אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
וורן באפט תרם מניות ברקשייר האת'וויי בשווי 2.8 מיליארד דולר צילום: בלומברג

וורן באפט תרם מניות ברקשייר האת'וויי בשווי 2.8 מיליארד דולר

באפט תרם ביום שני 21.73 מיליון מניות B של ברקשייר, מתוכן הוענקו 16.6 מיליון מניות, בשווי 2.1 מיליארד דולר, לעמותה של ביל ומלינדה גייטס

16.07.2014, 11:11 | שירות כלכליסט

וורן באפט תרם השבוע מניות של חברת ההשקעות שלו ברקשייר האת'וויי בשווי 2.8 מיליארד דולר, זאת במסגרת תכניתו של המיליארדר האמריקאי לתרום לצדקה את מרבית הונו.  

קראו עוד בכלכליסט

ממסמכים שהוגשו לרשות ני"ע האמריקאית (SEC) עולה כי באפט תרם ביום שני 21.73 מיליון מניות מעמד B של ברקשייר, מתוכן הוענקו 16.6 מיליון מניות, בשווי 2.1 מיליארד דולר, לעמותה של ביל ומלינדה גייטס, שמתמקדת בנושאי חינוך, בריאות ומיגור העוני.

שאר התרומה הועברה לארבעה ארגוני צדקה בניהול בני משפחתו, כולל עמותה הקרויה על שמה של אשתו המנוחה סוזאן והעמותות שהקימו ילדיו, הווארד ופיטר.

סכום זה של 2.8 מיליארד דולר הוא הגבוה ביותר עד כה שבאפט תרם לארגונים הללו, ומשקף את מחיר המניה של באפט הקרוב לרמת שיא. באפט ממשיך להחזיק ב-20% ממניות החברה, שמעניקות לו שווי הון של 65.8 מיליארד דולר, כך לפי הערכות מגזין פורבס. באפט הוא האדם השלישי העשיר בעולם אחרי מייסד מיקרוסופט ביל גייטס וקרלוס סלים המקסיקני.

לברקשייר למעלה מ-80 עסקים, ונכון לסוף מרץ היו לה השקעות במניות ובאג"ח בשווי של 146 מיליארד דולר. באפט עומד בראש החברה מאז 1965.

וורן באפט וביל גייטס, צילום: בלומברג וורן באפט וביל גייטס | צילום: בלומברג וורן באפט וביל גייטס, צילום: בלומברג

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות