקית, ואחריה גלריה גגוזיאן שלה 11 סניפים בעולם.

הזוכים בפרס האמן הצעיר. שמותיהם של עשרת הזוכים בפרס האמן הצעיר מטעם משרד התרבות והספורט לשנת 2014 הוכרזו אתמול. הזוכים, שכל אחד מהם יקבל 10,000 שקל, הם אייל אסולין, עדן בנט, זוהר גוטסמן, מאיה גולד, יונתן ויניצקי, אלישבע לוי, ערן נוה, עדן עפרת־אורבך, יאיר פרץ ולוסיאנה קפלון. כל הזוכים הם בני 27–35, פעילים בזירת האמנות העכשווית בארץ שהציגו בשנים האחרונות בתערוכות יחיד ובתערוכות קבוצתיות. האמנים נבחרו מבין 179 מועמדים בידי חבר שופטים שהורכב מאמנים, אוצרים ואנשי משרד התרבות והספורט.

סותבי'ס מוכרת ב־ebay. לא רק בגדים וכלי בית: בקרוב אפשר יהיה לרכוש ברשת גם יצירות מקוריות של פיקאסו. בית המכירות הבינלאומי סותבי'ס הכריז על שיתוף פעולה עם אתר הקניות הווירטואלי הגדול בעולם, שבמסגרתו כל המכירות שיתקיימו בסניף הניו־יורקי מהסתיו הקרוב ישודרו בערוץ מיוחד באתר. בסותבי'ס שואפים להגדיל כך את קהל הלקוחות, אחרי שבשנה האחרונה איבדו לקוחות לטובת כריסטי'ס, בית המכירות המתחרה.

תערוכת קומיקס בלונדון. התערוכה Comics Unmasked, המוצגת בימים אלה ב־British Library, היא הגדולה ביותר בתחום הקומיקס שהוצגה עד כה בבריטניה. התערוכה סוקרת את תולדות הקומיקס הבריטי, מאיורים מהמאה ה־19 ועד ימינו. בתערוכה ישנו עיסוק בתחומים שונים כמו מגדר, אלימות ומלחמה.

פרטים: עד 19 באוגוסט, 9.5 ליש"ט, bl.uk

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות