אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
ארגון ההורים הארצי: "הורים, אל תשלמו בינתיים את תשלומי הביטוח בבתי הספר" צילום: חיים צח

ארגון ההורים הארצי: "הורים, אל תשלמו בינתיים את תשלומי הביטוח בבתי הספר"

ההורים טוענים כי התשלום סותר את חוק חינוך חינם וכי תהליך בחירת חברת הביטוח אינו שקוף. העלות השנתית להורה: 50 שקל בשנה

22.07.2014, 13:02 | רחלי בינדמן

עו"ד גדעון פישר יו"ר ארגון ההורים הארצי, קרא היום (ג') בדיון בוועדת החינוך של הכנסת להורי תלמידי בתי ספר שלא לשלם את תשלומי הביטוח בשנת הלימודים הבאה עד לקבלת מלוא המידע הנדרש. 

עלות תשלומי הביטוח עבור הילדים עומדת על כ-50 שקל בשנה. לטענת פישר, עצם הדיון בנושא תשלומי הורים מבטל הלכה למעשה את חוק חינוך חינם וכי התשלום היחיד שמוגדר היום כתשלום חובה הוא בסעיף הביטוח. לטענתו מדובר בעלות כוללת להורים בישראל של 100 מיליון שקל בשנה.

"מדוע מחייבים אותי כהורה לשלם עבור פוליסת ביטוח, אך לא אנו ההורים ולא ילדינו מוגדרים כבעלי הפוליסה ?", תוהה פישר. "מדוע אני כהורה לא שותפתי בידע כלשהו, בעל פה או בכתב, בדבר ההליכים שננקטו כדי לבחור את חברת הביטוח ?"

למעשה ההורים טוענים כי מידי 4 שנים יוצאות המועצות והעיריות למכרז מול חברות הביטוח שאליו ניגשת רק חברת הביטוח כלל ולכן היא גם תמיד זוכה. הם דורשים להבין כיצד מתבצע המכרז, מה התנאים הכלולים בו וכיצד רק חברת ביטוח אחת ניגשת אליו.

 

 

אילוסטרציה, צילום: גדי קבלו אילוסטרציה | צילום: גדי קבלו אילוסטרציה, צילום: גדי קבלו

"מדוע איננו יודעים דבר בקשר לחישובי הפרמיה, שמחייבים כביכול כיום תשלום של 50 שקל מכל הורה, כדי לעמוד בסך הפרמיה הנדרשת?" תוהה פישר.

בשורה התחתונה קורא פישר להורים לא לשלם את תשלומי הביטוח. הארגון דורש לקבל מידע הדרוש לצורך קבלת ההחלטה האם אכן הילדים זקוקים לביטוח, מה הפוליסה האופטימלית למול הפרמיה המינימלית שתעניק את המיטב להורים ורק לאחר מכן יישקל תשלום.

פישר קרא לחברי הכנסת לקיים דיון בנושא במטרה לפתור את הסוגיה.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות