אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
בלקברי משיקה סייעת קולית תוך כדי קריסת המניות

בלקברי משיקה סייעת קולית תוך כדי קריסת המניות

היצרנית הקנדית תציע שירות סייעת קולית בדומה לסירי של אפל במכשיריה החדשים. אך זה לא מנע את קריסת מניותיה אתמול, לאחר היוודע עסקת IBM ואפל

17.07.2014, 14:17 | רפאל קאהאן

אם יש משהו חיובי לומר על בלקברי ומנהליה זה שיש להם רוח לחימה. החברה הודיעה אמש (ד') על השקת שירות סייעת קולית שיוטמע בגרסה הבאה של מערכת ההפעלה BB10. השירות מיישר קו עם עם גוגל Voice, קורטנה של מיקרוסופט או סירי של אפל.

קראו עוד בכלכליסט

השירות יושק בשלב ראשון על גבי המכשיר החדש של החברה ה-Passport לקראת ספטמבר. השירות שמכונה BlackBerry Assistant, יספק את אותן תכונות שמתחריו מספקים, חיפוש קולי, עדכון ברשתות החברתיות, פתיחת אפליקציות, שליחת הודעות ועדכון יומן.

הסייעת הקולית החדשה של בלקברי תוטמע במכשיר הפספורט החדש הסייעת הקולית החדשה של בלקברי תוטמע במכשיר הפספורט החדש הסייעת הקולית החדשה של בלקברי תוטמע במכשיר הפספורט החדש

בלקברי מסרו שהשירות מתבסס על אינטיליגנציה מלאכותית שיודעת "ללמוד" את המשתמש ואת צרכיו. בחברה עדיין מקווים שיוכלו להתחרות במכשירי היריבות כגון אפל, מיקרוסופט וגוגל.

לדעת ג'ון צ'ן, מנכ"ל החברה, הסיכוי שלה לבצע את המהפך העסקי לו היא זקוקה, עלה מ-50/50 לפני מספר חודשים ל-80/20 כיום. אמנם מניות החברה התאוששו מעט בזמן האחרון, אך החדשות האחרונות על שיתוף הפעולה החדש בין IBM לאפל גרם לקריסתן אתמול. המניות איבדו 9.3% ו-9.4 בבורסה של טורונטו ובנאסדא"ק בהתאמה.

מעבר לכך, עסקיה של בלקברי בתחום ניהול מכשירים ניידים (MDM) מאויימים גם הם על ידי חברות כגון סיטריקס, VMware ואפילו מיקרוסופט וגוגל שהחלו ללטוש את עיניהן לתחום. הסיכוי של בלקברי להמשיך ולהתנהל כמו תמול-שלשום כנראה זקוק לעזרה שלא בטוח שיהיה מי שיספק לה אותה.   

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות