אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
הממשלה תדון ביום א' בהצעת חוק לפיקוח על מחירי הגז הטבעי צילום: אלבטרוס

הממשלה תדון ביום א' בהצעת חוק לפיקוח על מחירי הגז הטבעי

לפי הצעת החוק של ח"כ אבישי ברוורמן, שתעלה לדיון בוועדת השרים לענייני חקיקה, הממשלה תקבע מחיר קבוע לגז הטבעי בישראל. ברוורמן: "מקבל איתותים חיוביים ממשרד האוצר"

16.07.2014, 15:21 | ליאור גוטמן ורוני זינגר

הממשלה תתבקש להחליט ביום ראשון הקרוב האם היא תומכת במהלך של פיקוח על מחירי הגז הטבעי: יו"ר ועדת הכלכלה ח"כ אבישי ברוורמן יניח על שולחנה של ועדת השרים לענייני חקיקה הצעת חוק פרטית שתחייב לקבע את מחירי הגז בישראל. ברוורמן לא מבקש לקבע מחיר תקרה או מחיר קבוע אלא משאיר את זה בידי הממשלה שתקבל פרק זמן של 45 יום לקבוע מה היא רוצה.

קראו עוד בכלכליסט

שוק הגז הנוכחי מתקיים כיום תחת מונופול מאגר "תמר", שבעתיד יצטרף אליו מאגר "לוויתן", שניהם מוחזקים בין השאר על ידי אותן חברות - דלק מצד אחד (באמצעות שותפויות הגז דלק קידוחים ואבנר שפועלות תחת הקבוצה) ונובל אנרג'י האמריקאית.

ח"כ אבישי ברוורמן, צילום: טלי מאייר ח"כ אבישי ברוורמן | צילום: טלי מאייר ח"כ אבישי ברוורמן, צילום: טלי מאייר

ברוורמן מזכיר שרשות החשמל, היא הגוף שקובע את תעריפי הייצור, כבר קבעה בעבר שעלייה של דולר בודד במחירי הגז לתחנות הכוח ולתעשיה עלולה לייקר את תעריפי החשמל בכ-5%, מה שמוביל אותו למסקנה שפיקוח על המחירים יועיל לשמר את תעריפי החשמל, יוזיל את תעריפי המים (מתקני ההתפלה הם צרכני חשמל כבדים) ויעזור לצמצם את עלות יוקר המחיה.

בשיחה עם כלכליסט אומר ברוורמן שהוא מקבל איתותים חיובים ממשרד האוצר שיש להטיל פיקוח על מחירי הגז, מה ששכנע אותו להגיש כאמור הצעת חוק פרטית בנושא

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות