אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
פרויקט ענק לשיכון ובינוי בקלומוביה: תקים כביש אגרה בהשקעה של חצי מיליארד דולר צילום: אבשלום ששוני

פרויקט ענק לשיכון ובינוי בקלומוביה: תקים כביש אגרה בהשקעה של חצי מיליארד דולר

מדובר בפרויקט ראשון של החברה שבשליטת שרי אריסון ביבשת אמריקה. שיכון ובינוי שותפה בקבוצה הזכיינית, שתסלול את הכביש במתווה של הקמה ותפעול למשך 25 שנים

24.07.2014, 13:28 | אורן פרוינד

אחרי שהקימה את כביש 6 ומנהרות הכרמל בישראל, פונה קבוצת אריסון לקולומביה. חברת שיכון ובינוי, זרוע התשתיות והנדל"ן של הקבוצה שבשליטת שרי אריסון, דיווחה היום (ה') על זכייה בפרויקט ענק להקמת כביש אגרה סביב בוגוטה, עיר הבירה של קולומביה.

שיכון ובינוי תקים יחד עם שותפים נוספים מקטע כביש חדש באורך של 154 ק"מ ותרחיב כביש קיים בהשקעה כוללת של 550 מיליון דולר. מדובר בפרויקט ראשון של החברה ביבשת אמריקה והוא נעשה כחלק מתכנית אסטרטגית של המנכ"ל עופר קוטלר להרחיב את פעילות הזכיינות של החברה מעבר לגבולות ישראל.

עופר קוטלר, צילום: בועז אופנהיים עופר קוטלר | צילום: בועז אופנהיים עופר קוטלר, צילום: בועז אופנהיים

הפרויקט בקולומביה הוא זכייני במתווה של BOT, (בנה תפעל ומסור) להקמה ותפעול למשך 25 שנים, בדומה לפרויקט כביש 6 בישראל. חלקה של שיכון ובינוי בקבוצה הזוכה עומד על 37% ויכול לגדול ל-75%, (בהתאם להחלטה של ההנהלה).

הפרויקט החדש בקולומביה יצטרף לצבר הזמנות של 10.4 מיליארד שקל שיש לחברה, ממנו 7.5 מיליארד שקל של עבודות מחוץ לישראל. כך על פי דו"חות הרבעון הראשון של שנת 2014.

"אנו מממשים היום שני נדבכים עיקריים באסטרטגיה של קבוצת שיכון ובינוי" אמר יו"ר שיכון ובינוי, משה לחמני. "האחד, צמיחה בפעילות הבינלאומית דרך כניסה למדינות חדשות, והשני, זכיה בפרויקט BOT, שמלבד עבודות ההקמה, יהווה נכס של החברה למשך שנים ארוכות. האסטרטגיה המוגדרת, יחד עם צוות עובדים ומנהלים מנוסה ומקצועי, ואופן התנהלות ערכי, ימשיכו להוביל את שיכון ובינוי לצמיחה ולהצלחות נוספות בעתיד"

בדיוק לפני שנה מכרה שיכון ובינוי את יתרת מניותיה בכביש 6 (25.5%) תמורת כ-683 מיליון שקל לאחר שקיבלה כ-100 מיליון שקל מהמדינה. בסך הכל רשמה שיכון ובינוי רווח של 310 מיליון שקל בגין כביש 6.  

כביש 6, צילום: מיכאל קרמר כביש 6 | צילום: מיכאל קרמר כביש 6, צילום: מיכאל קרמר

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות