אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
רכש כוס סינית עתיקה ב-36 מיליון דולר - וזכה להפתעה צילום: בלומברג

רכש כוס סינית עתיקה ב-36 מיליון דולר - וזכה להפתעה

כאילו שחסר לו כסף: האספן הסיני שקנה כוס מהמאה ה-15 קיבל כ-422 מיליון נקודות בכרטיס האשראי שלו בגלל הקנייה - והוא כנראה לא ישלם יותר בחייו על טיסות ברחבי העולם

19.07.2014, 16:22 | שירות כלכליסט

אספן סיני שרכש באפריל השנה במכירה פומבית כוס סינית עתיקה תמורת מחיר שיא של 281 מיליון דולר הונג קונג (36 מיליון דולר), זכה לבונוס לא צפוי - הוא קיבל כ-422 מיליון נקודות בכרטיס האמריקן אקספרס שלו. הוא לא היה מודע לבונוס שקיבל עד לרגע שבו סוכנות הידיעות בלומברג יצרה איתו קשר בעניין.

הכוס המדוברת היא מעידן צ'נגואה מהמאה ה-15 ומכונה כוס התרנגול בשל ציור של תרנגול, תרנגולת ואפרוחים – ייצוג אלגורי של הקיסר, הקיסרית ונתיניהם.

האספן הסיני והכוס הנדירה, צילום: בלומברג האספן הסיני והכוס הנדירה | צילום: בלומברג האספן הסיני והכוס הנדירה, צילום: בלומברג

ליו יקיאן השתמש בכרטיס האשראי שלו לתשלום עבור הפריט מבית המכירות סות'ביס בהונג קונג. "הוא לא היה מודע לעניין כלל. הוא בודק כעת לכמה נקודות הוא זכאי", אמרה בתו של ליו. היא הוסיפה כי הוא השתמש בכרטיס האשראי שלו המשלם במטבע היואן משום שהגבלות מטבע בסין לא מתירות העברת סכומים כאלו מסין להונג קונג. ניתן לבצע העברות של עד 50 אלף דולר לשנה מחוץ למדינה.

על פי אתר אמריקן אקספרס, יוכל ליו להמיר את הנקודות ליותר מ-28 מיליון נקודות של נוסע מתמיד או 180 אלף דולר בשוברים.

שווה 36 מיליון דולר?, צילום: בלומברג שווה 36 מיליון דולר? | צילום: בלומברג שווה 36 מיליון דולר?, צילום: בלומברג

ליו, ששתה תה סיני מהכוס בטרם רכש אותה, היה צריך לחתום על 24 קבלות נפרדות של אמריקן אקפרס משום שהמערכת יכולה לבצע עסקאות של עד 12 מיליון דולר הונג קונג. כך אמר ניקולאס צ'או, ראש מחלקת קרמיקה סינית וחפצי אומנות בסות'ביס אסיה.

צ'או מתכוון להציג את הכוס במוזיאון הפרטי שלו בשנגחאי. העסקה זיכתה את ליו במעמד של האספן הסיני החשוב ביותר מבחינה צ'או והוא אמר כי מוזיאון לונג שלו משמש כיום "אבן דרך חשובה ואתר שחובה לבקר בו". בין המבקרים במוזיאון גם השחקנית אנג'לינה ג'ולי.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות