אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
עליות קלות בנעילה בת"א; פרוטליקס עלתה ב-2.7% לאחר מינוי ינאי כיו"ר צילום: עמית שעל

דיווח שוטף

עליות קלות בנעילה בת"א; פרוטליקס עלתה ב-2.7% לאחר מינוי ינאי כיו"ר

המדדים ת"א 25 ות"א 100 עלו ב-0.1%, מניות הבנקים נחלשו ב-0.1%; אופקו עלתה ב-2.5%, טאואר ירדה ב-3.9%, סיליקום נפלה ב-5.7%. תשואת האג"ח השקלית של ישראל ל-10 שנים ננעלה ב-2.76% - שפל של כל הזמנים. מחזור המסחר לאחר הפקיעה החודשית - 1.54 מיליארד שקל

24.07.2014, 17:38 | שי סלינס

ת"א 25 ת"א 100 בנקים ביומד תקשורת נפט וגז נדל"ן 15

תל בונד 20 תל בונד 40 תל בונד 60

17:35 - עליות קלות בנעילת המסחר, עם צאתה של הבורסה לחופשת סוף השבוע. המדדים ת"א 25 ות"א 100 עלו ב-0.1%, מניות הבנקים נחלשו ב-0.1%. פרוטליקסעלתה ב-2.7%, אופקועלתה ב-2.5%, טאוארירדה ב-3.9%, סיליקוםנפלה ב-5.7%. תשואת האג"ח השקלית של ישראל ל-10 שנים (0324) ננעלה ב-2.76% - שפל של כל הזמנים - לאחר התחזקות של 0.15% בשער האיגרת. המחזור ננעל על 1.54 מיליארד שקל, סכום גבוה שנשען על פקיעת האופציות החודשיות (ראו עדכון מוקדם).

16:25 - המניות המובילות את העליות בת"א 100: אלרוב נדל"ן, אופקו, אלרוב ישראל, פרוטליקס. מהצד השני - טאואר, נובה, סיליקום

15:30 - חברת פרוטליקס הודיעה כי מינתה את שלמה ינאי לתפקיד יו"ר דירקטוריון החברה שפיתחה תרופה למחלת הגושה המבוססת על תאי גזר. ינאי התייחס למינוי ואמר כי "אני נרגש להצטרף לדירקטוריון פרוטליקס, ולקחת חלק בגישה המהפכנית של החברה לביטוי חלבונים רקומביננטים. זוהי תקופה מלהיבה ביותר לחברה, ויחד נמשיך במאמצינו לקדם את צנרת התרופות המבטיחה בטכנולוגיית ה-ProCellEx® לצד המשך הגדלת נתח השוק למוצר ה-Elelyso. אני נלהב לגבי העתיד של פרוטליקס ושמח להיות חלק ממנו".

 

15:05 - אלה פריד מלאומי שוקי הון בעקבות העלאה הרזרבות של מאגר לווייתן בכ-16% ל-21.93 TCF וכמות הקונדנסאט לכ-40.3 מיליון חביות, אשר התפרסמה בשבוע הראשון של הלוחמה בעזה. "להערכתנו, לאירועים הגיאו- פוליטיים האחרונים אין בשלב זה השפעה מהותית על סיכויי קיומה של אופציית היצוא האזורי בכלל, ועל היצוא מצרים ולתורכיה בפרט. אי לכך, העלנו את מחירי היעד שלנו לרוב מניות הסקטור, תוך הותרת ההמלצה על "תשואת שוק", עד שתושג התקדמות ממשית באחד מה-MOU's העומדים על הפרק. למרות אי-הוודאות, אנו וממשיכים להפגין אופטימיות ביחס לאופציה האזורית, המתבטאת בעליה מתונה בכל מחירי היעד. המניה המועדפת עלינו כעת היא אבנר, עם אפ-סייד של 8%", כתבה פריד.

לווייתן לווייתן לווייתן

 

14:00 - עמית רוזנצוויג, מנהל השקעות בכיר בהלמן אלדובי: "השוק המקומי נסחר במגמה חיובית לאחר פקיעת האופציות הבוקר כאשר מדד ת"א 25 חוזר לכיוון רמות השיא של 1,425 נקודות. השוק רושם עליות על רקע נתון מאקרו חיובי מכיוון כלכלת סין כאשר מדד מנהלי הרכש רשם עלייה לרמה של 52 נקודות, נתון המראה כי הכלכלה הסינית מתרחבת בניגוד לחשש מפני נחיתה קשה בכלכלה זו".

"גם באירופה נתוני המאקרו מראים על המשך התאוששות בפעילות הכלכלית בגוש היורו. בזירת המניות חברת כיל רושמת עליות שערים במחזור גבוה לאחר דוח חיובי של חברת פוטאש. בשוק החוב נרשמת יציבות בתשואות ובמחירים בהמתנה לנתוני המאקרו מכיוון ארה"ב והשפעתם על אג"ח עשר שנים בארה"ב שעומד כרגע על תשואה של 2.48%".

12:45 - הפיקוח על הביטוח במשרד האוצר מתכוון לתשאל את ענת לוין על נסיבות עזיבת חברת הביטוח מגדל, כך נודע ל"כלכליסט". התשאול מגיע אחרי פרק הזמן הקצר של חצי שנה שבו כיהנה לוין בתפקיד יו"ר חברת הביטוח ומנכ"לית חברת האחזקות.

 

במקביל נודע ל"כלכליסט" כי עודד שריג, המפקח לשעבר על הביטוח, קיבל הצעה ממשפחת אליהו עוד בטרם נודע על כוונת העזיבה של ענת לוין - להתמנות ליו"ר חברת האחזקות של מגדל, תפקיד בו מכהן היום שלמה אליהו בעל השליטה.

 

בנק לאומי בסקירה השבועית. קצב הצמיחה בסקטור העסקי התמתן ברביע השני של השנה, ועלול להתמתן עוד גם ברביע השלישי של 2014 על רקע מבצע "צוק איתן". חולשה זו בפעילות הכלכלית, צפויה להילקח בחשבון בקרוב על ידי קובעי המדיניות הכלכלית בבואם להחליט כיצד להתמודד עם ההאטה במשק, בפרט לאור העובדה שהמשק מצוי כבר כיום במסגרת של מדיניות מוניטרית מרחיבה. לא מן הנמנע שבמציאות הנוכחית, ובתמהיל המדיניות הכלכלית הנוכחי, יש מקום לשקול צעדי מדיניות תקציבית מרחיבים על מנת להתמודד עם ההשפעות הכלכליות השליליות של הרעת המצב הביטחוני על הפעילות בסקטור העסקי.

12:15 - פרויקט ראשון לשיכון ובינוי בקולומביה. הקבוצת מקבוצת אריסון דיווחה היום על זכייה בפרויקט זכייני ראשון בקולומביה. מדובר במגה פרויקט, בו זכה קונסורציום בין לאומי בו חברה גם שיכון ובינוי. הפרויקט הוא פרויקט זכייני, להקמה ותפעול למשך 25 שנים של כביש אגרה סביב העיר בוגוטה, והיקפו הכולל מוערך ב-550 מיליון דולר. עבודות ההקמה יכללו הרחבת כביש קיים וסלילת מקטע חדש באורך כולל של 154 ק"מ. 

11:30 - טבע, ענקית התרופות הישראלית, תוכל להצביע במקומם של מחזיקי תעודות פיקדון למסחר (ADS) באסיפת בעלי המניות - כך נכתב ב-"וול סטריט ג'ורנל". זאת, על פי נוסח הזימון לאסיפה הכללית של בעלי המניות ועל פי תנאי התעודות האמריקאיות. לטבע יש אפשרות למנות נציג שיצביע עבור בעלי התעודות שלא יצביעו באסיפה. כ-75% ממניותיה של טבע הן תעודות פיקדון, כאשר מרבית המחזיקים הפרטיים אינם טורחים להצביע באסיפות בעלי מניות. בכל מקרה, גם ללא זכות זו, טבע צפויה להעביר את ההחלטות באסיפה בקלות על רקע המלצת ISS, גוף הייעוץ הגודל ביותר למוסדיים אמריקאיים, להצביע בעד כל ההחלטות באסיפה.

מניות בולטות במדד ת"א 100: טאואר, סיליקום, פרוטליקס, אופקו, קמהדע, וילאר

ארז ויגודמן, מנכ"ל טבע, צילום: אוראל כהן ארז ויגודמן, מנכ"ל טבע | צילום: אוראל כהן ארז ויגודמן, מנכ"ל טבע, צילום: אוראל כהן

 

10:40 - מתמתנות העליות שנרשמו בפתיחת המסחר לאחר פקיעת האופציות. במקביל,אנחת רווחה מכיוון הסגר האווירי על ישראל: רשות התעופה הפדרלית הודיעה הבוקר כי החליטה להסיר את איסור הטיסה לנמל התעופה בן גוריון. ההחלטה נכנסה לתוקף בשעה רבע לשבע בבוקר לערך זמן ישראל. בהודעת הרשות נאמר כי ההחלטה התקבלה בעקבות הערכה מחודשת של המצב הבטחוני אל מול הממשל הפדרלי בכל הנוגע לסיכונים שהוא מציב בפני התעופה האזרחית האמריקאית.

בדו"ח מיידי שפרסמה אתמול חברת ניכיון השיקים, אחים נאוי, מפורטות הערכות פסימיות של החברה שבשליטת האחים שאול ודורי נאוי, על ההשפעות הצפויות למסקנות הוועדה לבחינת צמצום השימוש במזומן במשק (ועדת לוקר) על פעילות החברה. בדיווח לבורסה צוין שחלק מהותי מאוד מאשראי הלקוחות של אחים נאוי ומהיקף ההכנסות של החברה מבוסס על עסקאות במסגרתן נעשה ניכיון לצ'יקים שהוסבו יותר מפעם אחת ושגובהם עולה על מיליון שקל.

 

9:55 - פקיעת אופציות חיובית מושכת את המדדים מעלה: המדדים ת"א 25 ות"א 100 עולים ב-0.3% ומדד הבנקים מטפס ב-0.6%. תשואת האג"ח של ישראל ל-10 שנים ב-2.77% - שפל היסטורי.

כאמור עם פתיחת המסחר פקעו האופציות החודשיות: האופציות על מדד ת"א 25 פקעו ב-1,402.37 נקודות והאופציות על מדד הבנקים ב-1,298.54 נקודות.

9:10 - באופן מפתיע בשבועיים האחרונים זינקה סקיילקס ב־457%, וכל זה דווקא כשהחברה, תחת שליטת אילן בן־דב, נמצאת ברגעיה הקשים ביותר. אלא שניתוח "כלכליסט" מגלה שלעליות החדות אין צידוק כלכלי, ומה שעומד מאחוריהן הוא זירת מסחר תוך יומית שדומה יותר לזירת הימורים מאשר לבורסה שמכבדת את עצמה. עדות לכך ניתן לראות בירידות החדות בשיעור של 21% שנרשמו אתמול, והפכו את סקיילקס לרכבת ההרים התורנית של שוק ההון.

 

8:00 - המסחר בוול סטריט ננעל אמש במגמה מעורבת: S&P 500 הוסיף 0.2% לשיא כל הזמנים, דאו ג'ונס ירד ב-0.2% ונאסד"ק עלה ב-0.4%. קרן המטבע הבינלאומית חתכה את תחזית הצמיחה של ארה"ב. אחרי הדוחות: אפל קפצה ב-2.7%, מיקרוסופט עלתה ב-0.1%, צ'ק פוינט ב-2.2%.

  

7:30 - המסחר בתל אביב ננעל אתמול בירידות קלות, על רקע כניסת צה"ל ליום הלחימה ה־16 במסגרת מבצע "צוק איתן". מדד ת"א־25 ירד ב־0.11% ל־1,396.47 נקודות, ת"א־100 נחלש אף הוא ב־0.11% ל־1,255.48 נקודות, ת"א בנקים איבד 0.29% ות"א תקשורת צנח ב־0.98%. מחזור המסחר הסתכם ב־975 מיליון שקל.

מניית אל עלממשיכה לרכז עניין לאחר שזינקה אתמול ב-6.24% במחזור של 3.3 מיליון שקל - פי 4 ממחזור המסחר הממוצע במניה. זאת לאחר שרשות התעופה האמריקאית (FAA) פרסמה ביום שלישי לאחר נעילת המסחר בבורסה, איסור טיסה של חברות התעופה האמריקאיות לנמל התעופה בן גוריון או ממנו, למשך 24 שעות, בתגובה לנחיתת רקטה במרחק של קילומטר וחצי מנמל התעופה.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות