אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
סנודן: ה-NSA מיירטת את תמונות העירום שאתם שומרים ושולחים צילום: רויטרס

סנודן: ה-NSA מיירטת את תמונות העירום שאתם שומרים ושולחים

המדליף המפורסם סיפר כי עובדי סוכנויות הביון האמריקאיות אוספים תמונות פורנוגרפיות ומיניות שמעבירים גולשים ביניהם. בנוסף, חשף שחברת דרופבוקס משתפת פעולה עם ממשלת ארה"ב בצורה נרחבת

20.07.2014, 12:33 | הראל עילם
אדוארד סנודן - עובד הקבלן לשעבר ב-NSA שהפך למדליף הגדול בהיסטוריה - ממשיך לדווח על הנעשה מאחורי הקלעים בסוכנויות הביון השונות. לאחרונה חשף כי עובדי ה-NSA מיירטים כמויות עצומות של תוכן מיני ופורנוגרפי שמעבירים גולשים – ושומרים אותו לעצמם.

סנודן אמר לגרדיאן הבריטי שעובדי הסוכנות היו מעבירים ביניהם את התמונות שאיתרו. "אלו אנשים צעירים, בני 18 עד 22. פתאום הם נזרקים לפוזיציה של אחריות אדירה וגישה לכל כך הרבה מידע פרטי. הם נתקלים במידע שלא קשור לעבודה שלהם כל הזמן", אמר. "אז מה הם עושים? מראים את זה לחבר, ששולח את זה לעוד חבר. ופתאום כל החיים האישיים של בן אדם נראו על ידי מאות אנשים".

חשפתם? שיתפתם? ה-NSA עשתה Save, צילום: shutterstock חשפתם? שיתפתם? ה-NSA עשתה Save | צילום: shutterstock חשפתם? שיתפתם? ה-NSA עשתה Save, צילום: shutterstock

הוא התלונן על כך שתקשורת פרטית מהסוג הזה הועברה לידי הממשלה, ללא שום צו ממשלתי או ספציפי. "למה הדברים האלו בכלל במסד נתונים ממשלתי", תהה.

בספטמבר 2013, בתוצאות של בדיקה פנימית שבוצעה על ידי ד"ר ג'ורג אלארד, התגלה גם כי מספר סוכני NSA ריגלו בעבר אחרי בנות הזוג שלהם בעבר תוך כדי שימוש בכלים וביכולות שקיבלו מסוכנות הביון. סנודן ציין כי מערכת הביקורת הפנימית של ה-NSA "מאוד חלשה".

דוברת ה-NSA, ואני וינס, אמרה כי לסוכנות יש "אפס סובלנות" לעובדים המפרים את הסטנדרטים המקצועיים שלה. עם זאת, היא לא התייחסה לטענות הספציפיות של סנודן.

אדוארד נגד קונדוליסה

סנודן סיפר לגרדיאן שחברת האחסון הענני דרופבוקס "עוינת לפרטיות" ומשתפת פעולה בצורה נרחבת עם הממשל. כדוגמה, ציין שהחברה צירפה לאחרונה לדירקטוריון שלה את קונדוליסה רייס, לשעבר שרת החוץ האמריקאית. "היא אולי הבן אדם הכי עוין לפרטיות. היא פיקחה על תוכנית Stellar Wind וחשבה שזה רעיון מצוין". במסגרת התוכנית האמורה יירטה ה-NSA מיליוני מיילים פרטיים של אמריקאיים במשך שנים וללא אישור.

הוא ציין כי חברת ענן המודאגת מנושא פרטיות הלקוחות שלהם ואבטחת מידע צריכה להבטיח כי אין לה את היכולת לקרוא את המידע של המשתמשים. במקום זאת, הוא שיבח את חברת Spideroak המציעה שירות אירוח בענן אנונימי.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות