אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
הכירו את Delve: התשובה של מיקרוסופט לגוגל

הכירו את Delve: התשובה של מיקרוסופט לגוגל

מדובר בגרסה של מיקרוסופט למוצר החיפוש של ענקית האינטרנט - שמהווה את הבסיס להצלחתה מאז הציגה אותו לפני 17 שנה

16.07.2014, 20:40 | רפאל קאהאן

שלל המוצרים החדשים עליהם הכריזה מיקרוסופט בשבועיים האחרונים הוכיחו את רצונה להצטרף סוף כל סוף לתחום האינטרנט. בשבוע שעבר פירסמה מיקרוסופט בבלוג שלה הודעה על השקת מוצר חיפוש חדש בשם Delve. מדובר על הגרסה של מיקרוסופט למוצר החיפוש של גוגל, שמהווה את הבסיס להצלחתה מאז הציגה אותו לפני 17 שנים.

קראו עוד בכלכליסט

סאטיה נאדלה, דיבר על Delve במהלך כנס השותפים של מיקרוסופט שנערך השבוע. החזון שלו הוא לספק כלי חיפוש יעיל עבור משתמשי מיקרוסופט. בהתחלה Delve יושק למשתמשי אופיס 365, ובהמשך הוא יהיה זמין לכל משתמש במוצרים של החברה, בין אם ווינדוס, ווינדוס פון או שירות הענן Azure.

סאטיה נאדלה מנכ"ל מיקרוסופט רוצה לבנות את החברה מחדש, צילום: רויטרס סאטיה נאדלה מנכ"ל מיקרוסופט רוצה לבנות את החברה מחדש | צילום: רויטרס סאטיה נאדלה מנכ"ל מיקרוסופט רוצה לבנות את החברה מחדש, צילום: רויטרס

מיקרוסופט עובדת על הפרויקט הזה כבר מספר שנים, וכבר במרץ חשפה חלק ממנו, תחת שם הקוד "אוסלו". גם פרויקט הסייעת האישית קורטנה הוא חלק מאותו כלי חיפוש שהחברה בנתה תחת שלושה מוקדים: Delve, קורטנה ו-Power Q&A, לשלושתם תצטרף התשובה של מיקרוסופט לגוגל טרנסלייט, Skype translator שיושק בהתחלה למשתמשי סקייפ וישמש להם מתורגמן קולי אוניברסלי בזמן אמת.

עדיין לא גוגל, אבל כבר לא בינג 

אולם, למרות שניתן להקביל את Delve לגוגל Search, יש הבדל מהותי ביניהם. Delve מתמקד בחיפוש בענן של אופיס 365. Delve לא מחפש באינטרנט. בשביל זה יש את בינג. אבל הוא כן ידע לשלוף את המידע לו אתם זקוקים מתוך כל המסמכים שלכם, תוך שימוש באינטליגנציה מלאכותית שאמורה ללמוד את המשתמש והצרכים שלו. 

מיקרוסופט Delve מיקרוסופט Delve מיקרוסופט Delve

כאמור Delve יושק כנראה במהלך השנה הקרובה באופיס 365, סביר להניח שאם הוא יצליח, מיקרוסופט תשלב אותו בשאר המוצרים שלה. כך החברה תתקרב לחזון החדש של נאדלה שהופך אותה לחברה של "פלטפורמות ופרודוקטיביות", ותוכל לזנוח את החזון הקודם שלה שהתווה עבורה סטיב באלמר ושהוכח ככישלון חרוץ.

נאדלה רואה עולם בו האינטראקציה עם המוצרים הטכנולוגיים נעשית באופן שקוף וטבעי. כמו שהוא מפרט במזכר שהוא פרסם: "אנשים יוכלו להיפגש ולשתף בקלות וביעילות. הם יוכלו להביע רעיונות בדרכים חדשות. הם יוכלו להתנסות בקסם סביבתי". אם השפה והחזון מזכירים לכם מישהו אחר כמו למשל סטיב ג'ובס, אתם כנראה לא טועים. אבל נהוג לומר שמצליחנים נוהגים לחקות מצליחנים אחרים. אז יכול להיות שה"קסם" של נאדלה, עלול להיות בדיוק מה שמיקרוסופט זקוקה לו, על מנת לחזור לקדמת הבמה של עולם הטכנולוגיה.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות

8 תגובות לכתיבת תגובה לכתיבת תגובה

8.
נאדלה טיפש אם הוא לא מבין את זה
והוא יהרוס לגמרי את מיקרוסופט: יש כמה דברים שנתקבעו: מגניבות ומובייל= אפל חיפוש ומובייל= גוגל דסקטופ, עסקים וגיימינג = מיקרוסופט. כיוון שאני לא רואה איך הוא משלים את ה-GAP במובייל ובחיפוש, ומה שלא יעשו, PC חדש של היום לא נראה "מגניב" כמו מחשב מק בן חמש, אז מה שנשאר לו לעשות זה לראות איך הוא לא מדמם את השוק שלו למתחרים (כרובוק ומק) ואיך הוא משפר את מה שהוא טוב בו (שוק עסקי, משתמשים רגילים).
אליעזר , מושב גזר  |  17.07.14
4.
נראה לא נוח
מזכיר את הממשק של WINDOWS 8, כמו שבWIN8 יש אייקונים גדולים מאוד, גם כאן יש מעט מאוד מסמכים על מסך מאוד גדול. נראה לא יעיל... והדוגמה לזה שמחפשים קובץ שלא זוכרים, אז או שהוא לא מספיק חשוב, או שצריך לזכור איזה קובץ זה... ולפתוח 10 קבצים בשביל לראות איזה קובץ מחפשים זה לא כל כך הרבה...
א.  |  16.07.14
לכל התגובות