אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
מוטי זיסר מציע למכירה את קומפלקס הנופש שלו בירושלים צילום: אוראל כהן

בלעדי לכלכליסט

מוטי זיסר מציע למכירה את קומפלקס הנופש שלו בירושלים

לאחר שבנק לאומי הוציא למכרז את הווילה שלו בפ"ת, מציע מוטי זיסר למכירה ארבע דירות שבבעלותו מול העיר העתיקה בירושלים. המחיר, כפי שמסר בנו למוסף כלכליסט: 11 מיליון דולר. "אבל יש איזה עניין קטן של הערת אזהרה"

17.07.2014, 07:04 | ארי ליבסקר

בקדמת פרויקט כפר דוד הסמוך למגדל דוד בירושלים, ברחוב השומם והציורי רועה הצאן, נמצא המתחם של מוטי זיסר. במקום יש שישה בתים ובהם קנה זיסר ארבע דירות, שלוש בקומה האמצעית ואחת דירת קרקע. מכל הדירות משקיף נוף מרהיב של העיר העתיקה.

קראו עוד בכלכליסט

המתווך מספר שזיסר כבר התחיל את השיפוץ והחיבור בין הדירות לקומפלקס אחד, אבל הפסיק באמצע כשאלביט הדמיה שהיתה בשליטתו נקלעה לקשיים ומצבו הכלכלי הידרדר. השטח של כל הדירות הוא כחצי דונם, אבל בתוכן שולטת הזנחה והן כמעט ריקות מריהוט.

זיסר, שאת אחוזת הענק שלו בפתח תקווה כבר הוציא בנק לאומי למכרז, דורש כ־11 מיליון דולר על הקומפלקס בירושלים, אבל הוא גמיש. בשיחה עם מוסף "כלכליסט" אמר המתווך שיש מה לדבר על 8.5 מיליון דולר, ואת העסקה מבצע עבור האב בנו, דוד זיסר. 

הבית של מוטי זיסר בכפר דוד בירושלים, צילום: עמית שעל הבית של מוטי זיסר בכפר דוד בירושלים | צילום: עמית שעל הבית של מוטי זיסר בכפר דוד בירושלים, צילום: עמית שעל

אני מתקשר כעבור כמה ימים ומציע 7.5 מיליון דולר. המתווך מודיע לי שכבר קיבל הצעה של 8.5 ועליי לעלות מעט. כעבור שעתיים אני מתקשר ומציע 8.7 מיליון דולר. אחרי שלוש שעות מגיעה תשובה שאפשר להתקדם. כעבור שבוע אני מגיע לפגישה עם דוד זיסר בסניף רולדין בפתח תקווה. שני מתווכים מלווים אותנו. ההצעה שלי עומדת על 9 מיליון דולר. הבן, שמגיע באיחור, מודיע באופן חד־משמעי שאינו מוכן ל־9 מיליון. אני אומר לו שהבנתי מהמתווך שדווקא יש הסכמה. "יש לי הצעה של 11 מיליון דולר מאיש עסקים מלונדון, אז למה שארד במחיר?", הוא עונה.

תסכים לשפץ ולמכור לי ב־12 מיליון?

"כן, זה מקובל עליי. זה ייקח לכל היותר עשרה חודשים".

כאן מתערב המתווך ומפציר בזיסר לא להיכנס להרפתקת שיפוץ. זיסר מסכים ואני יורד ל־11.5 מיליון, מנסה לגרור עוד טיפה למטה אבל הוא מתעקש: "מה אתה רב איתי עכשיו על בוטנים?".

אני שואל אם הנכס שייך לו או לאביו והוא עונה ש"הכל נעשה כדין ומול עורכי דין, לא תמצא עוד דירה כזאת בישראל בכזה מרחק מהעיר העתיקה. יש איזה עניין קטן של הערת אזהרה כי אנחנו נמצאים בכינוס של בנק הפועלים, אבל אנחנו יכולים למכור את הדירה. הלקוח שלך לא ישים סנט אם הוא לא יקבל את הנכס שלו בטאבו, נקי מכל הערת אזהרה".

כשאני אומר לו שהקונה הוא בלגי, זיסר מספר על נכסים שלהם בבריסל. "יש לנו שם כמה מלונות, נוסף על כך יש לנו עוד כמה בהולנד, ועכשיו אנחנו מקימים גם כמה באיטליה".

חשבתי שאתם חדלי פירעון עם חובות לבעלי אג"ח ולבנקים.

"כן, זה מה שחושבים, אבל יש לנו עוד כמה עסקים. עושים מה שיכולים וממשיכים הלאה".

הכתבה המלאה היום במוסף כלכליסט

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות