אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
לפידות של לוקסנבורג למוסדיים: קנו בתנאים זהים את מניות פרטנר צילום: אוראל כהן

לפידות של לוקסנבורג למוסדיים: קנו בתנאים זהים את מניות פרטנר

החברה הציעה לקנות את מניות חברת הסלולר שרכשה מסקיילקס במחיר של 25 שקל למניה, בעקבות ביקורת על כך שקיבלה הטבה משמעותית. ככל הנראה המוסדיים לא נענו להצעה

21.07.2014, 16:25 | גיל קליאן

לפידות, בשליטת יעקב (לוקסי) לוקסנבורג, דיווחה היום (ב') כי היא מזמינה את המוסדיים להגיש הצעות לרכישת מניות פרטנרממנה, בתנאים זהים לתנאים בהם היא עצמה רכשה את המניות מסקיילקס בשבוע שעבר (במחיר של 25 שקל למניה). הדד ליין שניתן למוסדיים על מנת להגיש הצעות לרכישת המניות היה עד השעה 15:00 היום. ככל הנראה אף אחד מהם לא נענה ליוזמה של לוקסי.

קראו עוד בכלכליסט

דרך מהלך זה ניסה לוקסי להוכיח כי לפידות לא קיבלה שום הטבה משמעותית ברכישת מניות פרטנר מידי סקיילקס, וכי לא מדובר בעסקה שפעלה לרעת סקיילקס ובעלי האג"ח שלה. זאת, לאור הביקורת שהגיעה בעיקר מצד סדרות ד' ו־ו' של אג"ח סקיילקס. בעלי האג"ח בסדרות אלו טענו ביום ראשון באמצעות בא כוחם, עו"ד דוד פרץ ממשרד עו"ד פרץ־פיגל, כי "מדובר על פניו לכאורה בפעולה פסולה ובלתי מובנת".

לפידות יזמה את ההסכם שאפשר לה לרכוש מניות

סקיילקס דיווחה כי מכרה מניות פרטנר בהיקף של 33.8 מיליון שקל ובדיסקאונט של 2.6% (לעומת מחיר המניה ביום המסחר הקודם לעסקה) ללפידות ביום חמישי בשעה 2:00 בלילה. המכירה התאפשרה במסגרת ערבות שהעניקה לפידות לבנק מזרחי, שכללה את שיעבוד אותן המניות לבנק. כחלק מהסכם הערבות, סקיילקס היתה יכולה לבחור למכור את המניות לצד ג' ולשעבד במקום המניות את תמורת המכירה - וכך עשתה.

בעלי האג"ח התרעמו על כך שלפידות, שאנשיה יושבים בדירקטוריון סקיילקס ומחזיקים במרבית האג"ח שלה, בעצם היתה האדריכלית של ההסכם שאפשר לה לרכוש את המניות.

לאור הקשרים הקיימים בין הקונה למוכרת, דרש עו"ד פרץ, בשם בעלי האג"ח, לקבל פירוט כמעט חסר תקדים של כל ההליכים שהובילו למכירת המניות. פרץ דרש לדעת מי הגורמים שהחליטו על המכירה, מה השעה המדויקת בה הוחלט לבחון את מכירת המניות ומי אישר את מחיר המכירה ללפידות, מה השעה המדויקת בה אושרה המכירה ובאיזה שעה מדויקת היא בוצעה בפועל.

יעקב לוקסנבורג, צילום: אוראל כהן יעקב לוקסנבורג | צילום: אוראל כהן יעקב לוקסנבורג, צילום: אוראל כהן

בנוסף פרץ ביקש עותק של כל הדיונים והפרוטוקולים של הישיבות לפני המכירה, פירוט של האם הישיבות האלו נעשו פרונטלית או טלפונית, חוות הדעת של החברה לגבי סבירות המכירה וכן חוות דעת לגבי מעמדה האפשרי של לפידות כבעלת שליטה עתידית בסקיילקס, מי המשקיעים האחרים עמם דיברה החברה לפני המכירה, מה היתה השעה המדויקת בה פנו אליהם, מתי הם הגיבו, מה הם הגיבו וכל מסמך רלוונטי לשיחה ביניהם. לפידות עדיין לא העבירה את הנתונים האלה, אלא בחרה כאומר להציע למוסדיים לקנות את המניות ממנה באותם תנאים.

סקיילקס שילמה את החוב לסמסונג

נושא הערבות קרם עור וגידים בגלל מצוקת המזומנים של סקיילקס, שהיתה צריכה עד יום שבת האחרון להעביר לסמסונג תשלום חוב ספקים של 11.3 מיליון דולר ולבצע הזמנות חדשות של מלאי מכשירי סלולר - או להסתכן בשלילה חד צדדית של רישיון יבוא המכשירים שלה. הערבות לבנק מזרחי נועדה כדי לאפשר לסקיילקס לשלם את החוב, וכך עשתה.

סקיילקס דיווחה ביום חמישי בשעה 1:00 בלילה כי שילמה את החוב לסמסונג וכן ביצעה הזמנות של מכשירי סלולר חדשים בהיקף של 10.3 מיליון דולר. לפי שעה נראה כי החברות חוזרות לעבודה תקינה, אך ההערכות בשוק הסלולר הן שסמסונג כבר החליטה להפסיק לעבוד עם סקיילקס וכעת היא רק מחפשת סיבה להפסיק את ההתקשרות — כך שיצטרכו לחלוף עוד מספר שבועות כדי להכתיר את מהלך תשלום החוב לסמסונג כהצלחה.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות