אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
גוף הייעוץ למוסדיים בארה"ב: לאשר את הדירקטורים שטבע המליצה צילום: ערוץ 1

גוף הייעוץ למוסדיים בארה"ב: לאשר את הדירקטורים שטבע המליצה

ISS ממליץ לחברת התרופות הישראלית לאשר את שני הדירקטורים שהמליצה ז'אן מישל חלפון ועו"ד אורי סלונים

16.07.2014, 16:54 | ניר צליק

ISS, גוף הייעוץ האמריקאי לגופים מוסדיים, המליץ לאשר את שני הדירקטורים שטבע המליצה לדירקטוריון החברה - ז'אן מישל חלפון ועו"ד אורי סלונים. בנוסף, המליץ הגוף האמריקאי לאשר גם את הביטוח לדירקטורים. 

קראו עוד בכלכליסט

ההמלצה היא בניגוד לעמדתו של המשקיע האקטיביסט בני לנדא, שביקש בנייר עמדה שהוא פירסם שלא לאשר את מינויו של סלונים על רקע חוסר היכרותו עם תעשיית התרופות העולמית, ולשלוח מסר לדירקטוריון החברה על ידי אי אישור תוכנית הביטוח לדירקטורים. האסיפה תתקיים ב-30 ביולי.

בנייר העמדה גילה לנדא כי הוא ורות חשין, שהצטרפה למאבקו, יחדיו מחזיקים ב-2.8 מיליון מניות, קרי, 0.3% ממניות טבע ששוויין כ-150 מיליון דולר. ריצ'רד אגוזי, היועץ המשפטי של החברה, דחה את טענותיהם של לנדאו וחשין אך ברך על מעורבותם. 

אמיר אלשטיין , צילום: סיון פרג אמיר אלשטיין | צילום: סיון פרג' אמיר אלשטיין , צילום: סיון פרג

טבע עצמה הודיעה לאחרונה על צמצום דירקטוריון החברה, ועל עזיבתם של חיים הורביץ ודן זיסקינד, כמו גם על עזיבתה של ד"ר דפנה שוורץ בחודשים הקרובים ועל עזיבתו של פיליפ פרוסט, יו"ר החברה, עד סוף השנה, כאשר במקומם שני הדירקטורים שיעזבו ימונה רק דירקטור מחליף אחד, ז'אן מישל חלפון, שהוא מתעשיית הפארמה.

המועמד הבכיר כעת לתפקיד יו"ר הדירקטוריון הוא אמיר אלשטיין, שכיהן בעברו כיו"ר החברה לישראל והצטרף לתפקיד סגן יו"ר טבע בתקופה האחרונה, כאשר ההחלטה על המינוי צפויה להתקבל בחודשים הקרובים. טבע ערכה שינויים רבים בתקופה האחרונה, ביניהם מינתה את סיגורדור אולפסון למנכ"ל ונשיא קבוצת התרופות הגנריות. אולפסון כיהן בעבר כנשיא אקטביס פארמה האירית, אחת מהמתחרות המרכזיות של טבע בתחום הגנרי.
שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות