אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
ראש עיריית ניו יורק לשעבר טס לישראל: "ביטול הטיסות - טעות" צילום: אבשלום ששוני

ראש עיריית ניו יורק לשעבר טס לישראל: "ביטול הטיסות - טעות"

מייקל בלומברג יטוס הלילה בטיסת אל על לתל אביב "כדי להפגין סולידריות עם ישראל וכדי להראות שזה בטוח לטוס לישראל וממנה". בלומברג קורא לבטל את אזהרת המסע שהוציאה ארה"ב לישראל

23.07.2014, 07:14 | שירות כלכליסט

ראש העיר לשעבר של ניו יורק מייקל בלומברג הודיע כי יטוס הלילה בטיסת אל על לתל אביב "כדי להפגין סולידריות עם ישראל וכדי להראות שזה בטוח לטוס לישראל וממנה", כך על פי הודעה שפורסמה מטעמו.

קראו עוד בכלכליסט

מייקל בלומברג, צילום: בלומברג מייקל בלומברג | צילום: בלומברג מייקל בלומברג, צילום: בלומברג

בלומברג שקורא לרשות התעופה הפדרלית לבטל את החלטתה לעצור את הטיסות לישראל אמר כי "נתב"ג הוא אחד מנמלי התעופה המוגנים ביותר בעולם ומטוסי אל על ממריאים ונוחתים בו בשלום באופן תדיר. הגבלות הטיסה הן טעות שמעניקה לחמאס ניצחון שלא מגיע לו, ויש לבטלן לאלתר. אני קורא לרשות התעופה הפדרלית ולחזור בה ולהתיר לחברות אמריקניות לטוס לישראל".

החלטת רשות התעופה הפדרלית הגיעה לאחר שרקטה התפוצצה אמש בבית ביהוד, הקרוב לשדה התעופה. עם זאת ה"ניו יורק דיילי ניוז" מדווח כי ביטול הטיסות לישראל למשך 24 שעות, נובע בין השאר גם כתוצאה מהאסון באוקראינה שבו הופל מטוס מלזי על ידי טיל של כוחות המורדים.

הצהרתו של בלומברג מעמידה אותו בעימות עם ממשלת ארה"ב שתמכה בהחלטה להשהות טיסות על מנת להגן על אזרחיה מתקיפה אפשרית מצד החמאס. שר החוץ של ארה"ב, ג'ון קרי, אמר לראש הממשלה בנימין נתניהו שההחלטה נועדה אך ורק להבטיח את ביטחונם של אזרחי ארה"ב.

ישראל מצידה יצרה קשר עם חברות התעופה האמריקאיות כדי למסור להן שלא קיימת כל בעיה ביטחונית המאיימת על המראות ועל נחיתות מטוסים מבן גוריון.

מייקל בלומברג, שבעברו היה חבר במפלג הדמוקרטית ואז במפלגה הרפובליקנית, שימש כראש העיר של ניו יורק במשך תקופת שיא של שלוש קדנציות. הוא נחשב לאחד האנשים העשירים ביותר בארה"ב.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות