אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
הראל טובי נבחר לתפקיד מנכ"ל בית הנשיא

הראל טובי נבחר לתפקיד מנכ"ל בית הנשיא

ועדת הכספים אישרה את מינוי של טובי לתפקיד. הנשיא הנבחר רובי ריבלין: "יש לי אמון מלא בו, אני רואה את יכולותיו, את עקרונותיו, את יושרו ואת העומק אליו הוא יכול לרדת"

23.07.2014, 11:43 | רוני זינגר

הנשיא הנבחר ראובן (רובי) ריבלין הגיע הבוקר לוועדת הכספים וביקש את אישורה למינויו של הראל טובי לתפקיד מנכ״ל בית הנשיא. בתום דיון קצר הוועדה אישרה את המינוי פה אחד.

על פי החוק, ועדת הכספים היא המאשרת בשם הממשלה את מינויו של מנכ״ל בית הנשיא. מדובר במשרת אמון והמציג את הבקשה הוא הנשיא הנבחר. ריבלין, שמחר ימונה באופן רשמי לנשיא המדינה החדש וייכנס לתפקידו ביום שני הקרוב, הגיע כאמור לוועדה והציג את טובי, שהיה יועצו הפרלמנטרי במשך תשע השנים האחרונות.

רובי ריבלין , צלום: יריב כץ רובי ריבלין | צלום: יריב כץ רובי ריבלין , צלום: יריב כץ

"הראל טובי מעולם לא היה במפלגה שאליה אני משתייך. פגשתי אותו כעוזר פרלמנטרי ויחסנו נקשרו בקשר אישי הדוק. יש לי אמון מלא בו, אני רואה את יכולותיו, את עקרונותיו, את יושרו ואת העומק אליו הוא יכול לרדת. רוצים תמיד שנביא אנשים עם ניסיון, אבל אני רואה בקידומם של אנשים צעירים לתוך המערכות יתרון גדול. הראל עסק בשורה של נושאים בתשע השנים בהן הוא מלווה אותי, בצורה מעמיקה. הוא הוגה בוגר פילוסופיה וחינוך וגם עורך דין בעל יכולות משפטיות שגובשו תוך כדי עבודתו בכנסת בכל הקשור לניסוח חוקים, עקרונות והדרך שבה הופכים רעיון למשהו ישים. אני מבקש מהוועדה לקבל את בקשתי, יש לי אמון מלא בו, יש לכם איש מצוין שנכנס לבית הנשיא״, פנה ריבלין לוועדה.

טובי עצמו לא הגיע לדיון אף שתיאורטית היה אמור להתייצב בכדי לענות לשאלות הח״כים באם יבקשו זאת, שכן בימים אלה משרת טובי במילואים במסגרת הלחימה במבצע ״צוק איתן״.

הוועדה אישרה פה אחד את בקשת ריבלין וכאמור טובי ייכנס לתפקידו ביום שני הקרוב.

מחר אחרי הצהריים יתקיים טקס חילופי הנשיאים במליאת הכנסת. הנשיא המכהן שמעון פרס יפנה את מקומו לטובת הנשיא הנכנס ראובן ריבלין. בשל המבצע הצבאי, צומצם הטקס וכן זומנו אליו ראשי רשויות עוטף עזה והדרום, שבאופן חריג יישבו בתוך אולם מליאת הכנסת וישתתפו בטקס.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות