אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
מהיום - ניתן לפתוח חשבון בנק באמצעות האינטרנט צילום: שאול גולן

מהיום - ניתן לפתוח חשבון בנק באמצעות האינטרנט

הלקוח יוכל לפתוח את החשבון באמצעות וידאו צ'ט עם הבנק ושליחת המסמכים הדרושים. עם זאת, על החשבון שייפתח יחולו כמה מגבלות: לא ניתן יהיה לנהל בו יותר מ-300 אלף שקל או לבצע העברות בנקאיות של מעל 50 אלף שקל

16.07.2014, 16:44 | תומר ורון

מהיום לקוחות יכולים לפתוח חשבון בנק באמצעות האינטרנט. מדובר ביישום המלצה מדו"ח הוועדה להגברת התחרות במערכת הבנקאית ובבנק ישראל רואים בו צעד נוסף בניסיון להגביר את התנודתיות של לקוחות בין בנקים.

קראו עוד בכלכליסט

 

על פי ההנחיה החדשה, הלקוח יוכל לפתוח את החשבון באמצעות שיחת וידאו צ'ט עם הבנק ובשליחת המסמכים הדרושים. עם זאת, על חשבון שייפתח דרך האינטרנט יחולו מספר מגבלות כך שלא ניתן יהיה לנהל בחשבונות אלו יותר מ-300 אלף שקל או לבצע העברות בנקאיות עד לסכום של 50 אלף שקל.

בבנק ישראל ציינו בעבר כי פתיחת חשבון באינטרנט טומנת בחובה גם סיכונים ובהם חשש כי לקוחות ישתמשו בחשבונות שפתחו באינטרנט להלבנת הון ומימון טרור ועל כן ההגבלות נועדו למנוע פרצות אלו. הגבלות אלו יבוטלו כאשר הלקוח יגיע פיזית לאחד מסניפי הבנק וישלים את הליך הזיהוי והאימות פנים מול פנים כפי שנדרש.

אילוסטרציה, צילום: shutterstock אילוסטרציה | צילום: shutterstock אילוסטרציה, צילום: shutterstock

על הכוונה לאפשר פתיחת חשבונות דרך האינטרנט הכריז המפקח על הבנקים לפני מספר חודשים ובימים הקרובים הבנקים צפויים להכריז על השקת הפלטפורמה.

פתיחת חשבון באופן מקוון היא חלק כאמור מיישום המלצות ועדה בראשה עמד המפקח על הבנקים ומטרתה להגביר את התחרות במערכת. צעד זה מתווסף להוראה שפרסם הבנק בעבר שאמורה להקל על מעבר הוראת הקבע והחיובים של לקוח בעת מעבר בין בנקים.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות