אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
8 סיבות להיות מודאגים ממצבה של הפועל תל אביב צילום: עוז מועלם

8 סיבות להיות מודאגים ממצבה של הפועל תל אביב

אוהדי הקבוצה הם לא הבעיה שלה, אלא הניהול. הפועל מחכה למנהלים הנכונים

22.07.2014, 15:25 | אוריאל דסקל

1. מי שהיה אמור להיות המנג'ר המקצועי, איל ברקוביץ', הוא עכשיו המנהל פר-אקסלנס של המועדון. הוא חותם על כל מסמך, מחוזי חסות, דרך הסכמים עם העירייה ועד חוזים למאמני נוער.  

קראו עוד בכלכליסט

האחראי על הכל. איל ברקוביץ האחראי על הכל. איל ברקוביץ' | צילום: עוז מועלם האחראי על הכל. איל ברקוביץ

2. חיים רמון (שהיה אמור לעזוב את הקבוצה, לא?) הכריז כעת שברקוביץ' אחראי על התקציב כולו של המועדון. ניסיון הניהול היחיד של ברקוביץ' היה בניהול חוג כדורגל בנשר.

3. אותו ברקוביץ' יצא כבר בהצהרה: "מבחינה כלכלית המועדון הזה חולה. אם אנחנו רוצים שהמועדון הזה יחיה ויתקיים, צריך לעשות שינוי בחשיבה. אי אפשר לשקר ולשחק בנדמה לי. מהיום יש תקציב של 20 מיליון שקל וזה גם בתנאי שהאוהדים יקנו מנויים. אני קורא לאוהדים, זה הזמן לקנות מנויים". יקנו מנויים ומה יקבלו? קבוצה גרועה. מה בקשר לגיוס המונים? עשו את זה כבר - האוהדים רכשו 20% מהקבוצה לפני שנתיים והורחקו מהניהול של הקבוצה על ידי חיים רמון. כיום הקבוצה, כאמור, "חולה" מבחינה כלכלית.

4. אגב ברקוביץ', זה אותו אחד שיצא בהודעה שחתם עם עומר דמארי על חוזה לשנתיים רק כדי שכמה ימים לאחר מכן גילו שהחוזה שווה כקליפת השום. מילה שלו זה מילה.

5. איפה השקיפות? עמותת האוהדים, שדרשה מעידו חג'ג' שיחשוף את המסמכים והדו"חות של המועדונים, נדחתה. אף אחד לא באמת יודע כמה הפועל תל אביב חייבת ומי בכלל הבעלים של מניות הקבוצה. היה אמורה להתקיים פגישת עמותת אוהדים עם ההנהלה ביולי - ובפגישה היו אמורים לחשוף מספרים. זה לא קרה. מעניין למה.

6. חייבים לחזור שוב לברקוביץ', שמצד אחד טען כי "המועדון הזה לא נמצא בחובות", ואז במשפט אחרי טען ש"החובות הם חובות של אנשים פרטיים" ואז במשפט שאחרי: "יש חוב אחד לגוף שאותו אנחנו משלמים במסגרת התקציב". אז שנייה, יש חובות או אין? וכמה? מישהו? איפה הבקרה התקציבית? בעזה?

7. חיזוק? איך יביאו חיזוק? זרים איכותיים לא רוצים להגיע לכאן והישראלים הטובים מעדיפים להתרחק מהפועל כרגע.

8. עידו חג'ג'י טען בראיון: "אין בעלים שיכול לתת כסף. אין הכנסות, עד עכשיו רק תרומות. הפועל צריכה להגיע לתקציבים שפויים, שאוהדים יקנו מנויים, ובסופו של דבר ירכשו אותה, כי זה מועדון ענק. יש הרבה שרצו לרכוש, אבל זה תמיד נפל בגלל האוהדים. אחרי מה שקרה עם טביב ועכשיו איתי, מי ירצה את הפועל? אם האולטראס קמו עכשיו, מחר יהיה משהו יותר מסוכן, יזרקו רימון או משהו כזה. אני לא אחד שעושה קומבינות, גוזר קופונים. באתי מאהבה וקיבלתי סטירה גדולה. לא מתאים".

חג'ג'י, שלא רצה "לגזור קופון" אבל בזכות הפועל תל אביב כל העולם ואחותו מכירים אותו, מלכלך על המועדון שהוא עצמו ניהל. על האוהדים שבאופן ודאי ולאורך השנים שמו יותר כסף בקבוצה מאשר שהוא שם. אגב, בכלל לא ידוע כמה חג'ג' שם בקבוצה? כמובן שאף אחד לא באמת יודע. אין שקיפות או בקרה שתספר כמה הוא שם.

הבעיה היא לא האוהדים של הפועל - היא שיש אוהדים כמו חג'ג' שנכשלים בניהול הקבוצה ואז מלכלכים על הפועל. גם על האוהדים של מכבי תל אביב לכלכו בלי סוף עד שהגיעו המנהלים הנכונים של הקבוצה.

הפועל מחכה למנהלים הנכונים.

אוהדי מכבי חיפה בהלוויה של שון כרמלי, צילום: עוז מועלם אוהדי מכבי חיפה בהלוויה של שון כרמלי | צילום: עוז מועלם אוהדי מכבי חיפה בהלוויה של שון כרמלי, צילום: עוז מועלם

 ותודה לאוהדי הכדורגל בימים אלו

חייבים מילה טובה על אוהדי הכדורגל בישראל. אוהדי בית"ר ירושלים, מכבי תל אביב, הפועל באר שבע ועוד התגייסו כדי לאסוף תרומות ומוצרים לחיילי צה"ל בעזה. הנהלת מכבי תל אביב לקחה ילדים מקו העימות למשחק מוקדמות ליגת האלופות שלה ומכבי תל אביב בכדורסל ביקרה את חיילי כיפת ברזל עם גביע היורוליג.

המחווה המרגשת של מכבי חיפה ואוהדיה לחלל שון כרמלי היא שיא רגשי של ענף הכדורגל בישראל. הוא נבע מכך שמכבי חיפה יצאה בקריאה לבוא להפגנה, אתרי האוהדים של מכבי חיפה גם קראו להגיע להלוויה של החייל הבודד ושחקני הקבוצה פרסמו סטטוסים אף אחד לא שיער שכמות אדירה של 20 אלף איש יגיעו לאחת הלוויות הגדולות שידע חלל צה"ל. זהו כוחו של כדורגל. הלוואי וניתן היה לראות אותו גם בימי שגרה.
שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות

4 תגובות לכתיבת תגובה לכתיבת תגובה