אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
רשות התעופה האמריקאית החליטה להאריך את איסור הטיסות לישראל ב-24 שעות צילום: shutterstock

רשות התעופה האמריקאית החליטה להאריך את איסור הטיסות לישראל ב-24 שעות

אייר קנדה הודיעה הערב כי לא תטוס לישראל. מוקדם יותר לופטהנזה, KLM ואייר ברלין הודיעוכי גם מחר הן לא יטוסו לישראל, למרות שעדיין לא התקבלה החלטה רשמית של רשות התעופה האירופית. החל מאתמול בערב החלו חברות תעופה זרות להודיע כי הן מבטלות את הטיסות לישראל וכ-80 טיסות בוטלו

23.07.2014, 19:29 | אופיר דור, ליאור גוטמן ותומר הדר

רשות התעופה האמריקאית החליטה הערב להאריך את איסור הטיסות לישראל ביממה נוספת. "אנחנו עובדים עם גורמים רשמיים בישראל על מנת לאמוד את הסיכונים. עם זאת החלטנו להרחיב את איסור הטיסות ב-24 שעות בשל נפילות הטילים", לשון ההודעה. גם חברת אייר קנדה הודיעה הערב כי לא תטוס לישראל.

חברות תעופה נוספות מאירופה הודיעו מוקדם יותר כי הן ממשיכות להשעות את הטיסות לישראל, ובהן KLM ואייר ברלין.

חברת לופטהנזה הגרמנית הודיעה גם היא כי היא משעה לעוד יממה את הטיסות שלה ושל החברות הבנות, בהן אוסטריין וסוויס. בסה"כ ביטלו החברות האלה עד כה 20 טיסות לישראל.

חברת התעופה הפולנית לוט הודיעה כי לא תחדש טיסותיה לת"א עד יום שני. גם החברה האמריקנית דלתא הודיעה כי לא תחדש היום את טיסותיה לישראל. לעומת זה, חברת התעופה US איירוייס הודיעה כי תחדש את טיסותיה לארץ.

בנוסף, גםחברת איזי ג'ט הודיעה על השעיית הטיסות: "בעקבות המשך הוראת סוכנות התעופה הפדראלית (FAA), וההמלצה החזקה של רגולטור הבטיחות האירופאי EASA להשעות את הטיסות לישראל, איזי ג'ט לא תפעיל טיסות לתל אביב גם מחר, 24 ביולי. איזי ג'ט תמשיך לבחון את המצב על בסיס יום יומי כשיילקחו בחשבון המלצות של כל הרשויות הרלבנטיות.

בתוך כך, רשות שדות התעופה הודיעה הערב ששדה התעופה בעובדה יקלוט מחר כ-14 טיסות מאיטליה. נכון להיום 27 חברות תעופה הודיעו שיטוסו לישראל, גידול של 7 חברות ביחס לאתמול. מספר החברות שעדיין לא מגיע לישראל הוא 35.

 

"העיקר לחזור הביתה"

"החופשה שלנו נהרסה", כך מסר ל"כלכליסט" יוני, שהגיע עם משפחתו לטיול של עשרה ימים באוסטריה. "ביטלו לנו טיסה של אוסטריין איירליינס לישראל". התקשרתי לסוכנת הנסיעות והיא הודיעה לי שהמחיר זינק. היא טענה שאוסטריין איירליינס תכסה חלק מהעלויות, אך זה לא ברור. העיקר לחזור הביתה".

נוסעת שהגיעה בטיסת קישור מעיירת הסקי אינסברוק אמרה: "אני המומה. הסוכנת בישרה לי על המחיר החדש. טיסה לארץ עולה מאות דולרים. לא מעל אלף דולר". בשעה זו מתכנסים מול דלפקי אל על בשדה התעופה בווינה עשרות לקוחות וצוותי אל על המתכוננים לקבלם. אנשי הצוות של אל על מבצעים כעת בדיקות בקרב הנוסעים על מנת לבדוק כמה מהם טרם נרשמו לטיסה.

לדברי אחד הנוסעים:"זו עונת החופשות. מקסימום ננסה לשלוח את אשתי והילדים ארצה ואני אשוב אם יימצא כרטיס יותר זול".

ישראלים תקועים הערב בשדה התעופה בווינה, צילום: תומר הדר ישראלים תקועים הערב בשדה התעופה בווינה | צילום: תומר הדר ישראלים תקועים הערב בשדה התעופה בווינה, צילום: תומר הדר

80 טיסות בוטלו

החל מאתמול בשעות הערב החלו חברות תעופה זרות להודיע כי הן מבטלות את הטיסות לישראל בשל האיום לפגיעת טיל בשדה התעופה בן גוריון, ליד לוד. לפי נתוני רשות שדות התעופה, כ-80 טיסות בוטלו מאתמול ב-18:00 עד היום ב-18:00. בעקבות כך הודיעה הבוקר אל על כי היא מוסיפה קיבולת במספר טיסות על מנת לסייע להשיב לארץ נוסעים שנתקעו בחו״ל.

על פי הודעת רשות שדות התעופה, נמל התעופה בן גוריון מקבל היום 206 טיסות ויטפל ביותר מ-30 אלף נוסעים. בתוך כך, שדה התעופה בעובדה ייפתח החל מ-12 בצהריים וכל חברה שתרצה לנחות שם מוזמנת להודיע ויאפשרו לה.

מטוס KLM, צילום: shutterstock מטוס KLM | צילום: shutterstock מטוס KLM, צילום: shutterstock

 

אלה חברות התעופה שממשיכות לפי שעה לטוס לישראל וממנה.

אל על

ישראייר

ארקיע

בריטיש

חברת התעופה האוקראינית

אירופלוט (רוסיה)

גאורגיה

בלו בירד (יוון)

בולגריה אייר צ'רטר

רוסיה אירליינס

פינאייר (פינלנד)

אזרביג'אן איירליינס

טארום (רומניה)

אנטר (פולין)

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות