אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
דיווח: מטוס מלזי הופל מעל אוקראינה; 295 הרוגים צילום: איי פי

דיווח: מטוס מלזי הופל מעל אוקראינה; 295 הרוגים

4 חודשים אחרי היעלמות טיסה MH370 של "מלזיה איירליינס" שמעולם לא נמצאה, מטוס נוסף של החברה התרסק כשהיה בשמי מזרח אוקראינה, בדרך מאמסטרדם לקואלה לומפור. אין ניצולים. החשד: טיל קרקע-אוויר פגע במטוס

17.07.2014, 19:50 | שירות כלכליסט
ארבעה חודשים אחרי היעלמותו של המטוס המלזי מטיסה MH370, פוקד עוד אסון תעופה את חברת תעופה "מלזיה איירליינס". מטוס נוסעים של החברה ועליו 295 בני אדם התרסק הערב במזרח אוקראינה, בסמוך לגבול הרוסי.

לפי הדיווחים, המטוס הופל בעזרת טיל קרקע-אוויר שנורה לעברו, וכל האנשים שהיו על סיפונו נהרגו. חלקים נרחבים במזרח אוקראינה נשלטים כיום על-ידי המורדים המבקשים להפיל את השלטון בקייב, ואחרים נשלטים בידי הממשלה החדשה בקייב. "מלזיה איירליינס" אישרה הערב כי איבדה קשר עם אחד ממטוסיה.

 

מטוס של מלזיה איירליינס, צילום: איי פי מטוס של מלזיה איירליינס | צילום: איי פי מטוס של מלזיה איירליינס, צילום: איי פי

 

לפי סוכנות הידיעות הרוסית "אינטרפקס", המטוס שהתרסק הוא מטוס בואינג שעשה את דרכו מאמסטרדם לקואלה לומפור, בירת מלזיה. מרוסיה נמסר כי המטוס לא נכנס למרחב האווירי שלה במועד שבו אמור היה להיכנס. המטוס הופל בשעה שהיה בגובה של עשרה קילומטרים.

המורדים האוקראינים מיהרו להתנער מאחריות להפלת המטוס וטענו כי אין להם נשק המאפשר להפיל מטוס בגובה של 3,000 מטר ומעלה. עם זאת, גורמים במשרד הפנים האוקראיני, של הממשלה בקייב, טוענים כי למורדים יש טילי קרקע-אוויר מסוג "בוק" היכולים להפיל מטוסים בגובה כזה, ורמזו כי טיל כזה אכן הפיל את המטוס. נשיא אוקראינה הטרי, פטרו פורושנקו, קרא להקים ועדת חקירה, ודחה את הטענה כי צבא אוקראינה הוא שהפיל את טיסה MH17.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות