אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
סמסונג רוצה בית חכם: רוכשת את SmartThings

סמסונג רוצה בית חכם: רוכשת את SmartThings

החברה פיתחה פלטפורמה שמאפשרת חיבור של מכשירי חשמל ביתיים לרשת ולממשק שליטה מהסמארטפון. שתי החברות נמצאות במגעים מתקדמים וסכום הרכישה צפוי לעמוד על 200 מיליון דולר

16.07.2014, 12:33 | נמרוד צוק
סמסונג רוצה לקפוץ על עגלת אינטרנט הדברים ומנהלת מגעים לרכישת SmartThings. מדובר באחת החברות הבולטות בתחום הבית החכם, שפיתחה פלטפורמה לשליטה במכשירי חשמל ופונקציות אחרות בבית באמצעות הסמארטפון. היקף העסקה, עליה דיווח הבוקר טקראנץ', היא 200 מיליון דולר.

קראו עוד בכלכליסט

החברה זכתה עד כה להשקעות בהיקף של 15 מיליון דולר משורה של קרנות הון סיכון, בהן גריילוק, היילנד קפיטל, פריסט ראונד קפיטל, SV Angel ואחרות. בספטמבר 2012 גייסה יותר מ-1.2 מיליון דולר בקמפיין קיקסטארטר לפיתוח המוצר הראשון שלה.

האפליקציה החינמית שהחברה פיתחה מציעה ממשק ידידותי לניהול כל האלמנטים המחוברים למערכת, אליה אפשר לחבר מנעולים, חיישנים, מצלמות, רמקולים, נורות חשמל ומכשירים אחרים. את ההכנסה שלה היא מייצרת ממכירת מוצרי החומרה שדרושים כדי לחבר בין הפלטפורמה לאלמנטים השונים שנשלטים באמצעותה, במחירים שנעים בין 50 ל-225 דולר.

מטרת הרכישה היא כפי הנראה לתת מענה ל-Nest שנרכשה על ידי גוגל. בתחום האינטרנט הדברים עדיין לא קיימת אף פלטפורמה דומיננטית, והחברה שתצליח לספק טכנולוגיה שתשמש כתשתית מוסכמת על החברות הקטנות שפועלות בתחום צפויה לגזור קופון שמן. גם אפל מנסה לאחרונה למלא את המשבצת הזו, עם טכנולוגיית HomeKit שתשולב בגרסה הבאה של iOS.

סמסונג, שסבלה בשלושת הרבעונים האחרונים מתוצאות עסקיות מאכזבות בעיקר בשל היחלשות ענפי הסמארטפונים והטאבלטים, מחפשת כיוונים חדשים שיחזירו אותה לפסים של חדשנות וצמיחה, כגון מחשוב לביש, ניטור רפואי ופיתוח קסדת מציאות מדומה לגיימינג.
שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות