אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
משרד הפנים הבריטי בזבז 350 מיליון ליש"ט על מערכת מידע כושלת צילום: באדיבות שגרירות בריטניה

משרד הפנים הבריטי בזבז 350 מיליון ליש"ט על מערכת מידע כושלת

פרויקט מערכת המידע לוויסות ההגירה של משרד הפנים הבריטי הייתה אמורה להחליף מערכת מיושנת. אולם הפרויקט שהחל ב-2010 בוטל השבוע לאחר שלא עמד ביעדים

22.07.2014, 17:51 | רפאל קאהאן

מסתבר שבזבוז כספי ציבור הוא תופעה נרחבת הקיימת גם במדינות מתוקנות. ב-2008 החליט משרד הפנים הבריטי על שדרוג של מערכת המידע המיושנת שלו לניהול ההגירה ששימשה אותו מאז שנות השמונים. המערכת החדשה הייתה אמורה לאחד כ-20 מערכות ומסדי נתונים נפרדים.

קראו עוד בכלכליסט

אולם על פי אתר הרג'יסטר, המשרד הודיע אתמול על ביטול הפרויקט, זאת לאחר שסך ההוצאות עליו הגיע ל-347 מיליון ליש"ט (כ-600 מיליון דולר). בנוסף המשרד אישר תקציב נוסף של כ-206 מיליון ליש"ט על מנת לתקן את הנזקים שנגרמו מהפרויקט הקודם ולשדרג את המערכות המיושנות שנמצאות עדיין בשימוש.

דיוויד קמרון ראש ממשלת בריטניה, צילום: בלומברג דיוויד קמרון ראש ממשלת בריטניה | צילום: בלומברג דיוויד קמרון ראש ממשלת בריטניה, צילום: בלומברג

פרויקט התיקון אמור להיכנס לפעילות החל בשנת 2016, אולם על פי ההערכות, חוזה התמיכה עבור המערכת הישנה אמור להתבטל באותה שנה, מה שמעמיד בסכנה את תפעולה, עקב התקלות המרובות ממנה היא סובלת.

שמה של IBM שורבב לשערוריה לאחר שנודע שהיא זו שזכתה במכרז ב-2008 ושהייתה אמורה לספק את המערכת החדשה. אולם לאחר עלייתו של דייויד קמרון לשלטון ב-2010, לא ברור אם היא הייתה החברה שעמדה מאחורי כישלון הפרויקט.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות