אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
לפיד: "מתווה הפיצויים על נזקים עקיפים ייקבע ביום-יומיים הקרובים" צילום: מאור סוויסה

צוק איתן

לפיד: "מתווה הפיצויים על נזקים עקיפים ייקבע ביום-יומיים הקרובים"

במהלך סיור בדרום אמר שר האוצר כי הפיצויים לחודש יולי יינתנו לפי המתווה של מבצע "עמוד ענן". לדבריו, הוחלט על העברת תוספת של 30 מיליון שקל למיגון ביה"ח ברזילי שבאשקלון

21.07.2014, 12:53 | עמרי מילמן

שר האוצר יאיר לפיד והנהלת משרדו סיירו הבוקר (ב') ביישובי הדרום "כדי לפתור דברים ביחד, בשטח במהירות האפשרית ביעילות במהירות המקסימלית האפשרית", כך לדברי לפיד. עוד אמר שר האוצר כי החליט יחד עם שרת הבריאות, יעל גרמן, על העברת 30 מיליון שקלים נוספים למיגון בית החולים ברזילי שבאשקלון.

ההחלטה מגיעה בהמשך לסיכום קודם על העברת 120 מיליון שקל תוספת ל-330 מיליון שקל שהוקצו מלכתחילה למיגון בית החולים. הכסף מיועד לתוכנית המיגון של בית החולים שבמסגרתה ימוגנו כל חדרי הניתוח, מחלקת טיפול נמרץ, אזור האספקה הסטרילית והדימות בבית החולים.

לפיד מנה את ההקלות לעסקים הקטנים ולתושבי הדרום בדיווחים למס הכנסה ובתשלום המסים.

"כל מי שנמצא כרגע בצו 8 יקבל טיפול פרטני לכל בעיה שנוצרה בגלל שזומן למילואים. כדי להמשיך לחזק את העסקים הקטנים בדרום, החלטנו לפתוח מסלול ייעודי בקרן ההלוואות לעסקים קטנים ובינוניים שבמסגרתו יעמדו הלוואות מדינה בסך של 100 מיליון שקל שהבנקים יכולים למנף להלוואות של מיליארד שקל לעסקים בטווח של עד 40 ק"מ מרצועת עזה", אמר שר האוצר.

לפיד הזכיר כי הוא ושר הפנים גדעון סער, החלטו להקצות עוד 15 מיליון שקל לצורכי ביטחון מיידים ליישובים שנמצאים בקו האש וזה מצטרף ל-15 המיליון הראשונים שהוקצבו בשבוע שעבר, בתחילת המבצע. "זה כסף שישמש למגוון פעילויות כמו שיפוץ מקלטים ופעילויות בתוך המקלטים וגיוס של כח אדם ייעודי לתקופה הזו", אמר לפיד.

חקלאים בדרום במהלך "צוק איתן", צילום: אוראל כהן חקלאים בדרום במהלך "צוק איתן" | צילום: אוראל כהן חקלאים בדרום במהלך "צוק איתן", צילום: אוראל כהן

שר האוצר ציין כי הנהלת משרד האוצר יחד עם ההסתדרות וראשי הארגונים העסקיים קיימו אתמול את הדיון הראשון על מתווה הפיצויים על נזקים עקיפים לתושבי הדרום. "כשאני אומר דיון ראשון זה לא אומר שעכשיו יהיה שבועות של דיונים. זה ייגמר ביום-יומיים הקרובים. הרעיון הוא לתת מענה מיידי לתושבי הדרום. בשלב זה ניתן פיצויים על חודש יולי לפי מתווה הפיצויים שניתן ב'עמוד ענן' ובהתאם לסיכום שלי עם יו"ר ההסתדרות אבי ניסנקורן, יינתן פיצוי לעובדים ברשויות המקומיות שלא פתחו את מוסדות החינוך והקייטנות. כמו כן תוסדר סוגיית העובדים עם המוגבלויות שנמנע מהם להגיע למקום עבודתם", אמר שר האוצר. 

לפיד ציין כי החשבת הכללית באוצר תקדים תשלומים לספקים שעובדים עם משרדי ממשלה בעורף באזורים שבהם הוכרז המצב המיוחד. "נאפשר מתן מקדמות לעובדי מדינה ולגמלאים עובדי מדינה באזורים של מצב מיוחד בסכום של עד 5,000 שקל לעובד. בימים הקרובים עובדי הוראה עובדי מדינה וגמלאי הוראה ומדינה יוכלו לקבל הלוואות נוספות עד 8,000 שקל. הקצנו 12.5 מיליון שקל - 8 מיליון שקל לשדרות ו-4.5 מיליון שקל לעוטף עזה לצורכי ביטחון. יחד עם שר החינוך שי פירון הוקצו 1.5 מיליון שקל לטובת פעילויות קיץ לתושב לתושבי שדרות ועוטף עזה, שבהם יקחו חלק 6,500 ילדי עוטף עזה, משרד האוצר פה, משרד האוצר בשטח, הוא מטפל ויטפל בכל מה שדרוש טיפול", סיכם לפיד.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות