אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
המיליארדר קרלוס סלים רוצה לקצר את שבוע העבודה ל-3 ימים צילום: בלומברג

המיליארדר קרלוס סלים רוצה לקצר את שבוע העבודה ל-3 ימים

טייקון התקשורת המקסיקני חושב שהגיע הזמן לרפורמה קיצונית בעולם ומאמין שזו תביא לאורח חיים בריא ויצרני יותר. בחברת הטלפון הקווי שלו הוא מאפשר לעובדים שאחרי גיל פרישה לעבוד 4 ימים בשבוע במשכורת מלאה

20.07.2014, 12:21 | שירות כלכליסט

קרלוס סלים חושב שכולנו שוגים כאשר אנו עובדים 5 ימים בשבוע. האיש העשיר בעולם סבור כי די והותר בשבוע עבודה בן 3 ימים. את הדברים אמר טייקון התקשורת המקסיקני בכנס עסקי בפרגוואי, מדווח הפייננשל טיימס.

קראו עוד בכלכליסט

סלים טוען כי הגיע הזמן ל"רפורמה רדיקלית" בחיי העבודה שלנו. הוא מציע לבטל את גילאי הפרישה, לעבוד פחות שעות ביום ולהמשיך לעבוד עד גיל מבוגר יותר.

"אנשים ייאלצו לעבוד יותר שנים, עד גיל 70-75, אולם הם יעבדו 3 ימים בשבוע בלבד – אולי ל-11 שעות ביום", אמר בכנס. "שבוע עבודה בן שלושה ימים יאפשר לנו ליהנות יותר מהחיים וישפר את איכות חיינו. ארבעה ימי חופש יתרמו ליצירת פעילות פנאי ותעסוקות אחרות".

קרלוס סלים. רפורמה רדיקלית, צילום: בלומברג קרלוס סלים. רפורמה רדיקלית | צילום: בלומברג קרלוס סלים. רפורמה רדיקלית, צילום: בלומברג

המיליארדר בזכות עצמו מאמין ששינוי כזה יביא לאורח חיים בריא ויצרני יותר ויצמצם את העלויות הכרוכות בטיפולים רפואיים.

סלים בן ה-74, לא רק מדבר: בחברת הטלפון הקווי שלו הוא מאפשר לעובדים להמשיך לעבוד גם מעבר לגיל הפרישה, במשכורת מלאה כך לשבוע עבודה בן 4 ימים.

ובתוך כך, סלים שוב דורג כאדם העשיר בעולם על-ידי מגזין פורבס, בחלקו הגדול הודות לזינוק חד בשווי המניה של חברת התקשורת שלו אמריקה מוביל América Móvil הן בשוק המקסיקני והן באמריקה.

סלים הדיח את מייסד מייקרוסופט, ביל גייטס, מהצמרת שבה שלט מאז מאי 2013. השינוי חל כאשר אמריקן מוביל – הנכס הגדול ביותר של סלים - זינק ב-1% לשווי של 805.6 מיליארד דולר, מה שהעלה את שוויו של סלים ל-79.6 מיליארד דולר, על פי פורבס זאת בהשוואה לשוויו של ביל גייטס שהוא 79.1 מיליארד דולר.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות