אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
מרכבים ביצעה עסקאות ענק בשווי של 83 מיליון שקל

מרכבים ביצעה עסקאות ענק בשווי של 83 מיליון שקל

החברה מקיסריה מכרה 35 מיניבוסים חדישים ל-"נתיב אקספרס" ו-"סופרבוס", ו-116 אוטובוסים חדישים ל-"סופרבוס" ו-"דן"

16.07.2014, 12:02 | דוד רפאלי
חברת "מרכבים" מקיסריה, המפתחת ומייצרת אוטובוסים, ביצעה בימים האחרונים מספר עסקאות מכירה גדולות. עסקה אחת למכירת המיניבוס החדש CITY22, שהינו דור ההמשך למיניבוסים סיטי-סטאר, המיועדים לתחבורה ציבורית עירונית. הדגם מהווה פתרון להסעה ברחובות צרים. החברה מכרה 17 מיניבוסים ל-"נתיב אקספרס" שיופעלו באשכול הגליל, ו-18 ל-"סופרבוס" שיופעלו באשכול העמקים. שווי העסקאות כ-20 מיליון שקל.

מיניבוס של חברת מרכבים מיניבוס של חברת מרכבים מיניבוס של חברת מרכבים

כמו כן "מרכבים" מכרה 50 מרכבי אוטובוסים מדגם "מארס" ל-"סופרבוס", המבוסס על שלדת מרצדס. שווי העסקה הינה כ-25 מיליון שקל. בנוסף זכתה "מרכבים" במכרז לאספקת 66 אוטובוסים עירוניים מדגם "מאן NL" לחברת "דן". שווי העסקה כ-38 מיליון שקל. כל האוטובוסים הם לפי תקן יורו 6, ומאובזרים בצגי מידע דיגיטליים לנוסעים ומערכת ספירת נוסעים. האוטובוסים והמיניבוסים יסופקו עד סוף השנה.

"מרכבים" נמצאת בבעלות של 74% "מאיר חברה למכוניות ומשאיות" ו-26% וולוו השבדית. היא מעסיקה כ-700 עובדים, ומוכרת בין 600 ל-700 אוטובוסים ומיניבוסים בשנה. את 2013 סיימה עם מכירות של 740 אוטובוסים ומיניבוסים. נתח השוק שלה בישראל עומד על כ-45%, והיא נמצאת בתחרות עזה ועוינת מול חברת "ארגז" המקומית, המחזיקה בנתח שוק של 25%, ומול היבואנים – כאשר לאחרונה החל ייבוא אגריסיבי של אוטובוסים מסין. עד לאחרונה החברה עסקה גם בייצוא לגרמניה ומזרח אירופה אך בשל המצב הכלכלי באירופה, כיום לחברה אין עסקאות ייצוא.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות