אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
התובעים בפרשת מאדוף: לשלוח את שותפיו לתקופות מאסר ארוכות צילום: אי פי איי

התובעים בפרשת מאדוף: לשלוח את שותפיו לתקופות מאסר ארוכות

לפי התביעה בארה"ב, המבקשת עונשי מאסר של 8-20 שנה, "השותפים היו אלו שאפשרו להונאה של מאדוף להצליח כל כך"

19.07.2014, 10:35 | שירות כלכליסט

חמישה מעובדיו לשעבר של ברנרד מאדוף - האיש מאחורי אחת מהונאות הפונזי הגדולות בהיסטוריה - צריכים להישלח לכלא לתקופה משמעותית של לפחות 20 שנה. כך טענו התובעים במסמך שהוגש ביום שישי לבית המשפט, מדווחת סוכנות רויטרס.

קראו עוד בכלכליסט

"חמשת הנתבעים פה, יחד עם כמה אחרים, היו אלו שאפשרו להונאה של מאדוף להצליח באופן פרוע כל כך. הצדק מחייב לגזור על כל אחד ואחד מהם מאסר ממושך בהתאם לתפקידם הפעיל בהונאה", כתבו התובעים ממשרד התובע הכללי של ארה"ב פריט ברארה.

במרץ השנה הורשעו מנהל המשרד של מאדוף דניאל בונוורטה, מנהלי הפורטפוליו אנט בונג'יורנו וג'ואן קרופי, והמתכנתים ג'רום אוהרה וג'ורג' פרז בסיוע למנהלם בהסתרת הונאה בת מיליארדי דולרים. התובעים דורשים מאסר של יותר מ-20 שנה לבונוורטה ולבונג'יורנו, ומאסר של 8-14 שנה לאחרים.

ברנרד מאדוף, צילום: בלומברג ברנרד מאדוף | צילום: בלומברג ברנרד מאדוף, צילום: בלומברג

ב-2009 הודה מאדוף באשמת ניהול הונאת פונזי שעל פי ההערכות עלתה למשקיעים למעלה מ-17 מיליארד דולר. כעת הוא מרצה עונש מאסר בן 150 שנה.

בעת המשפט, הציגו עורכי דינם של הנאשמים את מרשיהם כקורבנות של שקרן פתולוגי שהקסים אותם וגרם להם לשתף פעולה לבלי דעת. "הם ראו בו כמעט אלוהים". אמר עורך דינו של קרופי בעת המשפט. ואולם חבר המושבעים לא קנה את הטיעון ומצא אותם אשמים בכל הסעיפים, כולל הונאת מניות וקשירת קשר להונאת לקוחות.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות