אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
אינטל מתכננת להעביר 300 עובדים מקריית גת לאירלנד צילום: איי אף פי

אינטל מתכננת להעביר 300 עובדים מקריית גת לאירלנד

העובדים יעברו למפעל בו יוכשרו בייצור שבבי 14 ננומטר, לתקופה של שנה עד שנתיים. בנוסף, יוכשרו גם בייצור שבבים בטכנולוגיה הבאה של החברה. מאינטל נמסר כי אין עדיין אישור סופי לביצוע הרילוקיישן

16.07.2014, 12:08 | מאיר אורבך
אינטל בוחנת העברה של יותר מ-300 מעובדיה לקרית גת לתקופה של שנה עד שנתיים. מטרת העברת העובדים היא הכשרתם בטכנולוגיית ייצור שבבי 14 ננומטר ולעזור למפעל באירלנד המשווע לכח אדם. בנוסף, יוכשרו חלק מהעובדים בייצור שבבי 10 ננומטר - טכנולוגיית השבבים הבאה של החברה.

קראו עוד בכלכליסט

באפריל השנה דווח על החלטה של החברה להעביר כ-60 מעובדיה לתקופה קצרה של הכשרה, אך ככל הנראה החברה מגבשת בימים אלו הצעה להעביר כמות משמעותית יתר של עובדי החברה מקרית גת לאירלנד.

מפעל אינטל באירלנד, צילום: איי אף פי מפעל אינטל באירלנד | צילום: איי אף פי מפעל אינטל באירלנד, צילום: איי אף פי

"אין אישור לתוכנית רילוקיישן לניוד 300 עובדים. כיום נמצאים מספר עובדים מאינטל ישראל באירלנד שיצאו לרילוקיישן זמני שמטרתו למידה, הכשרה מקצועית ותמיכה במפעל", מסרה אינטל בתגובה. "הליך הרילוקיישן קורה מעת לעת בחברה ועובדים יוצאים לעבוד במפעלים אחרים כחלק מהכשרה המקצועית ואישית כפי שמקובל בחברה שהיא רב לאומית. החלטה על ניוד עובדים היא עוד הכרה במקצועיות ובהון האנושי של עובדי אינטל ישראל המסייעים למפעלים אחרים".

הליך הרילוקיישן הוא מהלך חיובי שמאפשר לאינטל להציע לעובדיה להתמקצע ולקבל הכשרה טכנולוגית חדשה במדינות אחרות מחוץ לישראל, אחד היתרונות של חברה רב לאומית שמונה כ-100 אלף עובדים ופעילה בעשרות מדינות בכל רחבי העולם. העובדים שעוברים מישראל לפרק זמן מוגבל עם משפחותיהם נהנים מחוייה מהנה שתורמת לניסיונם המקצועי והאישי".

"יש להבהיר כי באופן כללי, כשמדובר הליך רילוקיישן, מדובר בניוד זמני. העובדים הישראלים חוזרים בתום פרק זמן לישראל להמשך עבודה במפעלי ומרכזי הפיתוח של אינטל ישראל, ולהמשך תמיכה בשדרוג הטכנולוגי הצפוי בקרית גת בשנים הקרובות, כפי שאינטל הודיעה לממשלת ישראל בחודש אפריל האחרון. כפי שציינו בתחילה, אין כרגע אישור לרילוקיישן של עובדים".

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות

8 תגובות לכתיבת תגובה לכתיבת תגובה

8.
של מי האינטרס באמת
אז עובדי אינטל (שחס וחלילה יעזו לנסות להתארגן עם ועד תחת ארגון עובדים ארצי) יעמדו למעשה מול דרישה אולטימטיבית להסכים לרילוקיישן ולא....... נשאר רק לברר מהם התנאים המוצעים לבעלי משפחות בהקשר זה - שכירות בחו"ל , הטסת בני משפחה ? לימודים לילדים ? ואולי בכלל ההצעה שאי אפשר לסרב לה דורשת פרידה מהמשפחה למען המטרה ההרואית של הרמת המפעל באירלנד....
הוק , מרכז  |  20.08.14
7.
כמו שאמר טל ברודי - אנחנו על המפה ואנחנו נשארים על המפה
אינטל היא יצואנית מצטיינת של ישראל, ויוצרת מקומות עבודה ראשונים ומשניים לאלפי עובדים, חברות, ספקים וכיו"ב. להיות ציוני משמעו תמיכה ביוזמות כגון אלו, וצרות העין של חלק מהמגיבים אינה באה ממקום מכבד או מקום שמעוניין לקדם באמת את האינטרסים של כולנו כציבור שרוצה לקדם את הכלכלה ואת החוסן של ארצנו.
דפנה , השפלה  |  10.08.14
4.
אינטל היא גורם משמעותי לירידה מישראל, ובשורה התחתונה מול הרווח הכספי המדינה הפסידה
אחוז היורדים מישראל מקרב העובדים שעבדו בחברות בישראל ועשו רילוקיישן הוא עצום. אם נכמת את הרווח הכספי שאינטל הכניסה לארץ מול העברת הידע מהארץ החוצה ומספר היורדים מהארץ (והיורדים הם בד"כ בעלי הידע , ההשכלה והיכולת הגבוהים ביותר) אז כנראה שמדינת ישראל הפסידה. רילוקיישן = בריחת מוחות, גם אם תאמר החברה שזה לפרק זמן קצר של מספר שנים, השנים הללו הן הקריטיות .
aski , מצ  |  16.07.14
לכל התגובות