אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
נעילה שלילית בניו יורק; הרבלייף צללה ב-11.3% צילום: בלומברג

דיווח שוטף

נעילה שלילית בניו יורק; הרבלייף צללה ב-11.3%

דאו ג'ונס ירד ב-0.3%, S&P 500 ונאסד"ק - ב-0.2%; ביל אקמן הודיע כי יציג מחר ראיות שיביאו לקריסת חברת תוספי התזונה

21.07.2014, 23:01 | ערן סוקול

דאו ג'ונס נאסד"ק

S&P 500

וול סטריט, צילום: בלומברג וול סטריט | צילום: בלומברג וול סטריט, צילום: בלומברג

23:00 - ניו יורק ננעלה במגמה שלילית: דאו ג'ונס ירד ב-0.3%, S&P 500 ונאסד"ק - ב-0.2%. 

22:30 - הנפט עלה ב-1.4% לרמתו הגבוהה ביותר זה שלושה שבועות - 104.6 דולר לחבית. ברקע לירידה: הודעת לוב כי תקטין את תפוקת הנפט, וחשש כי סנקציות של האיחוד האירופי יביאו להורדת האספקה מצד רוסיה.

21:40 - בבורסת הסחורות של ניו יורק ריכז היום הזהב תשומת לב רבה. על רקע התגברות המתיחות הגיאופוליטית, מחיר הזהב עלה היום ב-0.3% לרמה של 1,313.9 דולר לאונקיה. למרות זאת, חלק ניכר מהמשקיעים מאמינים כי עליית מחיר הזהב צפויה להיבלם, כאשר היקף פוזיציות השורט על מחיר הזהב זינק ב-32%, העלייה הגבוהה ביותר זה 7 שבועות.

21:00 - החלק החסר בחודש האחרון להוצאת תיקון עמוק בשווקים הינו הקטליסט, אמר רנדי פרדריק (Frederick), דירקטור מנהל בתחום המסחר ונגזרים ב-Schwab Center for Financial Research. "כעת, על רקע המתיחות הנמשכת סביב ישראל ואוקראינה ונתוני מאקרו חלשים באירופה מראים כי ישנם מספיק קטליזטורים פוטנציאליים כרגע" אמר פרדריק. בנוסף לזאת, "הודאתה של יו"ר הפד ג'נט ילן שהאינפלציה החלה להרים את ראשה בחודשים האחרונים, בנוסף להערכות שווי 'מתוחות' בסקטור הרשתות החברתיות והביומד, מסמנים שייתכן כי התיקון כבר החל" אמר פרדריק.

20:00 - מניות הרבלייף (HLF) נופלות ב-6% לאחר דבריו של המשקיע האקטיביסט ביל אקמן ב-CNBC. לדבריו קרן הגידור שלו Pershing Square Capital Management נמצאת בפוזיציית שורט על המניה והגדילה את הפוזיצייה ב-25% במהלך המחצית הראשונה של 2014, למרות ששער המניה עלה. בראיון ל-CNBC אמר אקמן כי יפרסם מחר לאחר פתיחת המסחר (17:00 שעון ישראל) את המצגת החשובה ביותר בקריירה שלו, בה יציג ראיות אשר יביאו לקריסת החברה. זאת לאחר שבשבוע שעבר אמר אקמן כי יישמח אם קארל אייקן ימכור את 17 מיליון המניות שלו בחברה.

19:20 - המסחר באירופה ננעל בירידות. פוטסי בלונדון ירד ב-0.3%, דאקס הגרמני איבד 1.1%, קאק בפריז נחלש ב-0.7% והבורסהבמילנו נפלה ב-1.4%.

18:50 - סטין ג'קובסון, הכלכלן הראשי של סאקסו בנק (Saxo Bank) התייחס לסוגיות הגיאופוליטיות בישראל ואוקראינה אשר מטרידות כעת את המשקיעים בארה"ב. לדבריו, ההשפעה על הכלכלה הריאלית תורגש רק בעוד 9 עד 12 חודשים, וזאת בצורה של צמיחה וצריכה נמוכות יותר, וזעזוע בשוקי ההון. לדבריו הכל ינבע מעליית מחירי האנרגיה. חבית נפט נסחרת כעת תמורת כ-104 דולר, לדבריו רמה זו מגדילה את עלויות הייצור עבור חברות אשר צורכות כמויות גבוהות של אנרגיה וחותכות בתקציב של הצרכנים.

 

18:00 - הסערה סביב אסיפת בעלי המניות של טבע(TEVA) שתתקיים ב-30 ביולי ממשיכה לצבור תאוצה. אנטרופי, חברת הייעוץ לגופים מוסדיים בישראל, מתנגדת לחמש מתוך שמונה ההצעות שיעלו באסיפת בעלי המניות.

16:35 - ירידות בפתיחת המסחר על רקע המתיחות הגיאופוליטית בעזה ובאוקראינה.

ג'יי.פי מורגן החל לסקר את יצרנית המצלמות לספורט אתגרי, GoPro, בהמלצה "תשואת יתר" עם מחיר יעד של 51 דולר למניה - פרמיה של 81% על מחיר פתיחת המסחר היום. מבין החברות הישראליות קומברס (CNSI) יורדת ב-3.7% וקמטק (CAMT) מוסיפה 4.4% לערכה.

15:25 - הנפקת מובילאיי תצא לדרך בעוד שבוע וחצי לפי שווי של 3.5 - 4 מיליארד דולר. ההנפקה עצמה צפויה להתבצע לפי מחיר של 19-17 דולר למניה, כאשר לאחרונה בוצע ספליט ביחס של 1:5. הבנקאים בהנפקה יהיו גולדמן סאקס, מורגן סטנלי, דויטשה בנק ולצידם חתמי המשנה יהיו ברקליס, סיטי, וולס פארגו, ביירד, וויליאם ג'יימס וריימונד בלייר.

 

מדובר בהנפקה חריגה על רקע העובדה כי לתוך החברה יגוייסו כ-160-140 מיליון דולר במכירת 8.3 מיליון מניות, כאשר בעלי המניות הקיימים ימכרו מניות בשווי של 330-370 מיליון דולר תוך מכירת 19.4 מיליון מניות.

 

15:00 - אליוט מנג'מנט קורפ השקיעה מיליארד דולר על מנת לרכוש כ-2% ממניות EMC, כך דיווח הוול סטריט ג'ורנל. הסיבה להשקעה המסיבית היא ניסיון של אליוט, שמוגדרת כסוג של קרן גידור, לפרק את הקשר בין EMC ל-VMware ולהפוך את האחרונה לחברה עצמאית. אליוט נחשבת כקרן אקטיביסטית שנוהגת להשתלט על חברות חלשות או עם ביצועים לא מספקים ולנסות לערער אותן על מנת להוביל לשינויים מבניים. במקרה של EMC הרעיון הוא לנסות ל"נענע את הספינה" על מנת לשכנע את הדירקטוריון לנתק את חברת הווירטואליזציה הרווחית, מחברת האם הפחות רווחית.

13:35 - שבוע המסחר בבורסות המובילות בניו יורק ייפתח היום (ב') כאשר הכותרות בעיתונות הכלכלית האמריקאית עוסקות בהחרפת הלחימה בין ישראל לחמאס במסגרת מבצע "צוק איתן", וכן באפשרות להרחבת הסנקציות שיוטלו על ידי מדינות אירופה על רוסיה, סביב פרשת הפלת המטוס המלזי. מנגד, 140 חברות במדד צפויות לפרסת את תוצאותיהן במהלך השבוע, בהן אפל, מיקרוסופט, בואינג ומקדונלד. עד כה, 82 חברות ממדד S&P 500 פרסמו את דוחותיהן לרבעון השני, 77% מהן התעלו על צפי הרווח של האנליסטים, ו-70% מהן התעלו על צפי המכירות. החוזים העתידיים על דאו ג'ונס ו-S&P 500 נחלשים ב-0.2% והחוזים על נאסד"ק יורדים ב-0.1%.

"דשדוש וכניסה לרצועת מסחר צרה" כך צופה אלעד שמש האסטרטג הראשי של Colmex (קולמקס) בית השקעות את התנהלות המסחר. "בוול סטרייט ניתן לזהות כניסה לרצועת מסחר צרה סביב רמות השיא כאשר השווקים חסרים בעוצמה הדרושה לגל עליות חדש. ניתן לזהות ירידה במחזורי המסחר בעיקר בשווקים באסיה המאותתים על המתנה לטריגר חדש. בחדרי העסקאות מורגשת מגמת המתנה, במקביל לירידה ברמת התנודתיות" אמר שמש.

"אחרי שחברת סודהסטרים(SODA) הישראלית הציגה תוצאות מאכזבות ברבעון הראשון של השנה, אנחנו צופים כי הרבעון השני של 2014 ילמד על שיפור מסויים בעקבות האצה בקצב ההפצה והקלה בבעיית עודפי המלאי של הקמעונאים בארה"ב" כך לפי בית ההשקעות אופנהיימר. למרות זאת, מעריכים בבית ההשקעות כי עמידה ביעדי ההנהלה לשנת 2014 כולה תהיה מאתגרת במיוחד ותדרוש האצה משמעותית בקצב הצמיחה במחצית השנייה של השנה. למרות היעדר צמיחה בהכנסות ברבעון הראשון 2014 וצפי לצמיחה חד ספרתית ברבעון השני, הנהלת החברה הותירה את תחזיותיה השנתיות ללא שינוי - צמיחה של 15% בהכנסות ב-2014 וספציפית, של 19% בשלושת הרבעונים האחרונים של השנה. "אנחנו סקפטים בנוגע ליכולת החברה לעמוד ביעדים אלו ולכן, מותירים את דירוג מניית סודהסטרים על Perform" סיכמו באופנהיימר.

 

המסחר בבורסות אירופה מתנהל כעת בירידות. נוכח החששות באירופה מפני התפתחות של דפלציה, שבוע המסחר באירופה נפתח ברגל שמאל. הבוקר, לפני פתיחת המסחר פורסם מדד המחירים ליצרן לחודש יוני בגרמניה שנותר ללא שינוי, נתון מעט מאכזב, לעומת צפי האנליסטים לעלייה של 0.1%. זהו היום השלישי ברציפות בו המדדים באירופה נסחרים במגמה שלילית, על רקע המתיחות הגיאופוליטית סביב רוסיה ואוקראינה. 

פוטסי דאקס

CAC 40 מילנו

שבוע המסחר בבורסות אסיה נפתח הבוקר במגמה מעורבת . האנג סנג נחלש ב-0.3% והבורסה בשנגחאי ירדה ב-0.2%. ביפן לא התקיים מסחר לרגל יום חג. "זהו שבוע שקט מאד מבחינת נתוני מאקרו באסיה, כך שההשפעה העיקרית על השוק תבוא מההתפתחויות בשוק האמריקאי ומהדוחות שיפרסמו החברות הגדולות בהמשך השבוע. כמו כן, לחץ גובר על רוסיה צפוי לגרום לתנודתיות בשווקים", אמר היום איוון לוקאס (Evan Lucas). אסטרטג שווקים בשלוחת IG במלבורן.

האנג סאנג שנגחאי

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות