אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
יורשי שמלצר דורשים בחזרה את דמי הרצינות מיורשי עזריאלי צילום: אוראל כהן

בלעדי לכלכליסט

יורשי שמלצר דורשים בחזרה את דמי הרצינות מיורשי עזריאלי

דמי הרצינות, העומדים על 3 מיליון שקל, הועברו משלמה החזקות לקבוצת עזריאלי לקראת עסקת מכירת סונול, אך פטירתם של שני בעלי השליטה גרמה לביטול העסקה. אסי שמלצר ימלא את מקומו של אביו, שלמה שמלצר, כיו"ר שלמה החזקות

21.07.2014, 06:55 | גולן חזני

פטירתם של דוד עזריאלי ושלמה שמלצר מעלה שאלה סביב דמי רצינות שהעבירה שלמה החזקות לקבוצת עזריאלי בעסקת סונול. דמי הרצינות עומדים על 3 מיליון שקל. ל"כלכליסט" נודע כי מנכל שלמה החזקות, אייל גור, פנה לקבוצת עזריאלי וביקש לקבל בחזרה את הסכום בטענה שמדובר בכוח עליון שמנע את קיום העסקה.

קראו עוד בכלכליסט

מזכר ההבנות נחתם לפני חודש בין שתי החברות, ולפיו קבוצת שלמה היתה אמורה לרכוש את סונול תמורת 450 מיליון שקל.

על פי תנאי המזכר, קבוצת עזריאלי לא מחויבת להחזיר את הסכום מאחר שהמועד האחרון שבו ניתן היה להודיע על ביטול הסכם מבלי לאבד את דמי הרצינות חלף עוד לפני מותו של שמלצר. מקבוצת עזריאלי נמסר בתגובה כי הנושא נבדק וטרם התקבלה החלטה.

קבוצת שלמה הודיעה אתמול על כך שאסי שמלצר (45), בנו של שלמה שמלצר, ימלא את מקומו של אביו כיו"ר שלמה אחזקות. עד כה הוא כיהן כסגן יו"ר החברה וכעת הוא ימשיך לכהן כדירקטור בחברת גולד בונד וימונה גם כדירקטור במספנות ישראל. בעבר שימש כמנכ"ל שלמה השכרת רכב.

עופרה (45), אחותו התאומה של אסי, לא תכהן בתפקיד רשמי. ישראל רייף, בעלה של עופרה, מונה ליו"ר אפקון החזקות, שבה היה מעורב בניהול לצד שלמה בשנים האחרונות. בנוסף, רייף שהיה עד כה מנכ"ל חברת הנדל"ן ש.י.ר נדל"ן, מונה ליו"ר החברה.

שלמה שמלצר, צילום: אוראל כהן שלמה שמלצר | צילום: אוראל כהן שלמה שמלצר, צילום: אוראל כהן

הבן השלישי במשפחת שמלצר, טובי (39), שמשמש כיום כמשנה למנכ"ל חברת הביטוח, ימשיך בתפקידו וימונה בהמשך לתפקידים נוספים בקבוצה. רעיתו של שמלצר, עתליה, היתה מעורבת בעסקי בעלה עוד בהיותו בחיים. עתליה תמשיך להשפיע ותעמוד בראש "אקזקוטיבה משפחתית לא פורמלית", שבה יהיו חברים בני המשפחה. על פי הודעת החברה, הדבר נועד "לשמר את שיתוף הפעולה ואת התיאום בין החברות השונות בקבוצה".

"בכוונת המשפחה להמשיך לפתח את עסקי הקבוצה והחברות השונות הכלולות בה", מסרה עתליה בדיווח החברה והוסיפה כי "בני המשפחה היו מעורבים בניהול פעיל בכל עסקי הקבוצה".

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות